Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Seria Crusader Kings (Mroczne Wieki i Crusader Kings 2)  (Przeczytany 72464 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
Odp: Crusader Kings II
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 19, 2012, 21:04:05 »
Moim przesłaniem było to, że CK II będzie miało nam wiele do zaoferowania

Sam określiłbym to: "będzie miało dużo kasy do wyciągnięcia z portfeli." Może i jest dobre, nie wnikam w to, lecz nie cierpię jak twórcy wypuszczają pierdylion gównianych DLC, żeby tylko doić dalej naiwniaków (tj. swoich nabywców) dla kasy. Dlatego sam cieszę się, że czasu na gry nie mam, bo to co obecnie dzieje się na tym "rynku" jest beznadziejne, a Paradox plasuje się w ścisłej czołówce.

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 25, 2012, 10:09:32 »

Offline dzigi

• Pijus
  • *
  • Piwa: 0
  • Ingwar
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 09, 2012, 21:17:18 »
Szkoda, że polska premiera gry się przedłuża.
Miałem okazję grać już, (ale na ENG) więc jak wejdzie polska wersja to kupuje odrazu :)

UWAGA zamieszczam informacje dotyczącego tego co mamy w grze/ co sie zmienia (jezeli nie chcesz wiedziec tego do momentu w ktorym zagrasz to nie czytaj ;p )

Zdradzi wam mogę iż:
(click to show/hide)

Znana jest już ostateczna data polskiej premiery ?
Gdzies widzialem, ze premiera jest 30 marca
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 21:20:57 wysłana przez dzigi »
I ty staw sie na polu bitwy !!! : http://www.youtube.com/watch?v=fRqcbZsKVII

Offline Altharis

• Utracjusz
  • *
  • Najwyższy pleb
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 09, 2012, 21:51:42 »
Ja też pamiętam, że gdzieś widziałem, iż ma zostać wydana 30 marca. Gdzie niestety nie wiem.
Ale pewnej daty chyba nie ma. nawet na planie wydawniczym Cenegi jest tylko informacja, że pokaże się w marcu. Ale kto wie...

Online Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 126
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 22, 2012, 20:55:48 »
Cóż do polskiej premiery już tylko 8 dni , czekam z zapartym tchem :) Na start zagram Francją bądź Angilą. A tak wgl ile będzie frakcji grywalnych ? Wybaczcie jeżeli to głupie pytanie ale nie grałem w CK I tylko EU III.
Zacząłem nazywać to bagno grą
A później grać w tę grę z zimną krwią
Tu gdzie skrupuły jeszcze smacznie śpią
Pamiętaj wszystkie kwiaty w końcu schną
Wiesz o czym mówię, jak znaliśmy się, a się nie znamy
Tu gdzie Bóg to skrót myślowy, ja nie lubię dróg skrótami

Offline Altharis

• Utracjusz
  • *
  • Najwyższy pleb
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 22, 2012, 20:58:07 »
Z tego co pamiętam to będą grywalne tylko frakcje chrześcijańskie i prawosławne.
Ale mogę pleść głupoty. A jeśli będzie tak jak napisałem to może uda się grać innymi dzięki bugowi z dema. Choć na pewno go już naprawili/zepsuli...

Online Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 126
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 26, 2012, 13:06:07 »
Tylko nie to ! Premiera przełożona na 27 kwietnia !!!
:C
Zacząłem nazywać to bagno grą
A później grać w tę grę z zimną krwią
Tu gdzie skrupuły jeszcze smacznie śpią
Pamiętaj wszystkie kwiaty w końcu schną
Wiesz o czym mówię, jak znaliśmy się, a się nie znamy
Tu gdzie Bóg to skrót myślowy, ja nie lubię dróg skrótami

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 238
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 26, 2012, 13:18:33 »
Jeśli niechcesz czekać,to kup ją przez neta.
Naprawdę,język angielski w CK2 nie jest nadto wymagający(jednak jest kilka kwestii takich,których wogóle nie rozumiem,co nie zmienia faktu,że po kilku grach po angielsku,da się opanowac grę bez najmniejszych problemów)
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 05, 2012, 12:43:40 »

Offline Altharis

• Utracjusz
  • *
  • Najwyższy pleb
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 08, 2012, 12:02:22 »
I jak, grał ktoś już w polskie demo? Ja grałem i cóż, widziałem kilka błędów typu jako odpowiedź ADS123. No, coś w tym rodzaju.
Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie warty oczekiwania.

Offline Hawkwood

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 08, 2012, 13:21:46 »
Tak a'propos wersja elektroniczna ang. (steamowa) jest do kupienia w promocji za 35zł.

Sama gra jest fajna, ale jak ktoś stwierdził "wkrótce niegrywalna bez modów" i coś w tym jest. Granie w "vanila" CK2 trochę mnie irytowało - głównie ze względu na zbyt szybką ekspansję chrześcijan. Zainstalowałem sobie CK2plus i jest o niebo lepiej. Opis CK2plus jest tutaj, a zassać można stąd.

Offline Altharis

• Utracjusz
  • *
  • Najwyższy pleb
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 08, 2012, 14:24:42 »
Wielkie dzięki za info :D
Dla pewności chcę jednak spytać czy nikt inny nie miał problemów z kupnem? Bo widzę tam tą jedną osobę, która narzeka, więc chcę się upewnić.

Offline Hawkwood

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 08, 2012, 16:37:20 »
Nie wiem czy nikt inny, ale ja kupiłem bez problemu. Narzekanie dotyczy raczej tego że początkowo nie pisali że wymaga steam'a.

Offline wesch96

• Wagant
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 08, 2012, 22:48:05 »
Ja już spokojnie grę zakupiłem bodajże w połowie marca. Gra godna polecenia, zupełnie inne spojrzenie na średniowieczną Europę niż pozostałe gry, odrzucenie militarnego aspektu na rzecz bardziej kombinowanych i wymagających myślenia zabiegach, co niesamowicie urozmaica rozgrywkę, tworzy ją nieszablonową, a gdy zanurzymy się w niuansach polityki matrymonialnej, może zawojować Europę. Gra mimo swej innej konwencji od początku daje nam szansę, warto zacząć jako wasal potężnego imperium. Moja drugą rozgrywkę zacząłem jako wasal Świętego Cesarstwa Narodu Niemieckiego, jako książę Czech. Pomnę, że znacznie zwiększyłem limit posiadanych włości, co zabiło nieco klimat gry. Po zakończeniu wojen domowych i podporządkowania sobie bezpośrednio Czech, rozpocząłem ekspansję w kierunku południowym - mianowicie zdobyłem Księstwo Austrii, potem dzięki dość zręcznej polityce matrymonialnej, mój potomek uzyskał prawa do Polskiej korony, na całe szczęście, wpływowa wówczas Polska była zajęta i wykrwawiona wojną z Rusią. Więc zaatakowałem Polskę, po opanowaniu znacznej części kraju doszło do negocjacji, które zakończyły się po mej myśli, cała ówczesna Polska przeszła pod moje władanie, a dawny król stał się mym wasalem, wciąż jednak dążyłem do tego aby Polska stała się moimi bezpośrednimi ziemiami, do czego dzięki intrygom doprowadziłem, uwięziłem króla, a dzięki temu iż w Polsce autorytet króla był wysoki, bez trudu pozbawiłem go ziem i zagarnąłem wkrótce całą Polskę, czyniąc wszystkim podległym książętom to samo - jak wiadomo moi wasale nie byli zachwyceni, ale co mogli zrobić właściciele miast i poczciwi biskupi? Z tak potężnym państwem, pod protektoratem samego Cesarza prowadziłem rozliczne wojny na Pomorzu z najpotężniejszym z wasali Cesarstwa, nie pamiętam jego imienia, lecz jego tytuły były rozliczne, Książę Frankonii, północnych Włoch, wielu nadmorskich ziem, a także południowo-zachodniej części Francji, lecz dzięki sprawnej gospodarce z pomocą najemników stopniowo, krok po kroku odbierałem mu pojedyncze ziemie. Tak wówczas urosłem w siłę, a to zmusiło mnie do refleksji nad przyszłością Czecho-Polski, protekcja Cesarza była bardzo pomocna, lecz również krępująca. Wkrótce po zebraniu funduszy i rozbudowaniu infrastruktury militarnej - stajni, baraków itd. Wypowiedziałem posłuszeństwo Cesarzowi, już przedtem prowadziłem wiele wojen z Cesarzem jako głowa spisku, który miał na celu obniżenie autorytetu korony, lecz w tej wojnie nie miałem sprzymierzeńców. Armia wroga była ogromna, ale dzięki dobrze rozplanowanym siłom rozbijałem dopiero formujące się armie Cesarza, nie pozwalając mu na stworzenie głównej armii, jej trzonu. Wkrótce, osłabione wojsko cesarskie nie było w stanie bronić prowincji, które stopniowo zajmowałem, do momentu gdy, licznik osiągnął upragnione 100%. Po tym, moje państwo stało się jednym z mocarstw, posypały się prośby o mariaże polityczne itd. Lecz ja nie pozostawałem w tyle., niebawem doprowadziłem do tego, iż uzyskałem prawo do korony Chorwackiej, która była w dobrym stanie, nie została pochłonięta przez drapieżne Bizancjum, które skutecznie zatrzymywało turecką ekspansję. Niebawem moja Polska rozciągała się od morza, do morza. Potem nadeszły wojny z Węgrami, trwały bardzo długo i ostatecznie również posiadłem tytuł króla Węgier. Wtedy zaś znad wschodu ukazało się mongolskie widmo, które niestety zdołało podbić najpotężniejszą po Bizancjum - Ruś, która stała się wasalem Il-chanatu. Chan musiał co chwila tłumić powstanie Ruskiego Księcia. Ja zaś wkrótce zyskałem wpływy w Szwecji, dzięki swej małżonce, potem przyszło prawo do Angielskiej, Fińskiej i Norweskiej korony, gdyż wszystkie te tytuły dzierżył ówczesny król Anglii, a jego siostra ożeniła się ze mną. Wykorzystałem tę okazję i poszerzyłem swe wpływy o kolejne włości. W międzyczasie doszło do ogromnych, lecz niezbyt spektakularnych wojen w Iberii, z moim udziałem. Zdobyłem tam całą Barcelonę, Toledo, a także południową część Francji, odbitą od An-Andalusu. Wkrótce zostałem królem w: Czechach; Polsce; Węgrzech; Anglii; Finlandii; Norwegii;Chorwacji. Tej gry jeszcze nie skończyłem, ale jest to już II połowa XIV wieku, więc czas się pospieszyć i podbić dajmy na to: Francję, przeprowadzić rekonkwistę i spróbować zmierzyć się z najpotężniejszą zmorą - Il-chanatem.
Co do moda, jak na razie CK II "czyste" mi wystarcza, ale gdy mod się rozwinie (w co wierze ^^) z pewnością go pobiorę ;)
"Jeśli będziesz rozpamiętywał to co było, to możesz stracić z oczu to co jest"

www.pustamiska.pl

Offline wolfer

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 09, 2012, 12:52:40 »
Eehh... Wydaje mi się że CK2 ma się nijak pod względem militarnym do MT2... Wydaje mi się czy może nie jest to całkowicie pominięte??
I ogólnie żałuję że na moim kompie raczej nie mam szans pograć, no chyba że na minimalnych ustawieniach... :/
I piszcie jak wygląda sprawa z wojskiem :)