Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Civilization V  (Przeczytany 25541 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 707
Odp: Civilization V
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 10, 2013, 00:49:30 »
Jaja sobie robisz? :) Słyszałem że mają być wszystkie cywilizacje z poprzedniego dodatku, w takim wypadku zastanowie sie nad zakupem....

Nie, nie będzie cywilizacji z G&K, chyba, że ten dodatek kupowałeś :)

(click to show/hide)

Offline Michał-Kruk

• Opój
  • *
  • Piwa: -4
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 10, 2013, 11:12:15 »
Mam podstawke i chciałem kupi ten dodatek bo myślałem że będą wszystkie civilizacje z G&K + Te nowe, a tak to troche lipnie. :/

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 10, 2013, 12:22:04 »
Uprzedzę Ensisa :D

Projekt okładki wykonał Lacedemon ( Mariusz Kozik)- zasłużony grafik dla serii Total War, a także dla polskiego forum o tej serii ( wykonał logo). Oczywiście jest Polakiem ;)
Szczerze mówiąc, to miałem pewne przeczucie, że to jego praca :P

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 10, 2013, 13:47:17 »
Została już uaktualniona Civilopedia. Tutaj możecie znaleźć całość ( po polsku): http://www.dndjunkie.com/civilopedia/pl-pl/default.aspx .

Dla leniwych ;) -> Polska , Kazimierz III , Husaria , Stajnie Książęce .

(click to show/hide)

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 25, 2013, 18:39:12 »
Witam

Mam bardzo 'ciekawy' problem z Civ 5. Niedawno kupilem obydwa dodatki (GaK i Brave New World). Bardzo fajnie mi sie gralo i nagle na kazdym polu pokazuje sie ile daje mi zlota, zywnosci, kultury etc etc. Niby taki maly blad, ale skutecznie obrzydza rozrywke. Nic nie majstrowalem przy grafice, na wszelki wypadek ustawilem wszystko domysle i nic- caly czas to sie pojawia.

Mam nadzieje ze ktos mnie uratuje :P

AdamKur
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 25, 2013, 18:48:01 »
Przy minimapie ( po lewej) masz dwa guziki. Kliknij ten u góry i odznacz pokazywanie ikonek surowców.

(click to show/hide)

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 25, 2013, 18:51:29 »
Czyli jak zwykle glupi blad xD

Dzieki za pomoc, 'moj wybawco' xD
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 26, 2013, 08:22:43 »
To bez pokazywania surowców na mapie da się w Civilization V w ogóle grać? O_o

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 26, 2013, 10:23:14 »
Tak. Bezproblemowo nawet na poziomie polskich pucharów tak grają. Nie da się za to grać z automatyzacją robotników ;)

(click to show/hide)

Offline Bloomy

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 8
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 26, 2013, 20:49:23 »
Orientuje się ktoś ile teraz kosztuje Civ 5 w sklepach? Chciałbym kupić wersję pudełkową, a nie wiem ile kasy ze sobą zabrać, a jeżeli ktoś był ostatnio np. w Empiku i ogarnął ceny tej gry, to byłoby świetnie gdyby tutaj mnie poinformował. Za pomoc tradycyjnie piwko.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 27, 2013, 12:16:11 »
Podstawka? W empiku może nawet do 70 zł kosztować. Dodatki wciąż po 100. Ale można dużo taniej zdobyć. Jak masz sprawdzone źródła, to nawet na Allegro warto kupić za te 20-40 zł.
Na muve.pl można zamawiać Edycję Roku ( zawiera kilka DLC z podstawką) za 80, więc już trochę taniej ;) Podstawka tam jest za 60.

(click to show/hide)

Online beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 168
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 27, 2013, 21:51:17 »
I jak wrażenia? Bo zastanawiam się nad zakupem. Czy to jeszcze jest stary, dobry Civ, czy pozmieniali wszystko?
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 27, 2013, 22:01:55 »
Zależy, co rozumiesz, przez ,,stary, dobry civ". Ogólnie, to uważam, że dużo poprawił ten dodatek. Nie chce mi się pisać od nowa o tym, więc wkleję SWOJĄ wypowiedź z totalwar.org ;)

Teraz wszystko się opiera na karawanach. A raczej statkach kupieckich, bo są dwa razy mocniejsze( chodzi o zasięg). W grach rankingowych od szlaków handlowych nieraz całe partie zależą... Przykładowo, dzięki szlakom handlowym wewnątrz mojego terytorium ( między własnymi miastami) miałem taki boost do żywności, że w średniowieczu miałem 5-6 miast, z czego najmniejsze miało 14 populacji, a największe ponad 20 ( nie pamiętam ile dokładnie).

Polska jest mocną nacją, jednak od pierwszego dodatku dają zbyt mocne cywilizacje. Najlepsza jest husaria. Jeśli przed epoką tej jednostki zadba się o odpowiednie bonusy ( czyt. ustroje+ budynki, w tym stajnie książęce) to potem tylko spam Husarii i wygrywasz grę. W mojej ostatniej grze moja jedna jednostka husarii potrafiła niszczyć(zabrane całe 100 hp) dwie jednostki kuszników w JEDNĄ turę. Ogólnie nic nie wyrabiało z husarią. Plus jeszcze działa/artyleria i strzelca do dobijania miast.

Archeologia... cóż, słabo wyszła. Jest zdecydowanie nieopłacalna, czyli zbyt czasochłonna i zbyt droga w produkcji, jak na małe korzyści, które daje.

Przebudowane zwycięstwo kulturowe jest teraz trudniejsze, bo trzeba zebrać więcej turystyki, niż przeciwnicy uzbierali punktów kultury (!).

Zmieniły się też opłacalne strategie na gry. Teraz nie ma bonusów złota od rzek, więc miasta bardziej opłaca się zakładać nad morzem ( statki handlowe...). Inną zmianą w strategii jest ilość miast. Już nie opłaca się ich spam, jak to było wcześniej. Im więcej miast, tym bardziej Ci urośnie kara do nauki. Więc można już wygrywać nawet z malutkim imperium.

Wenecja jest wyjątkową frakcją :) Tak, jak w G&K (poprzednim dodatku) wyjątkowi byli Hunowie. Radzę zapoznać się z Wenecją, bo gra się nią zupełnie inaczej niż pozostałymi nacjami...

Kongres i ideologie również są ciekawe.

To tak w skrócie ;) Jest także ( wnioskuję to po wcześniejszych wypowiedziach od Firaxis) całkiem prawdopodobne, że to nie jest jeszcze ostatni dodatek do civ5...

(click to show/hide)

Offline Cherokee

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 15
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 27, 2013, 22:27:27 »
Stary dobry Kazio III.Po tylu latach czekania na Polske wreszcie ją dostałem a nie mam komputera żeby ją wypróbować ;_;.Jednak ta jego epicka broda przekonuje mnie tak bardzo że po upgradzie to będzie pierwsza gra w kolejce.Wogólę chciałbym podziękować Dyktatorowi i Ensisowi za śledzenie tych newsów bo gdyby nie oni nawet nie wiedziałbym że Polska się pojawiła w cywilizacji.Dzięki :)

@EDIT
Ale tych skrzydeł to nie mogli sobie odmówić ^^

(click to show/hide)

Online beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 168
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 27, 2013, 22:33:15 »
Dyktator, brzmi dużo bardziej skomplikowanie niż w czwórce (a co dopiero w trójce), ale i tak kusząco. A jak wygląda religia? Ma jakieś znaczenie, czy sobie odpuścili? To fajna kwestia jest, mogłaby mieć większy wpływ na rozgrywkę.
A zdanie o archeologii muszę sobie gdzieś zapisać. To świetne podsumowanie jest.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"