Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 111058 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 170
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #615 dnia: Styczeń 23, 2015, 20:23:19 »
Swoją drogą, Korwin jest trochę jak Palikot. Też odniósł nagły i raczej niespodziewany sukces, ale przez własne działania spierdzielił wszystko.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #616 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:08:33 »
Żenada....wcześniej był czczony ja bóg przez kuców, a teraz oficjalnie
"Naszym logo, naszym sztandarem jest osoba, która te dążenia do odnowy Rzeczpospolitej w duchu tych wartości uosabia, czyli Janusz Korwin-Mikke"
Zapomniał tylko dodać bł. Janusz Korwin-Mikke
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 514
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #617 dnia: Styczeń 24, 2015, 21:47:06 »
Klasyka działania Korwina. Zwrócić na siebie uwagę w dobrej wierze. Paradoksalnie po pierwszym oburzeniu to po przemyśleniu sprawy uważam, że to dobry pomysł. Pod względem marketingowym ta nazwa to genialne rozwiązanie. KNP, UPRy itd. o co tam chodziło nie wiadomo, można było przejść obojętnie. A ta nazwa od razu kłuję w oczy i zmuszą do konfrontacji jak sama osoba Korwina. Tylko w ten sposób można się przebić przez ten beton polityczny. Myślicie, że Korwin drze się o Hitlerze i Kobietach przypadkowo? :D Zobaczymy jak to się rozwinie dalej.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #618 dnia: Styczeń 24, 2015, 23:23:27 »
Mam wrażenie że cokolwiek ten gościu zrobi czy powie, jego zwolennicy przebadają na trzysta sposób i udowodnią jakże wielkie pobudki tego męża stanu.

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #619 dnia: Styczeń 24, 2015, 23:53:58 »
IvE, rozwinie się tak samo jak UPR czy KNP. Czyli słabo. Korwin po prostu nie jest w stanie zyskać poparcia większego niż ma teraz. Bo co z tego, że czasem gada z sensem jak chwilę później pieprznie coś tak masakrycznie głupiego że nawet najzagorzalszy kuc ma problem żeby wytłumaczyć, co poeta miał na myśli.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #620 dnia: Styczeń 25, 2015, 01:05:17 »
IvE, rozwinie się tak samo jak UPR czy KNP. Czyli słabo. Korwin po prostu nie jest w stanie zyskać poparcia większego niż ma teraz. Bo co z tego, że czasem gada z sensem jak chwilę później pieprznie coś tak masakrycznie głupiego że nawet najzagorzalszy kuc ma problem żeby wytłumaczyć, co poeta miał na myśli.

No nie znam takich przykładów co by nie można wytłumaczyć. Do tego on konsekwetnie mówi ciągle to samo, nic nowego. A  jego niby nowe "jazdy" np. o rzekomych gwałtach na kobietach wywindowały go do europarlamentu. Jak widać, poparcie to on może mieć co najwyżej większe.

@AdamKur
Standartowe przylepianie łatki kuca tutaj nastąpiło, otóż nie zgodzę, nie ma tak, że zwolennicy Korwina to tylko czyści fanatycy co tłumaczą we wszystkim "krula" Przewinął się wątek nazwy partii to wypowiedziałem swoje zdanie. Sama nazwa jest dobra i podałem argumenty dlaczego. No ale najłatwiej machnąć ręką i wyzywać od kucy jak trzeba pomyśleć trochę nad czymś... Co innego, sam fakt, że musiała powstać ta partia. To, że Korwin nie umie opanować burdelu w partii jest haniebne. Ja rozumiem, że nie te lata i on od 2005 stara się wypchnąć kogoś nowego i ma już dość no ale to nie jest żadne wytłumaczenie, szczególnie, że w końcu jakiś sukces wyborczy wszedł.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 715
« Odpowiedź #621 dnia: Styczeń 25, 2015, 01:40:37 »
Właściwie to szykuje się ciekawy rok wyborczy. Nie ma co jeszcze dyskutować o parlamentarnych, ale na kto jest waszym faworytem w wyścigu o fotel prezydencki? Zapewne nie wszyscy będą chcieli pisać, na kogo zagłosują, więc może by jakaś ankieta w formie tawernianego sondażu by się przydała, hm.. ale to i tak dopiero wtedy, gdy poznamy pozostałych kandydatów.

Ja osobiście popieram Andrzeja Dudę. Bardzo profesjonalna postawa. Przykłada się też do tego, co robi (co widać chociażby po tym, że w ostatnim rankingu działalności europosłów zajął I miejsce wśród polskich MP). Nie podoba mi się jednak późny start kampanii oraz jej powolny rozruch. Jest zbyt mało rozpoznawalny, by móc sobie pozwolić na taki bezruch w promowaniu kandydata na prezydenta RP. Przynajmniej biorąc pod uwagę, jak mało czasu już zostało.

(click to show/hide)

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #622 dnia: Styczeń 25, 2015, 01:58:31 »
ta dżaga z SLD oczywiście.. co za system...

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
« Odpowiedź #623 dnia: Styczeń 25, 2015, 02:06:29 »
Jak Duda nie zacznie odwalac to moze na niego zaglosuje. gosc odnosi nagly sukces i poki co nie partaczy jak Korwin. Jest jeszcze Ogorek... bo syndrom "guilty fap".....

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #624 dnia: Styczeń 25, 2015, 03:07:49 »
Omg, Trebron - na wsi wszyscy głosują na PiS, prawda? :D
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Solejók

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #625 dnia: Styczeń 25, 2015, 10:14:43 »
JKMa wywindowała niska frekwencja w wyborach do europarlamentu, bo z samych głosów wyszło, że w sumie to nic się nie zmieniło na przestrzeni lat. Nie wiem, jak do kuców nie może dotrzeć, że ta nowa partia to tylko kolejny podział wyborców. Zaczyna mi się podobać idea, że Korwin to tylko kukiełka, która ma przyciągać jedynych ludzi, którzy mogliby cokolwiek zmienić w tym kraju. Im bliżej do przekroczenia progu, tym więcej afer i kłótni. UPR, KNP, teraz KORWIN. Tak samo jakieś Demokracje Bezpośrednie, Partia Libertariańska czy ten idiota Stonoga. Uwielbim ten kraj.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #626 dnia: Styczeń 25, 2015, 21:20:18 »
Do kuców dociera, ale co mamy zrobić? Pokłócili się i tyle tak to jest z libertariańskimi partiami.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #627 dnia: Styczeń 26, 2015, 23:26:43 »
Nie chcę generalizować, choćby mi o "stereotypowych" fanatyków Korwina, jak się okazało, tylko tymczasowych, bo zapał już ostyga. Co do nazwy, razi mnie fakt że krytykuję się fakt że PO i PiS stały się partiami wokół swoich przywódców, podczas gdy Korwin-Mikke nazywa partię swoim imieniem. :)

W sumie ciekawi mnie jak ktoś, kto nie potrafi opanować burdelu we własnej, małej partii, będzie miał magiczne umiejętności wyleczenia wszystkich bolączek Polski i Unii Europejskiej?

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #628 dnia: Styczeń 27, 2015, 04:28:41 »
No wiesz z drugiej strony można rzecz, że właśnie opanował te problemy zakładająć nową partię z dobrym statutem. Jednak czas zweryfikuje to nie pierwszy raz gdy tak się dzieję.

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #629 dnia: Styczeń 27, 2015, 07:50:34 »
Dobrym statutem nie wygrywa się wyborów.