Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: M&B 2 !!!  (Przeczytany 69255 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 131
Odp: M&B 2 !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 06, 2011, 08:41:15 »
Wyrażenie "Mout&Blade" w języku angielskim ma swój odpowiednik w języku polskim: Czasy Konia i Ostrza.
A to jest symbol angielskiego średniowiecza (zaraz po długim na kilka stóp łuku) .
Więc jeśli nie zmienią nazwy prawdopodobnie wciąż pozostanie to średniowiecza w którym wprowadzą zmiany które już opisaliście, do tego jeszcze walka na 2 miecze, trudniejsze bloki (w Warbandzie już prawie każdy to ogarnia na poziom "Regular" ) Liczę na to że  wiele się zmieni, i nie chodzi mi o grafikę tylko grywalność.

Pozdrawiam NeToMaN

PS. Czekamy na beta testy :)
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 06, 2011, 13:10:19 »
Odniosę sie do tego ze wiele graczy chciało by mieć lepszą grafikę itp

Jednak jeśli w kwestii wspomnianej grafiki nic nie zmienią (nie będzie nowego silnika) to raczej będzie porażka jak na XXI wiek. :) Jak chcą to sprzedać to prócz gameplay'u (nikt już chyba nie nabierze się na podobną rzecz jak Warband) muszą usprawnić grafikę, gdyż obecna to raczej poziom połowy pierwszej dekady XXI wieku, a nie prawie rok 2012. ;p

Offline Wojan

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
  • Wojan
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2011, 13:28:37 »
Grafikę, by mogli polepszyć,bo teraz ludzie przede wszystkim patrzą na grafikę, a potem dopiero na grywalność.

Offline Sosna

• Pijus
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 06, 2011, 13:38:41 »
Grafika jest potrzebna (taka z prawdziwego zdarzenia) do gier typu battlefield gdzie jest pełno wybuchów itp. tutaj wystarczy minimalnie dosłownie polepszyć grafikę. Najbardziej się przyda większa manipulacja bronią chodź by taka jaka jest w wiedźminie, też od strony fizyki upadki z koni, odcinanie kończyn, jak dostaniesz strzałą w serce to umierasz lub jak dostaniesz w nogę to ją możesz złamać i potem kulejesz (chodzi mi o realistyczność gry) zmęczenie koni, postaci bo nie wyobrażam sobie konia który cały czas zapindalającego taką samą prędkością (tak naprawdę zwykłe konie robiły max 5 zawrotów i potem były zmęczone, a bitwa trwała parę sekund a nie jak w wb) dzięki takiemu czemuś gracze by grali bardziej zespołowy niż biegli na pałę.

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2011, 13:48:31 »
Pewnie posklejają kilka rzeczy z innych modów, podchwycą kilka moderskich nowinek i powiedzą, że to ich. Dorzucą coś nowego i wypuszczą w fazie bety pełnej bugów. Ponieważ w singleplayer w Warbandzie w ogóle prawie nie grałem, więc jakoś nie będę na to czekał jak nie wiadomo na co :P

Offline NIFN

• Wagant
  • *
  • Piwa: 19
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 06, 2011, 13:52:51 »
Nie ma to jak porzucić jeden zabugowany (a z ostatnim patchem jeszcze bardziej) program i zabrać się za drugi... Zapowiada się na to, że Warband w wersji 1.134 podzieli ten sam los, co M&B 1.010/1.011.
No ale cieszmy się! Wszak wyjdzie "Bug&Crap 2" aka "Way of the Rage 2"...

Skoro już marzymy, to ja wymagam niewiele:
- wykorzystać w końcu ten silnik fizyczny i zrobić ruchome obiekty (od głupich chorągiewek, po pancerze i broń), oddziałujące na otoczenie i inne rzeczy... Bez jaj, ale w tej kwestii to Unreal Engine 1, jak i Dark Engine lepiej wypada...
- ożywić nieco lokacje - jakieś odgłosy w tle (a nie szczekanie jakiegoś kundla...), rozmowy mieszkańców, ich reakcje na innych (np zachwyt - gdy widzą rycerza w lśniącej zbroi na koniu albo władcę, pogarda - gdy łachmytę etc.), jakieś czynności, które mogliby wykonywać (chociażby dla picu)
- utworzyć jakąś rozbudowaną fabułę, w której wszelkie czynności wpływałyby na późniejsze wydarzenia
- balans przedmiotów i systemu walki, jak i poruszania się - nie ten obecny "WTF"
- dużo więcej, ale pisać się nie chce :P

Ponieważ w singleplayer w Warbandzie w ogóle prawie nie grałem, więc jakoś nie będę na to czekał jak nie wiadomo na co :P
Obecnie jest śmiesznie - niektóre przedmioty (obuwie, rękawice i amunicja) w ogóle nie pojawia się w sklepach... Pomyślałem, że skompiluje sobie MS-a, by uzyskać czystego Native'a i pojawił się inny problem - sklepy się nie odświeżają, tj. nie dochodzą towary, kupcy nie odzyskują pieniędzy, a to co sprzedasz, na zawsze pozostaje w ich zasobach...
Pytanie za 12958203495830 punktów: Jak oni zrobili to, że ich własny Module System zawiera co innego niż wersja gry, którą dystrybuują?

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2011, 14:04:44 wysłana przez NIFN »

Offline Sosna

• Pijus
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 06, 2011, 14:21:04 »
ehh ale z drugiej strony czego się spodziewać po grze która zajmuje gdzieś 900mb no nie róbmy sobie jaj. Jak ma być to wszystko to minimum z 3 gb musi zajmować.

Offline Solejók

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 06, 2011, 15:17:25 »
@UP : Dlaczego?

Ze względu na mój komputer nie jestem zwolennikiem nowej grafiki, bo i po co..

Offline Aharo

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 06, 2011, 16:20:08 »
A ja powiem krótko:

Popieram wypowiedź Kamillo i niech taka gra wyjdzie ;)
cześć, co tam

Online blackhawk

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 06, 2011, 16:21:24 »
Kamillo nie oglądaj już tego Spartacusa . :D
ENL III
NC 2012
PP 2012
PP 2014
PP 2015
SNL 2
WMT 2
PP 2016

Offline Matim

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 24
  • Matim loves you
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 06, 2011, 16:36:21 »
Ja bym chciał fizykę
Jak koń wpada cwałem na kamienny mur, to zwierze zostaje sprasowane

Offline acoaco122

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 06, 2011, 16:57:17 »
@Up Tak to jest najważniejsze...zgadzam się z wypowiedzią NIFN`a
"Aut inveniam viam aut faciam"

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 06, 2011, 17:10:17 »
Jeśli będzie skok graficzny, to ciężko z MP. Bo jak wyobrażacie sobie bitwy na 200 osób z lepszą grafiką?:D
Sława!

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 06, 2011, 17:11:01 »
Jak koń wpada cwałem na kamienny mur, to zwierze zostaje sprasowane

Bo koń to "idiota" i pobiegnie w kamienny mur. Widziałeś ty kiedykolwiek na żywo konia?

@Blitzwing - skoro takie PlayStation 3 radzi sobie z ponad 200 osobowym multi w MAG'u, więc nie rozumiem dlaczego PieC (wydajniejszy niż konsola) nie miałby uciągnąć takiej liczy osób. Zresztą nawet w becie BF'a 3 zhackowano kod i stały serwery na 128 osób. Problemy w graniu? Żadne*. Teraz porównaj sobie grafikę BF'a 3, a czegoś co mogłoby zrobić (przeciętne, coby nie powiedzieć słabe) TaleWorlds.

*prócz banów ze strony EA za grę na tych nieoficjalnych serwerach. ;)

EDIT: Zresztą są silniki, które potrafią generować świetną grafikę nie katując przy tym sprzętu. Najlepszym przykładem jest Ureal Engine 3. Jestem pewien, że nie dość, iż poradziłby sobie z ponad 200 osobami na serwerze to jeszcze grafika biłaby Warbanda o lata świetlne. :p
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2011, 17:16:22 wysłana przez proud »

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 06, 2011, 17:14:27 »
w MAG'u mamy 200 osób, ale w jednym miejscu jak w M&B. Wszystkie jednostki nie komasują się tak jak w bitewkach w warbandzie. No i w Magu nie ma koni :p
Sława!