Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: The Eagle and The Radiant Cross v: C3e na 1.011  (Przeczytany 155710 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pifcio

 • Najemnik
 • *
 • Wiadomości: 2212
 • Piwa: 1
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:36:29 »
Messer, a dokładniej można, już troche bawię się w tego moda i raczej różnic nie widze....przelej troche wiedzy w swoją wypowiedź, bo bardzo mnie to ciekawi

Offline Messer

 • BANITA
 • Pijus
 • *
 • Wiadomości: 272
 • Piwa: 0
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:13:57 »
Można między innymi rekrutować kapitanów, czyli oddziały składające się z jednego rodzaju wojsk, można zagarniac lordów(trzeba mieć dużą charyzme), po przyłączeniu się do jednej z frakcji dostaje sie możliwośc rekrutacji specjalnych jednostek które są zabujcze...więcej jest na taleworlds, ja narazie nie jestem jeszcze leszczem, ale już widzę respekt innych lordów ;)

Offline Castlebreaker

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 806
 • Piwa: 1
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 04, 2009, 18:08:42 »
Możesz mi wyjaśnić gdzie są Ci kapitanowie i możliwość zagarniania lordów? gram już w to 2 tygodnie, mam 24 charyzmy i takiego czegoś nie widziałem jeszcze...

Offline Troublesome

 • Kmieć
 • *
 • Wiadomości: 58
 • Piwa: 0
 • Płeć: Mężczyzna
 • White N.I.G.G.A
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2009, 23:53:56 »
Wydaję mi się, że Messerowi nie chodziło o długość gry...ale o postępy, lenna, reputacja i te sprawy...Przynajmniej tak wydaje mi sie bardziej logiczne...:)

Offline Pifcio

 • Najemnik
 • *
 • Wiadomości: 2212
 • Piwa: 1
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 05, 2009, 10:07:12 »
Messer, słuchaj jak zrobić z tymi kapitanami, bo jeszcze takiej funkcji nie widziałem

Offline PioterC

 • Kmieć
 • *
 • Wiadomości: 72
 • Piwa: 0
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 07, 2009, 08:04:11 »
wczoraj odpaliłem i całkiem ciekawy ten mod, ale.... no właśnie... nie będę w niego grał dopóki nie będzie możliwości rekrutowania własnych lordów we własnym królestwie... z tego co czytałem to takowej możliwości póki co nie ma... poczekam aż się rozwinie ten mod i będzie taka opcja, a wówczas będę w to grał "na bank"...

Offline Alkhadias

 • Zbrojny
 • *
 • Wiadomości: 2594
 • Piwa: 148
 • Płeć: Mężczyzna
 • Push humanity forward
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 07, 2009, 16:56:10 »
Więc tak, moje wrażenia po dwóch danich gry są wspaniałe. Mod przenosi nas w czasy renesansu, gdzie na polach bitew królował proch, a tradycje rycerskie zeszły na drugi plan. Co za tym idzie, w modzie doświadczymy broni palnej, nowych przedmiotów takich jak zbroję, które są jak żywcem wyjęte z XVI w. Zmiany, które zaszły w porównaniu do Zwykłego Nativa są duże. Po pierwsze mapa pozostaje ta sama, ale państwa oraz nazwy miast zostały pozmieniane, a i zachodnia część mapy została odblokowana, ponieważ dodano nową frakcję. Innych różnic nie wyłapałem. Państwa są cudowne i tu musze podkreślić, że każde odwzorowuje jakieś historyczne, co znacznie wpływa na rozgrywkę, pozytywnie oczywiście. Więc teraz uświadczymy starć pomiędzy:

Holy Swadian Empire (Dawniej Swadia)- Wzorowane na Świętym Cesarstwie Rzymskim. Posiada przepiękne jednostki rycerzy oraz pikinierów lecz to nie wyglądem Swadia zwycięża! Frakcja posiada na prawdę potężną konnicę w postaci rycerzy, która może się równać z kawalerią Lion Throne. Niezwykłym plusem jest tu mocna piechota w postaci pikinierów, którzy stanowią jedne z najlepszych jednostek dostępnych w modzie. Na pikinierach się nie kończy, ponieważ Swadianie umiejętnie władają także mieczami dwuręcznymi i stanowią idealny oddział do szturmu na zamek lub miasto. Od standardów nie odbiegają także strzelcy, którzy używają arkebuzów lecz z moich obserwacji wynika, że nawet Swadiańscy Sharpshooterzy celnością nie grzeszą w wyniku czego są mocno średni. Jednak posiadają grube zbroje i tu zaryzykuję stwierdzenie, że lepiej spisują się jako piechota.
 
Tsardom of Vaegirs (Dawniej Vaegirowie)- Między tym caratem, a Rusią ciężko szukać różnic. Jednostki są typowo ruskie, a także lordowie, a w zasadzie Bojarzy mają typowe imiona. Car Feodor Grozny był moim pierwszym władcą w tym modzie. Przyznać muszę, że moje uczucia co do tej frakcji są mieszane. Posiadają mocno średnią piechotę, która jest po prostu słaba oraz w miarę dobrych strzelców z porządnym pancerzem. Prawdziwą siłą Vaegirów jest potężna konnica Arystokratów. Takiej rozróby jaką robią jeźdźcy Vaegirów próżno szukać w tych rejonach mapy, do których docierają wojska Ojczulka Cara.

Lion Throne (Dawniej Rhodocy)- Włochy i wszystko jasne, jednostki typowo włoskie, tak samo jak imiona lordów, a także wzmianki o walce dla papieża (czyżby religijne podziały?). Moja ulubiona, a zarazem jedna z najpotężniejszych, jeśli nie najpotężniejsza frakcja. Ma bardzo potężną i jednolitą armię, w której dyscyplina to podstawa, a jednocześnie jednostki regionalne, które w żadnym wypadku nie przypominają reszty armii. Jednostki Brygadierów po awansie cały czas mają to samo uzbrojenie, tak samo jak jeźdźcy, ale można rekrutować także arabskich łuczników konnych oraz pieszych. Ogólnie potężna kawaleria i piechota, celni strzelcy oraz lekka piechota i konnica jako tanie oddziały wsparcia. Mieszanka wybuchowa.

Laurians (Dawniej Nordowie)- No cóż naszej kochanej ciężkiej piechoty już nie ma, bo zastąpiła ją nowoczesna i jeszcze potężniejsza armia Hiszpańska, a przepraszam Lauriańska. O potędze czworoboku pikinierów świadczą moje spotkania z nim, jestem weteranem tej gry i takich problemów dawno nie miałem. Posiadają najlepszą piechotę w grze, a to za sprawą ich słynnego czworoboku złożonego z pikinierów. Niestety nie udało mi się do tej pory pokonać tej formacji gdyż jeden sztych piką kończy żywot mój i większości innych wojaków. Najlepszym sposobem według mnie jest zaprowadzenie ich do wody gdyż to było jedyne miejsce gdzie przerwałem ich szyk, pech sprawił, ze za chwilę wyszli oni z wody. Żeby nigdy nie wygrać z formacją piechoty? Hańba lecz w tym wypadku pozytywna. Oto zdjęcia:
 
Konnico strzeż się!

Ormeli Empire (Dawniej Khergit Khanate)- Imperium Osmańskie było potęgą, która podbiła by Europę, gdyby nie nasza dumna Husaria! W grze wartości tureckie zanikły, niestety. Posiadają słabą konnicę, a w zwykłym Native ich kawaleria siała spustoszenie. Mocną stroną Ormelów są oczywiście łucznicy konni oraz niezwykle celni strzelcy Janczarów, którzy niestety nie posiadają praktycznie zbroi. Poza tym słaba piechota. Nie miałem problemów z pokonaniem nawet dwukrotnie większej armii. Frakcja ładna i klimatyczna lecz tylko dla hardcore'owców.

Imperial States (nowa frakcja)- Yes my Kaiser! W Medieval 2 często słyszymy te słowa i myślę, że nic lepiej nie ukaże niemieckiego klimatu tej frakcji z jej godłem na czele. Jednostki nowoczesne, jednolite, profesjonalne i potężne. Piechota przeważnie uzbrojona w broń krótką lub długie strzelby, a do walki wręcz służy im szabla. Może nie zadają dużych obrażeń, ale za to są niezwykle szybcy i sprawnie posługują się bronią. Ich strzelcy mają niezwykłe oko, więc radzę uważać. Co zaś tyczy się kawalerii, to nie powiem nic dobrego, bo tak na prawdę jest słaba, jedna ze słabszych w grze. Frakcja ciekawa lecz w najbliższym czasie nie będę nią grał. Widać zbytnia niechęć do orzełka.

Każda z tych frakcji posiada zupełnie nowe jednostki, i chyba nie spotkamy w modzie wielu jednostek znanych z Native. Jednak pewien rodzaj jednostek z pewnością umili rozgrywkę wielu graczom, a chodzi mianowicie o chorążych. Czy jest coś piękniejszego niż dzielny chorąży prowadzący ludzi do bitwy? Każda frakcja posiada swoje własne chorągwie z godłem państwa. Tu jest pewien szkopuł, bo jest to jednostka unikalna, więc można ją zdobyć tylko po bitwie pod warunkiem, ze wróg miał chorążego wśród jeńców. Jednak bitwy są tu tak częste, że nigdy nie mogłem narzekać na brak sztandaru. I skoro jestem przy awansach, to muszę wspomnieć o wspaniałym systemie rekrutacji, który w pewnym stopniu ograniczy dowolność żołnierzy w armii gracza. Otóż niektóre jednostki możemy rekrutować tylko jeżeli jesteśmy wasalem w jakieś frakcji. Jeżeli nie, to możemy rekrutować tylko ludzi z wiosek, którzy zazwyczaj stanowią słabą piechotę, która nie jest w stanie stworzyć dobrego oddziału. Czyli grając np. Vaegirami w wioskach możemy rekrutować ludzi, których możemy awansować na w miarę dobrą piechotę i strzelców, a w miastach wspaniałą konnicę, jeżeli nie należymy do frakcji, to rekrutacja w mieście odpada. Oczywiście nie ma tylko jednego rodzaju jednostek do rekrutacji, bo grając na przykład jako wasal Lion Throne możemy przyjmować w mieście ciężką piechotę w postaci Brigadier od The Radiant Cross, która może awansować na oddziały kawalerii i oprócz nich do rekrutacji są dostępne jednostki lekkiej piechoty, strzelców, łuczników pieszych i konnych o mocno arabskim wyglądzie. W wioskach możemy rekrutować Ellisian Infantry, których nazwa pochodzi od stolicy państwa Ellis. W modzie nie możemy rekrutować lordów, czy też kapitanów, ale takich możemy spotkać na mapie. Są także oddziały frakcji, które nie posiadają dowódcy w postaci lorda, ani żadnej innej na przykład Vaegir Cossacks. To także jest pewne urozmaicenie, bo już nie musimy koniecznie walczyć z innym lordem lub karawaną, czy też chłopami. Pojawiła się też dla wielu, jak również i dla mnie, wspaniała opcja zmiany herbu w każdym momencie gry, wystarczy tylko rozbić obóz i kliknąć na opcję Take an Action, a następnie Choose New Heraldry. Dla mnie na prawdę ciekawą rzeczą są unikalne przedmioty, które możemy znaleźć po bitwie. Przedmioty są bardzo dobre i posiadają swój własny, unikalny opis. Tu przykład miecza, który wypadł mi po bitwie z generałem Imperial States oraz włóczni, która wypadła bodajże po bitwie z bandytami lub lordem Vaegirów
 
Mod wart polecenia każdemu fanowi Mount & Blade. Zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia, bo jak żywy stanął mi przed oczyma Dukes & Mercenaries z wersji 0.751 (to chyba było kiepskie określenie ;D). Więc ruszajcie po zwycięstwo z imieniem Boga i papieża na ustach lub stańcie po stronie niewiernych kpiących ze Świętej Inkwizycji! Wybór należy do Was.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 13:29:46 wysłana przez Alkhadias »
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Offline Mat Berserker

 • Żonglujący Pepeszami
 • Moderator Globalny
 • Najemnik
 • **
 • Wiadomości: 2006
 • Piwa: 88
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 07, 2009, 17:13:42 »
Bardzo ładna recenzja. Przyczepić mogę sie  do jednej literówki
Cytuj
nowych przedmiotów takich jak zbroję, które są jak żywcem wyjęte z XI w.
Oraz zakwalifikowania Holy Swadian Empire do Francji. Sam w tego moda nie grałem ale patrząc na opis widze tutaj szkopów. Po nazwie (Holy Roman/Swadian Empire) jaki i po rodzajach jednostek: ciężka konnica, zwaihanderzy i pikinierzy(Szwajcarscy). Wprawdzie wypisałeś Imperial States Jako Niemców ale może autor modyfikacji jest fanem tego kraju i dodał 2 Niemieckie frankcje różniące się przedziałem Historycznym.

Offline Alkhadias

 • Zbrojny
 • *
 • Wiadomości: 2594
 • Piwa: 148
 • Płeć: Mężczyzna
 • Push humanity forward
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 07, 2009, 17:17:00 »
Kierowałem się głównie wyglądem jednostek, bo nazw nikt by żywcem nie skopiował. Spójrz na rycerzy Swadiańskich oraz pikinierów. Chociaż z drugiej strony możesz mieć rację, bo na prawdę ciężko mi ich porównać z jakimś państwem. Na początku stwierdziłem, że Anglia, ale to była pierwsza walka z małym oddziałem. Musze sprawdzić dokładniej. Może to taka hybryda, która nie powinna być porównywana?
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Offline Mroczny Pieróg

 • Kmieć
 • *
 • Wiadomości: 76
 • Piwa: 0
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 09, 2009, 09:59:58 »
A ja mam kolejne pytanko: Skąd wziąć chorążych?
Kierowałem się głównie wyglądem jednostek, bo nazw nikt by żywcem nie skopiował. Spójrz na rycerzy Swadiańskich oraz pikinierów. Chociaż z drugiej strony możesz mieć rację, bo na prawdę ciężko mi ich porównać z jakimś państwem. Na początku stwierdziłem, że Anglia, ale to była pierwsza walka z małym oddziałem. Musze sprawdzić dokładniej. Może to taka hybryda, która nie powinna być porównywana?

Na pewno nie hybryda ;)
Ta frakcja ma wszystkie jednostki typowe dla HRE a ani jednej dla Anglii (widać tam longbowmenów czy billimenów?), w ogóle nie rozumiem też jak można pomylić HRE z Francją o_O

Offline Alkhadias

 • Zbrojny
 • *
 • Wiadomości: 2594
 • Piwa: 148
 • Płeć: Mężczyzna
 • Push humanity forward
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:08:52 »
Napisałem jak zdobyć chorążych. Ludzie czytajcie, a potem pytajcie. Chorążych da się zdobyć jedynie po bitwie, jeżeli przeciwnik miał chorążego jako jeńca. Inaczej się nie da. Oczywiście jak podbijesz zamek lub miasto, to także jest możliwość wyrwania chorągwi z niewoli. Nie można ich szkolić, ani kupić.
Co do Holy Swadian Empire,  to może macie rację, bo oprócz dwóch bitew nie miałem z nimi żadnych kontaktów. Spojrzałem na rycerzy, którzy bardziej przypominaja francuskich, niż niemieckich. Holy Swadian Empire i Holy Roman Empire jeszcze nic nie znaczy, ale jak się lepiej przyjrzę, to stwierdzę, czy macie rację. Nie ma tam jednostek Angielskich, ale to było moje pierwsze skojarzenie, bo widziałem tylko kilku ludzi.
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Offline Pifcio

 • Najemnik
 • *
 • Wiadomości: 2212
 • Piwa: 1
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 09, 2009, 12:19:57 »
A są w tym modzie jakieś jednostki strzelające??? Proszę o szybką odpowiedź....:P
A tak na serio to można by było wstawić opis moda na głównej stronie, może byśmy ją zapełnili, i ja cosik napisze...

Offline Messer

 • BANITA
 • Pijus
 • *
 • Wiadomości: 272
 • Piwa: 0
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 09, 2009, 13:39:53 »
Tutaj są podstawowe informacje na temat moda http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,32419.0.html , u mnnie coś niedziała bo niemam kilku rzeczy i w ogóle mod dziwnnie sie zachowujee :]

Offline Pifcio

 • Najemnik
 • *
 • Wiadomości: 2212
 • Piwa: 1
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 09, 2009, 13:45:45 »
A co Ci w nim nie działa, sprawdzę czy u mnie też tak jest

Offline Gedus

 • Hulaka
 • *
 • Wiadomości: 520
 • Piwa: 2
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: The Eagle and The Radiant Cross - mod z bronią palną.
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 09, 2009, 14:29:22 »
Cytuj
a i wschodnia część mapy została odblokowana
Chyba raczej zachodnia ;)

I nie żadna Francja Tylko Święte Cesarstwo Rzymskie..
Typowo niemiecka jednostka Landsknecht mówi sama za siebie ;p
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 14:44:00 wysłana przez Gedus »