Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: The Eagle and The Radiant Cross v: C3e na 1.011  (Przeczytany 155499 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castlebreaker

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 1
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 20, 2009, 22:19:22 »
Nie pamiętam ile bo teraz gram od nowa. Ale ok, problem rozwiązany - nie wiem czy jakiś bug czy co ale teraz jest ok - niebieściaki wybierają marszałka raz na jakiś czas. szkoda tylko, że nie ma claimantu do tronu ;/

Offline Pifcio

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 21, 2009, 08:28:00 »
Wiem jak zostać marszałkiem. jedna reguła : DUŻO walki, DUŻO wygranych JESZCZE WIĘCEJ RENOWN. Ale grałem nieco niebieskimi i nie widziałem, żeby KTOKOLWIEK został nowym marszałkiem.

Nieco to znaczy ile? Ja musialem jakies 200 dni (w grze) grac, by zostac marszalkiem
Jest dosyć łatwy i przede wszystkim pewny sposób, aby zostać marszałkiem i nie mówie tylko o tym modzie....jak zaczynasz grę to walcz z bandytami, próbuj nie brać ze sobą dużo woja, szybciej wskoczą Ci statystyki, a przede wszystkim renoma, po każdej bitwie, a to prowadzi do możliwości posiadania dużej armii...później zabierz się za jakiś zamek, polecam Vaegirów są najsłabsi, zdobywaj tak samemu, kilka, kilkanaście lenn, jako rebeliant, i gdy już będziesz posiadał spore ziemie, i będziesz prosił o wasalstwo, to przy następnych wyborach sami uwzględnią Cię jako przyszłego marszałka....u mnie to zawsze działa, czyli im więcej ziem, armii i renomy tym większe prawdopodobieństwo przewodnictwa....najtrudniej zostać marszałkiem Imperial State, tutaj trzeba mieć min. 20 zamków/miast, żeby Cie szybciej wybrali....oczywiście to co napisałem wiąże się z bardziej praktycznym podejściem do rozgrywki i oczywiście inne czynniki mają wpływ na zostanie marszałkiem.....powodzenia

Offline Mortis

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 23, 2009, 05:05:14 »
Ua, w tym modzie cholernie ciezko jest zdobyc zamek. Ta bron palna jest zbyt pRo xD
Ogolnie gram tak, ze mam dwureczny miecz, muszkiet i pistolet ,czyli bez tarczy. I podczas zdobwania zamkow na samym poczatku w 90% gine od pierwszych dwoch, trzech strzalow z broni palnej...jak sie zmieszam z moim wojskiem poki nie dojdzie do walki wrecz to troche wieksze szanse na przezycie sa ale coz... zdobywanie zamkow w 10 woja dla renomy odpada :(

Znalazlem sposob na rozbicie tej "falangi" Nordow. Bierzesz konia z duzym wspolczynnikiem szarzowania i szarzujesz, nie na czolo, tylko troszke od flanki. W ostatniej chwili kazesz koniowi podszkoczyc...i ladujesz w srodku falangi, kon przewraca wiekszosc, samemu mozna tez mieczem paru ubic...reszte odkonczy konnica, ktorej niemal calkowicie rozbity szyk nie zatrzyma :)

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 0
  • Who's bad? Who's bad? Who's bad?! I AM BAD!!
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:05:38 »
Mam pytanko, która frakcja ma najlepszych strzelców? Imperial state?
edit: Aha i jeszcze coś, czy mają duży zasięg? Bo zawsze uwielbiałem tych którzy strzelają z największej odległości, w każdej grze/modzie.

Offline Pifcio

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:27:02 »
Tak, zgadza się imperial state ma największy zasięg broni, dodatkowo operują armatkami ręcznymi i jeśli takowych w drużynie posiadasz około 10 to na otwartym polu raczej nikt z Toba nie wygra, gorzej jest jak się nimi atakuje na miasta/zamki, wtedy oni ostrzeliwują Twoich....poza tym ta frakcja ma najbardziej rozbudowane jednostki strzelające...piechote i konnice

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:38:10 »
A mam następne pytanko, jak się ustawia tą falangę włóczników od czerwonych? Bo przecież jak się zrobi hold position to oni się chyba w zwykłej linii ustawią nie? Czy to się po prostu samo dzieje ze oni się tak ustawiają?

Offline Pifcio

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:53:52 »
Są dwa przyciski do formacji dla "Nordów" "U" jako zwiąż formacje, lub "J" rozwiąż formację....poczytaj opis Alka, tam powinno to być

Offline afagddu

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 23, 2009, 16:18:56 »
To ja już tradycyjnie muszę wylać pomyje na ten mod.

Gra się przyjemnie, generalnie polecam ale...

Ktoś chyba na głowę upadł (i to nie raz) żeby tak pomieszać jednostki: jakiś chłop/piechur żywcem z XIIIw vs ciężki kawalerzysta z XVIII/XIXw ludzie co to ma być, autor/autotrzy chyba nie mogli się zdecydować. To samo dotyczy uzbrojenia/zbroi.
Weźcie jakiś pierwszy lepszy mod do Rome Total War o XVII-XVIIIw i zobaczcie jak jednostki powinny wyglądać.

Offline zue dazy

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 23, 2009, 18:37:18 »
Co do zarzutów o historyczność, to niby racja, ale to nie jest jakaś wirtualna rekonstrukcja historyczna, równie dobrze można się doczepić, że w Nativie Nordowie biegają obok zakutych w płyty Swadian.

Co do samego moda, to dosyć ciekawy póki co, szczególnie pojedynki strzeleckie(przy pomocy rozwalonej myszki;p) Twang, you are dead. No i pięknie wyglądają dwie ściany muszkieterów stojących o kilka kroków od siebie i prujące do siebie gradem ołowiu. Pogram więcej, to coś dopiszę.
http://zue-dazy.mybrute.com subtelny reflink, prawda?:]

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 23, 2009, 20:46:58 »
dziwne..jak ja wciskam J to oni zaczynają za mną łazić(pomimo że wcześniej zrobiłem hold position) a jak wcisnę U to przez chwilę zaczynają biegać do o koła a potem z powrotem ustawiają się w zwykłym szeregu :/

Offline Messer

• BANITA
  • Pijus
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 23, 2009, 22:33:00 »
J - czyli form ranks a, U - Regroup formation, tu jest mały bug, jak daje sie J kiedy się stoi daleko to formacja działa, ale jak jest sie blisko to wtedy zaczynają biegać za toba, podobnie jest z Hand canonem, gdy strzeli sie z daleka w grupkę wroga to ofiary sa na nasze konto, ale gdy strzelimy z bliska w grupkę wroga która walczy z naszymi to już wygląda to tak"Vegir cossac zabity przez Vegir cossac" itp.

Offline okreka08

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 24, 2009, 20:45:39 »
Cześć to mój pierwszy post! Mam takie pytanie odnośnie formacji: czy jak mam np 20 pikinierów "nordów" i 5 swadianów to czy w formacje wepchną się też swadianie?
Czy możliwe jest zrobienie takiej formacji arkabuzerów, kanonierów itd? xD Niby napisał alkhadians że to właściwość nordów ale chcę się upewnić.

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 148
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 24, 2009, 20:59:03 »
Tak, ale pamiętaj, że tylko niektóre jednostki mogą ustawić sie w formacji. Strzelców i konnicy ustawić się nie da, a z piechoty to tylko niektóre jednostki. Formacji podlegają Pikinierzy Swadiańscy i Lauriańscy, wszyscy chorążowie, Lauriańscy Ludzie Miecza i Puklerza, Dopplesoldner Swadiańscy (chyba jakoś tak). Może jest ich więcej, ale póki co testowałem formację tylko na tych jednostkach. Słabi żołnierze nie korzystają z formacji. Powiedzmy, że masz 20 pikinierów Lauriańskich i Swadiańskich oraz 20 rekrutów. Wydajesz rozkaz stworzenia formacji, pikinierzy się ustawiają i idą za Tobą, ale rekruci zostali i im możesz dalej wydawać podstawowe rozkazy.
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Offline czeslav

• Moczymorda
  • *
  • trollface!
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 24, 2009, 22:12:14 »
Co do modu to bardzo mi się podoba, ale cholernie trudny na początku. Daje dużo nowego, to prawda, ale różnicy na mapie nie widzę. Jest też kilka niedociągnięć. Chociażby w szybkiej bitwie podczas oblegania zamku jestem sam, bez nikogo i ze stojącą na środku machiną oblężniczą. Ale to nie ma znaczenia, bo najważniejsza jest sama gra :) Zamiast rabusiów spotkałem pikinierów co mnie zabili zanim zdążyłem ciachnąć mieczem, zamiast korsarzy spotkałem jakiś tam piratów co mi 75% woja wybili, ale co tam. Największa radocha była po tym jak za pierwszym szczałem :) zabiłem chyba 15 osób...

TO moim zdaniem mod jest fajny, daje dużo nowego, ale raczej dla weteranów, bo ja w M&B gram ze 2 tyg...

Offline lewy91

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 25, 2009, 12:44:15 »
Może zadam głupie pytanie, ale napisze mi ktoś jak ulepszać jednostki, aby była konnica np. w Lion Throne i Laurian Kongdom?