Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Echo Tawerny nr. 1

18.10.2018 | Dodał: Dyktator

Pierwszy numer reaktywowanej gazety forumowej już jest :) więcej

Co się dzieje z forum

31.08.2018 | Dodał: Dyktator

Wyjaśnienie sytuacji znajduje się na naszym facebooku: więcej

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Echo tawerny nr.1
Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kampania z opcją kooperacji  (Przeczytany 1637 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eltarek

 • Moderator
 • Hulaka
 • *
 • Wiadomości: 502
 • Piwa: 179
 • Płeć: Mężczyzna
 • Steam ID: Mój status Steam
Kampania z opcją kooperacji
« dnia: Maj 05, 2016, 13:54:40 »
Temat wydaje się być niesamowicie rozległy więc postanowiłem rozpocząć specjalnie dlań nowy wątek, tym bardziej że pojawiły się pierwsze informacje jakoby okazało się iż jest to możliwe.

Źródło poniższej rewelacji do wywiad RPS (RockPaperShotgun) z pracownikiem TW ukrywającym się pod pseudonimem Yavuz, do którego odnośnik znajduje się tutaj (post na tym forum) lub tutaj (bezpośredni link)

RPS: A cooperative campaign is a holy grail for a lot of Mount & Blade fans. Is it a possibility?
Yavuz: It’s very difficult to do, not just because of the technical difficulty, but also to make things practically playable when we have two people doing wildly different things in real-time. One player might be trying to have a very exciting battle that is the climax of a very important experience, and one player just beforehand decides to go to town and look at the marketplace. These people have to be in the same gameworld and it’s very difficult to make sure that they’re both enjoying themselves and all having a great campaign experience simultaneously. It’s almost impossible without cutting down on what the game offers.
There may be another way to manage all of those things, by limiting the co-op to one kind of campaign. Let people play together as a party and have them always be together. That might be possible and that may be the the only kind of co-op that we can deliver. It’s something we’re experimenting with and that we have worked on. We’ll only officially announce something if we can make it 100% efficient and fun to play though.

Autorskie spolszczenie wykonane "na szybko"
RPS: Kampania z opcją kooperacji jest jak święty Graal dla wielu fanów Mount&Blade. Czy to możliwe?
Yavuz: To bardzo trudne do zrobienia, nie tylko ze względu na przeszkody od strony technicznej, ale również przez potrzebę sprawienia żeby wszystkie elementy odpowiednio współpracowały gdy dwie osoby robią szalenie dużo różnych rzeczy w czasie rzeczywistym. Jeden z tych graczy może próbować prowadzić bardzo ekscytujące bitwy, podczas gdy drugi w tym samym czasie zdecyduje się pójść do miasta i poprzeglądać rynek. Obie te osoby musimy umieścić w tym samym świecie gry i upewnić się, że cała rozgrywka będzie odpowiednio zbalansowana co jest bardzo trudne, dodatkowo jest prawie niemożliwym osiągnięcie tego bez przycinania zawartości. Możliwym rozwiązaniem jest ograniczenie co-opu do jednej kampanii. W takiej sytuacji gracze poruszaliby się po świecie jako jedna drużyna, zawsze razem. To wydaje się być jedyną formą kooperacyjnej kampanii jaką jesteśmy w stanie dostarczyć, dodatkowo jest to coś nad czym już pracujemy i z czym eksperymentujemy. Ogłosić coś oficjalnie możemy jednak tylko w sytuacji kiedy jest to w 100% sprawne i grywalne.Podkreślony fragment sugeruje że TW nie olało modlitw fanów i zaczęło kombinować coś w tym kierunku. Jak wyobrażacie sobie kampanię coop w której gracze stanowią jeden oddział?
Zasugerowane rozwiązanie od razu nasuwa wraz ze sobą pytania, dla przykładu poruszanie się po mapie, jeden z graczy będzie podejmował tą decyzję czy trzeba będzie się kłócić o to gdzie wszyscy pójdą? Co z gospodarowaniem pieniędzmi, rekrutowaniem ludzi, rozpoczynaniem/kończeniem oblężeń lub zaatakowaniem/zostawieniem w spokoju wrogiego oddziału?
A może będzie tak, że jeden z graczy zostanie "liderem" natomiast drugi zajmie pozycję zwykłego oddziałowego bota?
Zapraszam do dyskusji :3
"To nie jest karuzela śmiechu, lecz pociąg jadący w jedną stronę" - Jarl o dziale Klany

Offline Chidori

 • Hulaka
 • *
 • Wiadomości: 628
 • Piwa: 11
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampania z opcją kooperacji
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2016, 20:29:35 »
Proste i już dawno obgadane.
Host jest liderem który przemierza mapę a pozostali to dokładnie kamraci w drużynie.
Jedyny problem to dostarczenie odpowiednich zajęć dla kamratów by się nie nudzili.

Warto by zadbali o możliwość przemierzania miasta przez kamratów i odwiedzania czego chcą w mieście tak jak gracz. (Arena/Sklepy/Rozmowy)
Być może warto też zadbać o jakieś zajęcie dla kamratów w czasie gdy gracz podróżuje. Ale to tylko Może, i nie jest to niezbędne.