Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Civilization V  (Przeczytany 25497 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 707
Odp: Civilization V
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 27, 2013, 22:53:06 »
Civ nigdy nie było skomplikowane ;) Religia za to została dodana już w poprzednim dodatku. Jak odpowiednio ja wykorzystasz ( w zależności od terenu), to dużo zdobędziesz. W każdym bądź razie religia w V jest dużo bardziej rozbudowana i lepiej przemyślana niż w IV... jednak szpiegostwo za to jest bardziej okaleczone.

Po dwóch dodatkach jest wystarczająco dużo elementów, więc masz też wiele dróg rozwoju. Duże bonusy będziesz miał z wielu dziedzin, w zależności od tego, w którą stronę się pójdzie.

I do tego podsumowania warto dodać jeszcze jedno: teraz trzeba uważać na barbarzyńców. Mogą mieć już konnych, czy nawet zbrojnych, we wczesnych epokach... Wcześniej potrafili wystawiać dzikusów nawet we współczesności ;) Zdecydowanie stali się większym zagrożeniem.

(click to show/hide)

Offline Paralityk

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 20, 2013, 13:53:43 »
Czas pobawić się w archeologa ;d.
Kilka dni temu zacząłem grać w Civilization V i mam pytanie. Mam pole np. 2 jedzenia i 1 produkcji. Postawiłem na nim punkt handlowy więc gra wyświetla zasoby pola jako 2 jedzenia, 1 produkcji i 2 złota. Czy w tej chwili to pole generuje wszystkie wyświetlane zasoby czy tylko te 2 złota za punkt handlowy?

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 20, 2013, 14:56:06 »
Wszystkie te zasoby, JEŚLI ktoś tam pracuje. Czyli musisz tam ludzika postawić ( podgląd miasta i wybierasz tryb zaawansowany przy zmianie preferencji ( z prawej u góry)- wtedy wyświetlą ci się pola do rozstawianie populacji)Jednak pamiętaj, że ilość ludzi do pracy= poziomowi miasta.

W przypadku surowców, są one automatycznie wykorzystywane, nie potrzeba tam populacji. Jednak bonusy za żywność, złoto, produkcję i inne już tych ludzi wymagają.

(click to show/hide)

Offline Paralityk

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 20, 2013, 15:19:16 »
Czyli cały czas źle robiłem :D. Gdy miałem hajs to kupowałem wydajne pola przy miastach i stawiałem tam budynki nie patrząc na populację... Czyli taki np. tartak czy kopalnia dopóki nie ma w nich ludzika nie dają NIC czy dają tylko od budynku (+1 prod tartak)?

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 20, 2013, 15:27:33 »
Czyli taki np. tartak czy kopalnia dopóki nie ma w nich ludzika nie dają NIC czy dają tylko od budynku (+1 prod tartak)?

Nie dają nic, do momentu, aż postawisz tam ludzika.

(click to show/hide)

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 20, 2013, 22:35:58 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 22:09:49 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 167
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 09, 2013, 01:04:05 »
Chciałam wesprzeć rodzimy przemysł i kupić w Polsce Cywila... chciałam... ale odstraszyła mnie informacja, że płyta zakupiona w Polsce działa tylko Europie Środkowej... bez sensu.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 16, 2013, 00:24:12 »
Nowe DLC: http://store.steampowered.com/app/235584/

Oraz nowy patch: 1.0.3.124
(click to show/hide)

(click to show/hide)

Offline Roarino

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 07, 2015, 15:21:17 »
Ostatnio bardzo mi się zachciało pograć w Civilization V ale stwierdziłem że samemu to nie ma zabawy, więc wpadłem na pomysł z kolegą Pendragonem żeby "zorganizować" grę multiplayer do 8 osób.
A więc, jak by ktoś chciał się na to pisać proszę zostawić komentarz w tym wątku.
Zasady ogarniemy przy pierwszym starcie.
Ogólnie chcielibyśmy grać w Sobotę i Niedzielę w zależności ale te 2 dni są do dyspozycji, bo jak wiadomo nie wszyscy mają czas w tygodniu.
A więc piszcie czy możecie zagrać w jakich godzinach i potem to zsumuję i się już umówimy możliwie jak najszybciej na następną sobotę, a jak będzie was dużo już dziś to możemy zacząć nawet jutro. :)

(click to show/hide)

Zajęte Frakcję to: Francja (Roarino) i Japonia (Pendragon)

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 07, 2015, 17:32:21 »
Brałem kiedyś udział w podobnych grach w civ5, wciąż są chyba takie organizowane w odpowiednim miejscu. Szkoda, że teraz nie mam czasu na takie rzeczy, ale zapytam o coś, co może zainteresować potencjalnych graczy, skoro już posta piszę. Chodzi wam o granie na podstawce bez DLC i dodatków? Bo szczerze mówiąc, goła civ5 jest jednak słabsza niż powiedzmy civ4 z dodatkami :P Lepiej zagrać z dodatkiem Brave New World.

(click to show/hide)

Offline Roarino

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 08, 2015, 06:41:10 »
Ja mam jeden dodatek z mongołami który na dłuższą metę zawsze mi wystarczał, a na dodatki nie mam za bardzo hajsu :D

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 127
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 08, 2015, 11:48:55 »
Zmartwię Cię, że bez dodatków ciężko będzie Ci znaleźć jakiekolwiek grono zainteresowanych. Większość konkretnych modów jest na nich oparta i potężnie usprawniają rozgrywkę. Sam trochę pograłem w Civa 5 (Również nie posiadając dodatków) i po tym jak się dowiedziałem o możliwościach jakie one dają ... po prostu przestałem.

Powodzenia tak czy inaczej.
Zacząłem nazywać to bagno grą
A później grać w tę grę z zimną krwią
Tu gdzie skrupuły jeszcze smacznie śpią
Pamiętaj wszystkie kwiaty w końcu schną
Wiesz o czym mówię, jak znaliśmy się, a się nie znamy
Tu gdzie Bóg to skrót myślowy, ja nie lubię dróg skrótami