Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Seria Europa Universalis  (Przeczytany 96648 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ensis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
Odp: Seria Europa Universalis
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2010, 18:05:02 »
Ja z serii lubię najbardziej HoI 2+dodatki i EU3+dodatki, straciłem na te gry masę czasu i nadal mam je na dysku:)

Offline Ermland

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2010, 14:04:19 »
Długi czas nie mogłem przyzwyczaić się  do nowego wyglądu mapy w EU III, ale w końcu się przekonałem. Najbardziej podoba mi się to, że po bodajże 20 latach posiadania jakiejkolwiek prowincji staje się ona narodową. W końcu mam przyjemność z grania małymi państewkami i mogę z nich zrobić prawdziwe potęgi.
Nie sztuka wysadzać pociągi. Prawdziwa sztuka to sprawić, by kursowały punktualnie.

Offline Jeferiaz

• Bywalec
  • *
  • Komisarz ds. Propagandy, Zbrojnego Ramienia Ludu
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2010, 16:06:12 »
EU III wymiata i mogę chętnie z kimś pograć partyjkę, na wersji 1.3.1 PL!

@DOWN

Bo nie ma Związku Radzieckiego? A może PRL? Hmmm... WIEM! Nie ma wzmianki o Jaruzelskim! Dla tego Ci się nie podoba!
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 18:44:53 wysłana przez Jeferiaz »

Moje GG - 12485152 Jeśli znów mnie zbanują...

Offline matizz

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 2
  • Give me 100 SpaceMarines or thousands other troops
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2010, 18:43:29 »
Ja chętnie sprzedam EU III bo mnie się jakoś to nie podoba...

Edit: Cena do ustalenia :)
Edit: To że powiedziałem że Jaruzelski nie zdradził nie oznacza że nie jestem za Polską i jestem komuchem... Wyraziłem jasno to co myślę i tyle... I najlepiej nie zaczynajcie od nowa...
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 12:08:07 wysłana przez matizz »
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11%, wklej to do podpisu!
"W każdym normalnym kraju Król jest Królem,jest skarb i jest wojsko! A u Nas? Sejm decyduje o każdym groszu, a szlachta zbiera się na wojnę jak sójka za morze !"

Offline zasa213

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2010, 18:54:06 »
Tak, pamiętam jeszcze naszą dyskusje z SB, w każdym razie byłem za Polską, czyli przeciw Jaruzelskiemu... W każdym razie, ile chcesz za to EU III?

Offline Arcylisz

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2010, 15:07:51 »
Cóżżż, mój komputer stworzył nowe prawa odnośnie wyboru papieża w Mrocznych Wiekach. ;) Gram sobie Księstwem Apulii, mam ochotę na Rzym, patrzę, a tu niespodzianka, papież jest kobietą. ;D

http://img689.imageshack.us/img689/9449/beztytuurhg.jpg

Offline Chwalimir

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2010, 17:49:14 »
A ktoś bawił się w kolonializm grając Polską :D Wiem, że w III idzie wybrać odpowiednie doktryny także to jest możliwe. Grając od daty startowej nie pamiętam, który rok 1425 bodajże do końca XVIII w. posiadałem kolonie na Kubie, Haiti i w Brazylii. Nie zaniedbując Europy posiadałem część państw niemieckich i bałkany ;p oraz kultur niemieckie jako akceptowane na równi z polską i ruską ;p Btw. w EU nie chodzi o podbicie całego świata tylko o trzepanie pointsów jak wypowiadacie dużo wojen i anektujecie to dostajecie Bad Boya od państw. Po zdobyciu tylu ziem i tak większość państw miała ze mną dobre stosunki i wybrano mnie parę razy na cesarza niemieckiego - lol ;p

Offline Alladrix

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2010, 18:33:36 »
Ja w EU II miałem całe obie ameryki skolonizowane przeze mnie :D Tylko najgorsze jest to, że wejdzie se Hiszpania wojskami i odrazu zajmuje bez wypowiedzenia wojny :/
Ir Ithil ammen Eruhín
menel-vîr síla díriel
si loth a galadh lasto dîn!
A Hîr Annûn gilthoniel,
le linnon im Tinúviel!

Offline Axel

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2010, 18:45:51 »
Arcylisz , byłbyś chętny na multi w Mroczne Wieki ? ;)

Offline Grievous

• Zbrojny
  • *
  • Chwała Konfederacji Niezależnych Systemów.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 17, 2010, 17:34:52 »
Wybaczcie że odkopię, lecz cudo jakim jest Hearts of Iron zalicza się do serii EU i nie chciałem zakładać nowego wątku.
Otóż większość tutejszych postów odnosi się albo do zwykłego EU, bądź pierwszych części HoI, mi natomiast chodzi o część trzecią (już nie najnowszą, gdyż tytuł ten należy się Semper Fi). Wiem iż z pewnością także Fanfaron gra w "Żelazne serca III", więc na forum jest już min. dwóch fanów tej gry.
Osobiście uważam tą produkcję za stokroć lepszą niż Total Wary, lub Knights of Honour - to gra do której mogę wiecznie wracać tylko po aby pooglądać wskaźniki poparcia dla partii politycznych i pobawić się dyplomacją. Ach! Ta dyplomacja... Wskaźnik wpływu! Prosta rzecz, a niesłychanie cieszy. Nigdy nie zapomnę chwil gdy ciągnąłem Polską Węgrów ku aliantom... Czy zdążę przed pierwszym maja 1939 (właśnie... co za kretyn wybrał taką datę?! Dobrze że patche to naprawiają). Albo grając Niemcami - czy uda mi się przekabacić Franca, Persję i Afganistan nim rozpętam wojnę, która tak podbije wskaźnik mego zagrożenia iż III Rzesza stanie się niewygodnym partnerem.
Muszę się wam pochwalić iż raz (konkretnie za trzecim razem, po dwóch nieudanych próbach) moja kochana II RP pokonała Niemcy, Słowację i Włochy - kto mi pomógł najbardziej? Oczywiście że Madziarzy. Już szykowałem się do zniszczenia drugiego totalitaryzmu, gdy... gra się schrzaniła. Nierażony tym postanowiłem pobrać najnowsze patche i zacząć grę od nowa. Jakież było moje zdziwienie gdy nawet nie skończył się rok 1936, a Węgrzy już byli w Osi... Ponadto AI nauczyła się wykorzystywać bonusy polityków - Niemcy mając w rządzie Hitlera obniżającego praktykę artylerii i von Blomberga obniżającego praktykę piechoty dosłownie zalali mnie dywizjami składającymi się z 2 brygad piechoty i jednej artylerii .
Byłem pod wrażeniem! Nie chcąc odinstalowywać patcha, ani tym bardziej dołączać Polską do Osi bądź Kominternu zajrzałem na forum Paradoxu i zainteresowałem się modami. Wybrałem jednego z najbardziej polecanych pt "DiDay". Mod ten dodaje mnóstwo nowych jednostek poczynając od takich zwykłych jak mobilna artyleria przeciwlotnicza i pociągi pancerne kończąc na grenadierach SS i oddziałach NKWD. Ponadto modyfikacja wprowadza olbrzymie ilości zdarzeń - np: o współpracy Niemiecko-Chińskiej, tworzeniu we Francji wojsk Czechosłowackich, bądź o oddzielaniu od Indii Birmy. Grałem sobie spokojnie Polską, lecz dziwiła mnie niechęć Aliantów do przyjęcia mnie w ich szeregi. Wszytko wyjaśniło się 17 września 1939 - w "czystym" HoI Sowieci nie atakują tylko po prostu przejmują po zajęciu Polski przez Niemcy Kresy Wschodnie. Natomiast w tym świetnym modzie czerwonoarmiści mnie zaatakowali!
Po prostu uwielbiam tą grę. Póki nie kupię Semper Fi będę w nią pocinał tak często jak tylko będę mógł.
"I never risk my own skin if I don't have to."

Offline Fafaron

• Moczymorda
  • *
  • Po prostu Pacman.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 17, 2010, 23:59:25 »
"Fanfaron"? Ja Cię kurde zabiję :D
Co do HoI III- doprawdy świetna gra. Zajmowanie obu Ameryk za pomocą USA oraz europy wschodniej jako Szwecja z pomocą ZSRR jest niezapomnianą rzeczą.
Modów żadnych nie testowałem, wystarczała mi normalna rozrywka, jeśli jednak znacie jakieś ciekawe- napiszcie :).
Cytat: Konfederat
Tak dla ułatwienia ja nie pisze przecinkow. bo się gubię gdzie je postawić.

Offline Grievous

• Zbrojny
  • *
  • Chwała Konfederacji Niezależnych Systemów.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 18, 2010, 09:34:08 »
Specjalnie tak napisałem aby Cię sprowokować do reakcji ;)
Mi ostatnio do gustu przypadła gra Italią - ganianie Brytyjczyków i Francuzów po całej Afryce ma swój klimat, a wojska wysłane na pomoc Niemcom dają nielichą satysfakcję (wyprzedzić Niemców i zająć jako pierwszy Krym - bezcenne).

"I never risk my own skin if I don't have to."

Offline Kuklomanta

• Tułacz
  • *
  • W skrócie Kukła
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 19, 2010, 12:11:41 »
Swego czasu grałem wciąż w EU II, robiłem z Polski uber-państwo. Najbardziej pamiętam jak w średniowieczu przez kilkanaście minut wpisywałem cheata na rozwijanie się i potem wszystkich podbijałem bez problemu (chociaż to wpisywanie kodu było strasznie męczące). Oczywiście mam jeszcze inne części, ale ta jakoś najbardziej mi przypadła do gustu. Chociaż chciałbym sprawdzić EU III , bo nie grałem.

Mi ostatnio do gustu przypadła gra Italią - ganianie Brytyjczyków i Francuzów po całej Afryce ma swój klimat, a wojska wysłane na pomoc Niemcom dają nielichą satysfakcję (wyprzedzić Niemców i zająć jako pierwszy Krym - bezcenne).

Tak offtopowo:
Jest pewne anime i manga (Axis Powers Hetalia), które opowiada o personifikacjach różnych krajów i właśnie świetnie są tam pokazane te utarczki pomiędzy państwami Osi, a Aliantami :P Oczywiście wszystko pokazane w krzywym zwierciadle, z wieloma żartami.

Offline Alladrix

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 19, 2010, 17:13:29 »
Chyba mnie namówiliście do kupna. Grałem w Hoi I albo II, nie pamiętam, ale coś nie odpowiadała mi i usunałem ją :D
PS: Jakby co, mógłby mnie ktoś podszkolić w I albo II?
PPS: Ktos chetny na multi EU2?
Ir Ithil ammen Eruhín
menel-vîr síla díriel
si loth a galadh lasto dîn!
A Hîr Annûn gilthoniel,
le linnon im Tinúviel!

Offline nizyn

• Utracjusz
  • *
  • UNCUREABLE MANIACK
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 19, 2010, 17:39:43 »
 Grałem jedynie w demko HoI III i grając Trzecią Rzeszą "na pałę", bez sojuszy zająłem wszystkim, co miałem Danię, Beneluks, Francję i zrobiłem desant na Anglię, ale mnie złoili i rozbili całą moją flotę (no, nie całą, bo później znalazłem kilka swoich statków w dziwnych miejscach...).  Polski nie atakowałem, taki sentyment... Muszę kupić sobie tą grę, wciągnęła mnie niesamowicie!
 Dosyć mocno cisnąłem też w EU II. Moim ulubionym scenariuszem była "Fantazja". Nie trzeba było się użerać z deficytem startowym, kilkoma wojnami i wciśnięciem między groźnych sąsiadów na samym początku gry. Zaczynało się od zera, z małym miastem, niewielką sumą pieniędzy i w ogóle... Kolonistów nabijało sześciu rocznie, więc nie trzeba było się martwić o nic, spokojna ekspansja. Grając Hindusami ("Wielka Mogoła") zająłem duże połacie ziemi, miałem za sojuszników dwa najmocniejsze państwa (Chiny i Katalonię), więc spokojnie wyeliminowaliśmy Ukrainę, a potem rozpocząłem wojnę z Mamelukami, ale mi się już grać nie chciało... Wiem, że na podbój Północnej Afryki przygotowałem ponad 200 tys. ludzi (z których połowa pewnie by umarła przy pierwszym lepszym oblężeniu, ale co tam) i dużą flotę. A potem zacząłem grać w jakąś inną grę i zapomniałem o EU. Kupię sobie nowy monitor i wracam do gry!

EDIT: DOWN

No a jak ;) Uzbieram trochę hajsu, ukradnę bratu modem i można cisnąć po nocach :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2010, 16:16:46 wysłana przez nizyn »