Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

I turniej w wisielca

18.03.2018 | Dodał: Dyktator

Już jutro, w poniedziałek (19.03) o godzinie 20 startuje pierwszy turniej w wisielca :) więcej

Wyniki ankiety

04.03.2018 | Dodał: Dyktator

Wyniki ankiety wraz z podsumowaniem zostały już opublikowane. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kozacy  (Przeczytany 22506 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matkowski

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 13
Odp: Kozacy
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 27, 2016, 17:15:35 »
Jakby kogoś interesowało - co do starych zastrzeżeń Ivego to zostały one skonsultowane z graczami, na multi będzie można wybrać opcje grania bez marketu oraz znerfiono znacznie kamień i zmieniono badania. Niestety nie dodano ludzi obsługujących artylerię ale podobno ta też przeszła balans. Niestety nie było jeszcze bety i nie wiadomo, czy będzie. Świetna sprawa jest z tym, że twórcy obiecali porządne narzędzia modderskie, mam nadzieję, że wywiążą się z tego.

A co do ceny - wydaje mi się, że w porównaniu do np. ceny za TW:Warhammer jest drobna różnica i całkiem się opłaca. Na steamie ma to być chyba 20euro o ile się nie mylę i będzie dostępna dopiero wraz z dniem premiery.

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 144
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 07, 2016, 23:59:59 »
W wątku nie rzuciła mi się w oczy data premiery, więc informuję, iż premiera najnowszej części kozaków będzie miała miejsce za 12 dni, czyli 20 września.

Offline jurdas

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 23
  • PE_giermek_Jurdas
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 19, 2016, 23:07:33 »
czekam z niecierpliwością. Szkoda, że tak późno ogarnąłem, że są kolekcjonerki tak kozackie, bo na pewno bym się skusił :(
[wycięte z banlisty]blackhawk (13.08.2012) - prowokacje- zakaz pisania do odwołania. //sir Luca

Offline Piastun

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 82
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 24, 2016, 10:38:11 »
Widzę, że nikt nie pisał to pozwolę sobie pokrótce zrecenzować.

Gra jest... straszna. Serio. Na chwilę obecną, "trójeczka" to, cytując klasyka, jakiś dramat.
Kupiłem dzień przed wydaniem, ale teraz trochę żałuję wydanych pieniędzy. Komputera może nie mam jakiegoś strasznie dobrego, ale rekomendowane spełnia bez problemu. Same pudełko z grą wygląda bardzo estetycznie. Po otwarciu pudełka, uzyskamy oprócz płyty i poradnika bonus w postaci listu kozaków zaporoskich do sułtana Mehmeda IV oraz smaczek w postaci kilku stron nadchodzącej powieści Jacka Komudy "Moskiewska Ladacznica". Dopiero po zainstalowaniu gry i pierwszych kilku minutach rozgrywki czeka nas spore rozczarowanie.

Nie spodziewałem się jakiś specjalnych nowości, bo w końcu remake to remake, ale GSC Game World po prostu sobie zażartowało z graczy. Trailery pokazywały huczne, wielotysięczne bitwy, bombardowano informacjami o nowym, całkowicie napisanym od nowa AI, o epickich efektach wybuchów i wystrzałów które miały być, natomiast teraz widać, że wszystkie z tych rzeczy nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości. Optymalizacja gry jest fatalna, FPS-y spadają do 40 gdy ma ekranie walczy około 500 jednostek. Efekty wybuchów są po prostu słabe, jeśli brać pod uwagę, że nad grą pracowano 2 lata. W Wojnach Napoleońskich wyglądało to o niebo lepiej. W grze z komputerem nie widać żadnej różnicy niż jakby się grało w powrót na wojnę. Komputer nie radzi sobie w grze nawet ze słabszym graczem, po pewnym czasie gry uzna, że rozwinął się do granic możliwości i nie buduje więcej budynków ani nie produkuje większej ilości chłopów. Kampanie są, ale twórcy chyba robili je od niechcenia. Ogólnie gra, przynajmniej mi, zawiesza się często z niewiadomych powodów po 20-25 minutach gry, bez względu na to co bym robił. Oczywiście należy dodać, że armaty dalej poruszają się na niewidocznych, samobieżnych platformach bojowych, mimo, że nie było forum, strony czy fp gdzie gracze jeszcze na długo przed wydaniem, nie domagaliby się dodania obsługi dział. Czy to naprawdę tak wiele?

Do plusów można zaliczyć przyjemną dla oka szatę graficzną i naprawdę ładne modele większości budynków. Jeśli gra się na wysokich ustawieniach (co przy takiej optymalizacji nie jest u mnie możliwe) przynajmniej salwy i efekty wystrzałów wyglądają dobrze. Twórcy dali pełne wsparcie dla modyfikacji oddając modderom te same narzędzia jakimi posługiwali się podczas procesu tworzenia i chyba tylko nadzieja na powstanie takowych modyfikacji ratuje całą grę. No i pocieszyć możemy się tym, że to chyba jedyny tytuł gdzie możemy pokierować husarią, która tutaj wygląda bardzo fajnie.

Póki co moja ocena to 4/10. Codziennie wydawane są łatki które poprawiają sporą ilość błędów i bugów, dlatego mam nadzieję, że gra będzie grywalna za jakieś 2 tygodnie. Za dwa lata prac stawiałem tej grze większe wymagania. Wszystkim którzy bardzo chcą kupić kozaków, proponuję kupno za jakiś 3 tygodnie/miesiąc bo na razie szkoda nerwów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 10:48:37 wysłana przez Piastun »

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 144
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 24, 2016, 18:51:27 »
Zgadzam się z Piastunem, Kozacy na razie są niegrywalni. Grałem w bardziej stabilne alfy, niż ten early acces. Dopiero w dniu dzisiejszym udało mi się prawie zagrać pełny mecz w multi, a i tak musiałem wyłączyć procesy player.tv, aby grać. Napisałem prawie, ponieważ pod koniec rozgrywki i tak wyrzucił mi komunikat "connection lost". Singleplayer jest bardziej stabilny, ale na razie i tak nie pozostaje nic innego jak czekać na patche.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 527
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 24, 2016, 18:57:15 »
Moja pierwsza gra multi, czuje do niej wielki sentyment. Niech to porządnie spatchują i mam nadzieję na piękny renesans. Co nie zmienia faktu, że niezłe z nich patałachy jak mogli skopać rework gry. Żadnych nowych elementów nie dodawali przecież. Patałachy.

Offline jurdas

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 23
  • PE_giermek_Jurdas
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 29, 2016, 12:50:21 »
cóż, mnie bardziej interesowała kwestia single'a, ale AI leży i kwiczy. :( Chociaż i tak miło było wrócić do czasów dzieciństwa i potracić trochę życia przy tym
[wycięte z banlisty]blackhawk (13.08.2012) - prowokacje- zakaz pisania do odwołania. //sir Luca