Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Seria Crusader Kings (Mroczne Wieki i Crusader Kings 2)  (Przeczytany 72535 razy)

Opis tematu:

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
Seria Crusader Kings (Mroczne Wieki i Crusader Kings 2)
« dnia: Luty 04, 2012, 08:53:30 »

Crusader Kings II to kontynuacja skomplikowanej gry strategicznej o tematyce średniowiecza spod ręki Paradox Interactive. Akcja rozgrywa się w XI wieku, gdzie wcielamy się w dobrze usytuowanego, chrześcijańskiego szlachcica. Naszym zadaniem jest nie tylko zarządzanie królestwem, ale zapewnienie dynastii przyszłych warunków bytu. Gra posiada rozbudowane systemy wojenne, psychologiczne i strategiczne. Ponadto możemy również grać w trybie wieloosobowym dla 32 graczy....Czytaj więcej.

Demo: http://www.fileplanet.com/224596/download/Crusader-Kings-II-Demo

Grając w Crusader Kings 2 - Murchad I potwierdza swój status księcia Munsteru (1):
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,102651,11014794,Grajac_w_Crusader_Kings_2___Murchad_I_potwierdza_swoj.html

Premiera pełnej wersji odbędzie się 14 lutego. Niestety obecnie brak polskiego wydawcy.

Strona gry: http://www.crusaderkings.com/
CK 2 ma znakomite trailery, odpowiadające grzechom głównym.
Przykładowy: http://www.youtube.com/watch?v=8xIxrx5i1To
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2015, 15:45:59 wysłana przez Lew »

Offline Hawkwood

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
Odp: Crusader Kings II
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2012, 09:08:07 »
Do "jedynki" miałem bardzo ambiwalentne podejście. Rozwój domeny i dynastyczne intrygi były bardzo wciągające (zwłaszcza z Deus Vult), ale czar pryskał gdy zaczynały się wojny z innowiercami. Idiotycznie to wyglądało, gdy jakiś kalifat Bagdadu zaczynał wojnę z królestwem Szwecji i posyłał swoją armię morzem i lądem (przez chrześcijańskie królestwa, którym to jakoś wcale nie przeszkadzało) na "drugi koniec świata". Na koniec tej szopki jeszcze muzułmanie wygrywali i po rokowaniach pokojowych tworzyli jakieś muzułmańskie hrabstwa w Skandynawii. Gdzie tu sens? Niby attrition zrobili w Deus Vult większe, ale i tak nie zapobiegało to takim kwiatkom. Innymi słowy jako symulator ekonomiczno-polityczny średniowiecznej Europy to gra była słaba. Mam nadzieję, że wyciągnęli jakieś wnioski i dwójka jest pod tym względem lepsza.

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2012, 09:17:15 »
Do "jedynki" miałem bardzo ambiwalentne podejście. Rozwój domeny i dynastyczne intrygi były bardzo wciągające (zwłaszcza z Deus Vult), ale czar pryskał gdy zaczynały się wojny z innowiercami. Idiotycznie to wyglądało, gdy jakiś kalifat Bagdadu zaczynał wojnę z królestwem Szwecji i posyłał swoją armię morzem i lądem (przez chrześcijańskie królestwa, którym to jakoś wcale nie przeszkadzało) na "drugi koniec świata". Na koniec tej szopki jeszcze muzułmanie wygrywali i po rokowaniach pokojowych tworzyli jakieś muzułmańskie hrabstwa w Skandynawii. Gdzie tu sens? Niby attrition zrobili w Deus Vult większe, ale i tak nie zapobiegało to takim kwiatkom. Innymi słowy jako symulator ekonomiczno-polityczny średniowiecznej Europy to gra była słaba. Mam nadzieję, że wyciągnęli jakieś wnioski i dwójka jest pod tym względem lepsza.

Od premiery 1 upłynęło bardzo wiele czasu, podczas którego wydali również inne gry (EU3,VIC2,HoI3) przy których mogli szlifować swoje umiejętności, więc sądzę ze sprawa wygląda już lepiej. Poza tym zawsze pozostają mody. Nie pozostaje nic innego jak pobrać demo i samemu się przekonać.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2012, 09:26:28 »
Ja wiążę z tą grą duże nadzieje i mam dwa drobne pytania:
1.Jakie są wymagania gry?
2.W Polsce jak będzie się nazywać: Mroczne Wieki II czy Crusader Kings II?
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Hector

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2012, 10:02:40 »
mam mroczne wieki. gra jednak nie dla mnie:D wole serie EU:D
Native: Hektor

Offline Irgen

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2012, 10:13:30 »
Liczę, że seria odżyję - oj pamiętne czasy Mrocznych wieków (Tak właściwie to skąd ten tytuł? - uczyli się od filmowców?)

Jak pobiorę demo to podzielę się wrażeniami.
pozdrawiam

"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo."
~Józef Piłsudski

Offline Glaedr

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 5
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2012, 11:41:45 »
Ja oczekuję i śledzę postępy CKII od kilku miesięcy i już nie mogę się doczekać. Ponad rok gram na zmianę w EUIII i Victorię II. Czuję, że ta gra wciągnie mnie na kolejne miesiące.

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2012, 12:18:48 »
Co do nazwy,to Crusader Kings 2 nie ma wyjść w Polsce,podobnie jak Victoria 2 A house divided.

Cała prawda. Poza tym nazw własnych nie powinno się tłumaczyć.

Liczę, że seria odżyję - oj pamiętne czasy Mrocznych wieków (Tak właściwie to skąd ten tytuł? - uczyli się od filmowców?)

Jak pobiorę demo to podzielę się wrażeniami.
pozdrawiam

Seria żyje od premiery 1.

Ja wiążę z tą grą duże nadzieje i mam dwa drobne pytania:
1.Jakie są wymagania gry?
2.W Polsce jak będzie się nazywać: Mroczne Wieki II czy Crusader Kings II?

1.Zalecane:
Windows XP/Vista/7, Intel® Pentium® IV 2.4 GHz or AMD 3500+, 2 GB RAM,
2 GB free hard drive space, NVIDIA® GeForce 8800 or ATI Radeon® X1900 video
card, Direct X-compatible sound card, DirectX 9, 3-button mouse,
keyboard, speakers, Internet connection for multiplayer
MULTIPLAYER UP TO 32 PLAYERS
2. Crusader Kings II, powody wymienione wyżej.

Innymi słowy jako symulator ekonomiczno-polityczny średniowiecznej Europy to gra była słaba.
Bo to nie jest symulator.

Strona gry: http://www.crusaderkings.com/
CK 2 ma znakomite trailery, odpowiadające grzechom głównym.
Przykładowy: http://www.youtube.com/watch?v=8xIxrx5i1To

Offline Hawkwood

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2012, 12:43:32 »
Bo to nie jest symulator.

Nie? To co to w takim razie jest? Symulacja to:

Badanie procesów zachodzących w interesującym nas układzie, zwanym oryginałem, poprzez obserwację zachowania się innego, specjalnie w tym celu utworzonego systemu numerycznego, zwanego symulatorem. Między oryginałem a symulatorem musi zachodzić podobieństwo matematyczne, to znaczy prawa rządzące odpowiadającymi sobie zjawiskami w obu systemach muszą mieć tę samą postać matematyczną.

Masz model matematyczny odwzorowujący w jakimś stopniu średniowieczną Europę, z wojnami, ekonomią, polityką dynastyczną, rozprzestrzenianiem się odkryć naukowych itd. Możesz wprowadzić zmiany i obserwować jak by to wpłynęło na całość np. tworząc silne polskie królestwo w XII wieku (czyli wtedy, gdy historycznie trwało "rozbicie dzielnicowe"). Teoretycznie (bo to przecież niemożliwe choćby ze względu na wydarzenia losowe), gdyby model matematyczny był doskonały, to puszczony w ruch i bez żadnej naszej ingerencji powinien dać w rezultacie rezultat "historyczny". Im rezultat bliższy rzeczywistości tym model lepiej symuluje rzeczywistość.

Offline Zowi

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 2
  • Palahniukista
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2012, 12:49:11 »
CK I mnie odrzuciło. Spodziewałem się czegoś ciekawego, co mnie wciągnie tak jak EU II albo i jeszcze bardziej. Niestety się zawiodłem. Gdy czytałem o CK II na początku się zastanawiałem, czy kupię, ale to mnie przekonało ostatecznie:

Cytat: Sławomir Serafin, Gamecorner
Nie wiem, czy nie będzie to najlepsza propozycja Paradoxu od czasów Europy Universalis 2.

Źródło, czyli bardzo ciekawy artykuł - dzięki któremu kupię ta grę :)

Następca EU II... EU II... Ja na to tak długo czekałem :D! Porządny poziom trudności, powrót dużej ilości wydarzeń historycznych... I to już 14 lutego :D
A relację z Murchadem I Okrutnym też oglądam, Paweł się stara i... świetnie mu to idzie! A! Bym był zapomniał o najważniejszym:
DUDE!

PS. Polecam jeszcze relację. Świetna jest :)
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2012, 12:55:47 wysłana przez Zowi »
別企圖。
Bié qǐtú.

Pozdrowienia dla wszystkich akapków :*

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2012, 14:38:41 »
Wirtualne Kroniki Królestwa Polskiego cz.1 (Let's Play Crusader Kings 2):
http://www.youtube.com/watch?v=14Uu_i_XmZ4&feature=player_embedded#!

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2012, 13:05:08 »
Cenega odpowiedziała na mojego e-maila w ciągu godziny, za co należą jej się wielkie brawa. Planują wydać CK2 w polskiej wersji językowej około połowy marca, niedługo również zaktualizują swój plan wydawniczy.

Offline Altharis

• Utracjusz
  • *
  • Najwyższy pleb
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2012, 14:32:28 »
Cenega odpowiedziała na mojego e-maila w ciągu godziny, za co należą jej się wielkie brawa. Planują wydać CK2 w polskiej wersji językowej około połowy marca, niedługo również zaktualizują swój plan wydawniczy.
Muszę przyznać, że to wspaniałe wieści ;) Mimo, że przez nieznajomość angielskiego moja zabawa w demo nie była zbyt wielka, to Crusader Kings II wyglądał naprawdę zacnie (i nie mówię tu tylko o grafice). Jestem ciekaw jedynie ceny i czy tytuł zostanie oryginalny.

Offline proud

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2012, 15:08:54 »
O ile lubię lokalizacje gier i raczej na nie nie narzekam - nawet dubbing - tak seria Paradoxu grana po polsku jest żenująca... Równie szybko jak zobaczyłem polską wersję Europa Universalis 3, tak jeszcze szybciej wypieprzyłem spolszczenie w czorty grając na oryginalnej steamowej wersji angielskiej. Podobnie z Hearts of Irony 3 - tyle tylko, że ta akurat mnie nie wciągnęła i za dużo nad nią nie posiedziałem. Victorii 2 nawet na oczy nie widziałem - choć z tego co wiem, to nie jest ona nawet spolszczona.

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2012, 16:12:53 »
Oryginalne i dobrze dopasowane do wersji tłumaczenie Cenegi nie jest takie złe, jeżeli miałeś wersje steam to musiałeś używać amatorskich spolszczeń, znając życie nawet bez polskich znaków.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2012, 16:24:27 wysłana przez Ensis »