Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

I turniej w wisielca

18.03.2018 | Dodał: Dyktator

Już jutro, w poniedziałek (19.03) o godzinie 20 startuje pierwszy turniej w wisielca :) więcej

Wyniki ankiety

04.03.2018 | Dodał: Dyktator

Wyniki ankiety wraz z podsumowaniem zostały już opublikowane. więcej

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kozacy  (Przeczytany 22490 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grievous

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 2
  • Chwała Konfederacji Niezależnych Systemów.
Odp: Kozacy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 26, 2009, 15:47:43 »
Ja bardzo cenię dwójkę - świetnie odwzorowane realia bitew z czasów Napoleona. Natomiast pierwszą część dość szybko porzuciłem, irytowała mnie ekonomia, walka była niezbyt fajna,a balans stron leżał i kwiczał. Ogólnie jedynka była czymś w rodzaju Star Wars Galactic Battlegrounds - czyli klona Age of Empires. Dopiero 2 zdobyła się na oryginalność.
"I never risk my own skin if I don't have to."

Offline Jeferiaz

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 0
  • Komisarz ds. Propagandy, Zbrojnego Ramienia Ludu
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2009, 18:07:31 »
Ja bardzo cenię dwójkę - świetnie odwzorowane realia bitew z czasów Napoleona. Natomiast pierwszą część dość szybko porzuciłem, irytowała mnie ekonomia, walka była niezbyt fajna,a balans stron leżał i kwiczał. Ogólnie jedynka była czymś w rodzaju Star Wars Galactic Battlegrounds - czyli klona Age of Empires. Dopiero 2 zdobyła się na oryginalność.

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje... Ale II jest żałosna.
Owszem, bitwy może są ciekawe, ale w "Napoleońskie Boje" nie mogłem grać 2 vs 2 tylko zawsze 1 vs 1 we "Własnych bitwach"
Nigdy nie mogłem dobrać sobie jakiegoś sojusznika, nic, nic, nic... Ciągle tylko 1 vs 1. Kampania nie porwała mnie szczerze powiedziawszy, a w multi nie zagrałem.

Moje GG - 12485152 Jeśli znów mnie zbanują...

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 527
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:42:31 »
Oj, widzę że Czujecie kozacki klimat niektórzy ;p. W dzisiejszych realiach, Kozacy to gra zdominowana częściowa przez graczy "pr0" Takich którzy grają byle by szybciej kliknąć i byle by więcej bugów wykorzystać, i na "noobów", którzy stosują dziwne ograniczenai bez armat itd. Gra bez tego traci klimat, Noobki nie potrafią wykrozystać zalet jednostek aby obronić się przed armatami i padają.. Je lubie grać tzw. gry "RPG", Nie gram żeby zniszczyć tylko się bawić, jak kogoś pokonam robię z niego wasala ( np. obudowuje go murem). Jeśli chodzi o kozaków, zbilansowane nację, i ciekawa rozgywka jest w modzie do Kozaków, Mianowicie modzie HH ( obejmuję tylko 17w), Dodano tam nowe, jednostki i takie smaczki jak Tabory w ukrainie (^^).

Polska społeczność w kozakach jest dość duża, ale nie trwała, ludzie odchodzą i przychodzą. Tutaj macię główną stronę, gdzie żyje polska społeczność:

www.powrotnawojne.fora.pl

Jest tam też dział Kozacy RPG, czyli gra żeby się bawić, a nie napinać, Możecie zajrzeć ; p

Offline ShadowBlade

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 1
  • -
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 27, 2009, 15:33:26 »
A ja mam Kozaków 1 i wszystkie do nich dodatki, jednak szczerze mówiąc gra nie przypadła mi do gustu.

Offline matizz

• Bibosz
  • *
  • Give me 100 SpaceMarines or thousands other troops
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 27, 2009, 20:35:26 »
To może ja coś też powiem :D
Jedynka mi się bardzo podobała pod każdym względem nawet graficznym.
Co do 2 to jedyne co mi się podobało to bitwy, salwa z muszkietów i połowa oddziału wroga leży :D armatki tak samo jak dobrze trafiły to robiły duże zniszczenie ale oprawa graficzna to porażka tak samo jak budynki i inne pierdoły, mnie się oprawa 2 nie podobała :/
Zrobiło się 3 budynki i tworzymy armię , nie ma żadnych ulepszeń tak jak w 1 ani innych bajerów i szczerze mówiąc jedyne co w 2 było fajne to tylko i wyłącznie bitwy :D
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11%, wklej to do podpisu!
"W każdym normalnym kraju Król jest Królem,jest skarb i jest wojsko! A u Nas? Sejm decyduje o każdym groszu, a szlachta zbiera się na wojnę jak sójka za morze !"

Offline Grievous

• Zbrojny
  • *
  • Chwała Konfederacji Niezależnych Systemów.
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 28, 2009, 08:57:24 »
Ja nigdy nie grałem w potyczki - irytuje mnie wątek ekonomiczny w takich grach. Podobała mi się kampania - była podobna do Total warowych.
"I never risk my own skin if I don't have to."

Offline LordzFc

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 13, 2010, 15:37:17 »
A propo stron w których żyje społeczność kozaków. Bardziej obstawiałbym kozacką karczmę - http://cossacks.sztab.com/karczma/index.php
Ach i mi się przypomniało jakie swego czasu się cyrki działy. Jedne osoby zaczęły się podszywać pod osoby z klanu, który rzekomo stosował czity. Zresztą klan też był wymyślony. Działy się takie kłótnie na forum ich... Wspomnienia ; )

Swego czasu próbowałem się zrobić pr0 w jedynce. Koledzy z klanu GeV mnie uczyli, ale im nic nie wyszło. Nie lubię klikomanii, jestem ciut flegmatyczny. Do tego te pokręcone wymiany surków na początku i schematy rozgrywki. Sporo rzeczy już zapomniałem. Z jednej strony nie chcę wracać do kozaków, ale dobrze wspominam ten czas spędzony w raz kozackimi braćmi.

Kozacy II - bardzo dobry system bitewny. Ciężko znaleźć nawet w obecnej chwili lepszy. Gra w sumie dosyć oryginalna. I te walki o wioski z węglem, żelazem. Zdecydowanie miejsca najbardziej zażartych starć.

Offline matizz

• Bibosz
  • *
  • Give me 100 SpaceMarines or thousands other troops
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 13, 2010, 15:52:24 »
Bitwy/Potyczki to jedyna Dobra rzecz jaką oferują Kozacy II
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11%, wklej to do podpisu!
"W każdym normalnym kraju Król jest Królem,jest skarb i jest wojsko! A u Nas? Sejm decyduje o każdym groszu, a szlachta zbiera się na wojnę jak sójka za morze !"

Offline Gedbard

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 10, 2010, 11:52:04 »
Przepraszam, że odkopuję, ale mam pytanie. W Europejskich Bojach, gdy zostawiło się mysz przez chwilę w bezruchu (chodzi mi o menu), to wyświetlały się różne filmy. W dodatku Sztuka Wojny pojawia się tylko jeden(Bawaria vs Dania). Chciałbym pooglądać sobie też te z podstawki, więc czy da się jakoś przenieść z plików EB to SW te filmy? Próbowałem kopiuj+wklej do katalogu demo, ale nie działa. Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Mam zainstalowane to i to, ale włączanie 1 części, by pooglądać sobie film jest bez sensu. Grać o wiele lepiej gra się w SW.

Offline Gregoriian

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 19
  • Znany jako Dalekowidz
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:04:29 »
Gra jest już stara ale znajde ją jeszcze w Empiku? (1 część)
(click to show/hide)

Offline Arcylisz

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 13, 2010, 17:53:08 »
Cóż, skoro Baldur's Gate jest nadal sprzedawane jako złota kolekcja to podejrzewam że możnaby znaleźć i Kozaków. Najlepiej spytać się obsługi w Empiku czy mają, albo czy mogą zamówić, bo nie wiem czy w tej chwili wydawca (u nas chyba Cenega wydawała Kozaków) wypuścił ich w jakiejś serii gier.

Offline Gregoriian

• Rybałt
  • *
  • Znany jako Dalekowidz
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 13, 2010, 18:12:58 »
ok thx pytam bo nie chce sciagac (wirusy niewykończenia bledy) w orginalnej tez sa bledy ale nie wywalają tak na pulpit nie popieram piractwa
(click to show/hide)

Offline Reger26

• Opój
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 17, 2010, 21:57:55 »
W multi jak sie pocinało. Ale trochę dupnie się grało bo każdy Ukraina(hetman, serdiuk)/Dania (strzelcy XVIII wieku) / Prusy (huzar, strzelcy XVIII wieku/ Saksonia (strzelcy i grenadierowie XVIII wieku).
I tak w kółko. Jest też taktyka na samych tatarów.
Ale teraz głównie w multi liczy się kto będzie miał więcej wojska i szybciej rozpocznie budowe.

Offline Gregoriian

• Rybałt
  • *
  • Znany jako Dalekowidz
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 17, 2010, 22:57:18 »
wiesz jak mnie kiedyś załatwili? Miałem ukraińców to koleś na mnie wysłał 2 tyś najemnych kozaków siczowych czy jakos tak,a ze ukraina nie ma muru to se nie poradzilem .
(click to show/hide)

Offline Reger26

• Opój
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 18, 2010, 09:18:32 »
wiesz jak mnie kiedyś załatwili? Miałem ukraińców to koleś na mnie wysłał 2 tyś najemnych kozaków siczowych czy jakos tak,a ze ukraina nie ma muru to se nie poradzilem .
Ja wole grac na trybie bez armat/wiez/murow.
Wystarczy miec .set dzial wielolufowych i nara.

A to ze przegrales z nimi to lipa. Mogles dac pare( mowiac o przecietnej liczebnosci wojska  ) i duzo rejestrowych. I FULL serdiukow z tylu z max ulepszeniem sily ognia.