Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Co się dzieje z forum

31.08.2018 | Dodał: Dyktator

Wyjaśnienie sytuacji znajduje się na naszym facebooku: więcej

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Początek gry - jak zacząć?  (Przeczytany 1902 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Young

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
Początek gry - jak zacząć?
« dnia: Lipiec 07, 2017, 10:23:45 »
Cześć wszystkim. Mam problem z dodatkiem, a mianowicie z pierwszymi etapami gry. Otóż - pieniędzy brak, bo skąd je brać, ludzi brak, bo nie mam żadnego pozwolenia. Żeby mieć pozwolenie potrzebuję chyba 150 renomy, którą zdobędą walcząc, a do walki potrzebuje ludzi... Więc średnio. Skąd na początku brać ludzi? To najważniejsze pytanie, bo kasa sama wpadnie, jak trochę powalczę.
"Gdy­by ludzie roz­ma­wiali tyl­ko o tym, co ro­zumieją, za­padłaby nad światem wiel­ka cisza."
                                                 ~Albert Einstein

"Nie podejmuj walki, kiedy wiesz, że z pewnością przegrasz. Ale nigdy nie pozwól, żeby komuś, kto cię znieważył, uszło to na sucho. Czekaj na stosowny moment i oddaj, kiedy znajdziesz się w dużo lepszej sytuacji, nawet jeżeli nie pragniesz odwetu".
                                                 ~S. Larsson

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 69
  • Takin souls and diggin’ holes
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Początek gry - jak zacząć?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2017, 17:19:01 »
Udziel trochę więcej informacji na temat typu twojej kampanii abym mógł ci pomóc.

Jest to kampania storyline, czy sandbox?

Jeśli storyline, to na jakim etapie jesteś?

Porady ogólne:

Ogólnie na początek proponuje znaleźć jakąś broń, którą można blokować (jeśli nie masz) i samemu atakować bandytów żeby zebrać pieniądze na start.
Rozwiń łupienie i zarządzanie ekwipunkiem, aby zdobywać i móc nieść więcej łupów.

Nie jestem pewien czy w kampanii typu sanbox było możliwe branie zadań od lordów, ale jeśli tak, to też jedna z wielu opcji zarobku.

Na utrzymanie armii spokojnie wystarczy ci chleb, więc kupuj, bo tani.

W VC twoja postać ma dość dużo krzepy, wystarczająco aby poradzić sobie z większością przeciwników bez większych problemów. Pakuj wolne punkty potężny cios (potrzebne aby penetrować się przez ciężkie pancerze), gdyż potem ci się to przyda na wikingów. Kiedy już zdobędziesz jakiś statek i w miarę doświadczone wojsko, to możesz zacząć atakować wikingów. Na początku skup się na tych słabszych (Vikingr), a tych którzy nazywają się 'Danish Elite Vikingr' omijaj szerokim łukiem, są za trudni we wczesnej fazie gry (chyba że sam umiesz dobrze walczyć i masz w miarę dobre wyposażenie, wtedy możesz spróbować).
Od wikingów pozyskasz dużo łupów i doświadczenia potrzebnego do rozwoju armii. Możesz też wcielić wikingów do armii, średnio się sprawdzają, ale dobre i tanie wojsko na początek.

W tym temacie napisałem trochę ważnych rzeczy dotyczących tego jak poradzić sobie w midgamie. Zachęcam do poczytania.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2017, 17:21:47 wysłana przez Garedyr »

"Szukaj po omacku ch*ja w cieście" ~Prußak
"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline Young

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2017, 17:31:23 »
Kampania to sandbox w wersji "od zera do bohatera" :P
W storyline też gram, ale po początkowej misji w klasztorze zostałem ze 3-4 razy brutalnie zgwałcony i zrabowany przez bandytów i dezerterów :/ więc mam zamiar zacząć od początku.

Od razu zaznaczam, że ogólnie chciałbym kreować postać na typowego wikinga.

Gdyby to było ważne, to gram raczej na poziomie Full Realism - nie widzi mi się to, że dostaję 5 razy toporkiem i biegam nadal, a mój wróg 1-2 razy i pada, więc raczej niższy poziom nie wchodzi w grę, tym bardziej, że w Warbandzie gram na chyba najwyższym poziomie trudności.

"Gdy­by ludzie roz­ma­wiali tyl­ko o tym, co ro­zumieją, za­padłaby nad światem wiel­ka cisza."
                                                 ~Albert Einstein

"Nie podejmuj walki, kiedy wiesz, że z pewnością przegrasz. Ale nigdy nie pozwól, żeby komuś, kto cię znieważył, uszło to na sucho. Czekaj na stosowny moment i oddaj, kiedy znajdziesz się w dużo lepszej sytuacji, nawet jeżeli nie pragniesz odwetu".
                                                 ~S. Larsson

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2017, 18:37:43 »
Kampania to sandbox w wersji "od zera do bohatera" :P
W storyline też gram, ale po początkowej misji w klasztorze zostałem ze 3-4 razy brutalnie zgwałcony i zrabowany przez bandytów i dezerterów :/ więc mam zamiar zacząć od początku.

Od razu zaznaczam, że ogólnie chciałbym kreować postać na typowego wikinga.

Gdyby to było ważne, to gram raczej na poziomie Full Realism - nie widzi mi się to, że dostaję 5 razy toporkiem i biegam nadal, a mój wróg 1-2 razy i pada, więc raczej niższy poziom nie wchodzi w grę, tym bardziej, że w Warbandzie gram na chyba najwyższym poziomie trudności.

W takim razie świetnie!

Patrząc na to, że lubujesz się w tych samych rozwiązaniach co ja będzie mi łatwiej wskazać ci drogę ;)

Tak jak mówiłem wcześniej, zaczynasz od farmienia bandytów solo z jakimś akceptowalnym poziomem łupienia (na początek tak ze 3 powinno dać radę). Zdobądź też przynajmniej 1 punkt w zarządzaniu więźniami żeby mieć dodatkowe źródło przychodu.

Chcesz być wikingiem. Znajdź sobie jakąś 'ukochaną' wioskę, którą będziesz rozpieszczać przez wczesną fazę gry (najlepiej na norskich terenach).
Na początek wykup sobie możliwość rekrutowania w wiosce, nie da się dużo zrobić bez rekrutów, prawda?
Wykonuj zadania dla starszego wioski, broń jej od bandytów, rób wszystko co da ci dużo relacji. Kiedy zbierzesz przynajmniej te 20 punktów relacji, to przy rekrutacji
powinieneś dostać już dość doświadczone jednostki (relacje z wioską wpływają na doświadczenie rekruta i wiele innych czynników).
Nie przestawaj jednak rozpieszczać tej wioski, przy relacjach 50+ możesz nawet dostać huskarlów.
Zapytaj też starszego, czy nie ma żadnych bezpańskich psów w wiosce. Pies też ci się przyda.

Teraz masz już jedno źródło rekrutów.
Dobrze by było teraz odwiedzić jakieś gospodarstwo (Farmstead) i 'wynająć' parę sztuk bydła. Można na tym nieźle zarabiać.
Dopóki nie jesteś znaną osobą i nie stać cię na armię, możesz także pracować w kopalni soli. 

Kiedy już zbierzesz trochę peningsów, to możesz zacząć rozglądać się za statkami. Na początek nie potrzebujesz raczej dużych statków, więc kieruj się szybkością i ceną.
Kupuj gotowe okręty, budowanie własnych kosztuje krocie, jest na razie poza twoim zasięgiem.
Teraz kup zapas chleba na parę dni i wypłyń z przynajmniej 40-stoma w miarę doświadczonymi ludźmi na poszukiwania wikingów do farmienia. Pamiętaj aby unikać tych elitarnych, zmiażdżyliby twoich ludzi.
Istnieje pewna fajna sztuczka - kiedy pokonasz wrogów na jednym z okrętów przeciwnika, to go 'zarekwiruj', popłyń na inne jednostki przeciwnika. Dzięki temu po pokonaniu wrogów pojawi się opcja, żeby dodać statek do twojej floty. Po zdobyciu nowych łupów, okrętów i więźniów powinieneś jak najszybciej dobić do jakiegoś portu, aby naprawić statki (statek który zarekwirujesz zawsze zaczyna w opłakanym stanie) i sprzedać pozyskane dobra. Spróbuj też przekonać pojmanych wikingów aby do ciebie dołączyli, a potem wypłyń na kolejną łupieżczą wyprawę (na pełnym morzu raczej nie powinni uciec?).
Cykle grabieży możesz powtarzać do znudzenia, spokojnie da się na tym uzbierać pierwsze 100 000 peningsów.

Kiedy już będziesz trochę bogatszy i doświadczony, to warto dołączać do zawodów (competition) w miastach. Czasami za wygraną można zdobyć naprawdę dobre nagrody (Byrnie, Lorduca, ogólnie ciężkie zbroje).
Odwiedź miejsca poboczne, takie jak Wał Hadriana (ciekawe aktywności poboczne). Najbardziej zainteresuj się Rzymskim fortem (Roman fort), czeka tam na ciebie bardzo fajny NPC. Kiedy będziesz tam szedł to lepiej upewnij się czy masz jakieś dodatkowe zapisy gry i przynajmniej 20 000 sztuk srebra.

(click to show/hide)

Rekrutując jednostki raczej staraj się unikać konnicy. Konie w VC są słabe, padają bardzo szybko. Celuj raczej we włóczników i tych z wielkimi toporami.

Dalej powinieneś poradzić sobie sam, zajrzyj jeszcze do tematu który wskazałem wcześniej, powodzenia!

« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2017, 18:40:44 wysłana przez Garedyr »

"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline Young

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2017, 00:22:54 »
Zanim mi odpisałeś, na nowo zacząłem grać. Jakoś poszło o.O. Zacząłem na początku biegać z chłopami rzucającymi kamienie - w ten sposób z każdej walki miałem w zasadzie więźniów. Przy okazji robiłem questy dla Jarlów (zniszcz obóz bandytów itd.) i brałem udział w turniejach, ale wygrywałem tylko kasę. Od czasu do czasu najechałem jakiś klasztor. Dorobiłem trochę kasy, kupiłem lepsze EQ, jest ok. Potem ogarnąłem, że z miast można rekrutować już włóczników a nie chłopów z kamieniami. Przy okazji znalazłem w karczmie najemników Searve Warriors (jakoś tak). Duże topory, ładne zbroje - koszą zwykłych wikingów luzem, nie mówiąc już o jakiś bandytach czy innym chłamie. Aktualnie mam ich z 15 a do tego ok 20 Spearmenów z Nortumbrii, uzbierałem ok. 20 000 golda. Założyłem też jedną faktorię za ok. 14k, nie wiem czy to dobrze :P

Co do statków - jeszcze żadnego nie mam. Kupię w takim razie jakiś. Tych superhiper wikingów postaram się unikać, ale już ich spotkałem. 30 moich vs 8 wikingów - wygrałem, ale ze stratami ok. 17-20 moich, więc wiem o co chodzi.

Jeśli chodzi o ogólne zarabianie - faktorie czy loot z walki z np. tymi superwikingami?

Frakcje - chciałbym w końcu pewnie dołączyć do jakiejś. Pytanie, która będzie dla mnie ok. Nortumbria jest niby pogańska, jak moja postać, i jest bardzo związana z wikingami. Jest jeszcze Dania, ale oni są na zadupiu strasznym. Coś jeszcze mam do wyboru z tych nordyckich klimatów ?

Umiejętności - chodzi mi o trenowanie. Mam tam już z 5 punktów a jednostki dopiero po przydzieleniu piątego punktu zaczęły dostawać expa, aktualnie po 16 pkt. expa dostają, czyli jakieś żarty. Opłaca się w to iść ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2017, 00:24:41 wysłana przez Young »
                                                 ~Albert Einstein

~S. Larsson

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2017, 11:52:08 »
Zanim mi odpisałeś, na nowo zacząłem grać. Jakoś poszło o.O. Zacząłem na początku biegać z chłopami rzucającymi kamienie - w ten sposób z każdej walki miałem w zasadzie więźniów. Przy okazji robiłem questy dla Jarlów (zniszcz obóz bandytów itd.) i brałem udział w turniejach, ale wygrywałem tylko kasę. Od czasu do czasu najechałem jakiś klasztor. Dorobiłem trochę kasy, kupiłem lepsze EQ, jest ok. Potem ogarnąłem, że z miast można rekrutować już włóczników a nie chłopów z kamieniami. Przy okazji znalazłem w karczmie najemników Searve Warriors (jakoś tak). Duże topory, ładne zbroje - koszą zwykłych wikingów luzem, nie mówiąc już o jakiś bandytach czy innym chłamie. Aktualnie mam ich z 15 a do tego ok 20 Spearmenów z Nortumbrii, uzbierałem ok. 20 000 golda. Założyłem też jedną faktorię za ok. 14k, nie wiem czy to dobrze :P

Co do statków - jeszcze żadnego nie mam. Kupię w takim razie jakiś. Tych superhiper wikingów postaram się unikać, ale już ich spotkałem. 30 moich vs 8 wikingów - wygrałem, ale ze stratami ok. 17-20 moich, więc wiem o co chodzi.

Jeśli chodzi o ogólne zarabianie - faktorie czy loot z walki z np. tymi superwikingami?

Frakcje - chciałbym w końcu pewnie dołączyć do jakiejś. Pytanie, która będzie dla mnie ok. Nortumbria jest niby pogańska, jak moja postać, i jest bardzo związana z wikingami. Jest jeszcze Dania, ale oni są na zadupiu strasznym. Coś jeszcze mam do wyboru z tych nordyckich klimatów ?

Umiejętności - chodzi mi o trenowanie. Mam tam już z 5 punktów a jednostki dopiero po przydzieleniu piątego punktu zaczęły dostawać expa, aktualnie po 16 pkt. expa dostają, czyli jakieś żarty. Opłaca się w to iść ?

Ci super-hiper wikingowie to jeszcze większe źródło dochodu, ale dopiero wtedy, kiedy masz bardzo dobrze wyszkoloną armię (chyba, że nie przeszkadza ci utrata 3/4 twoich jednostek zakładając, że sam pokonasz tych wikingów). Svear warriors rekrutuj ile się da. Ze 30 takich powinno dać radę nawet elitarnym wikingom w mniejszych grupach bez większych problemów.

Jeśli chodzi o faktorie, to patrz ile dochodu ci to da, a jaki koszt musisz ponieść. Jeśli uda ci się znaleźć coś, co da ci 500+ penings, a kosztuje mniej niż 10 000, to jest to dobry wybór. Ja osobiście nie korzystałem z faktorii w VC, jest dużo alternatyw na które nie trzeba wydawać krocie i nie ryzykujesz, że stracisz przez gwałtowną zmianę popytu i podaży. Poczekaj z faktoriami, chyba że znajdziesz coś taniego i wydajnego, nie będziesz toczył walk z frakcją lokacji.

Możesz spróbować walki z tymi lepszymi wikingami, jeśli znajdziesz jakąś grupę poniżej 30-stu. Zalecam jednak trzymać tarczę nad głową od samego początku walki i bronić swoich żołnierzy przed ciosami wikingów, najlepiej samemu ich utłuc jeśli dasz radę. Stawiaj dobro swoich żołnierzy ponad swoim własnym, a wyszkolenie dobrej armii i walka z wikingami nie będzie dla ciebie problemem. Pamiętaj jednak aby mieć jakąś zapasową broń, miecze i topory lubią się łamać podczas długich walk z twardymi przeciwnikami. Uszkodzoną broń możesz naprawić u kowala w mieście, ale zdarza się też, że całkowicie się zniszczy.

Zalecam leczenie ran od razu po bitwie. Potem możesz nie zauważyć lub zapomnieć i rana zostanie na stałe. Uzdrowicieli szukaj w miastach (z tego co pamiętam, to nie ma ich w każdym mieście).

Ze wszystkich frakcji powinieneś moim zdaniem wybrać Northumbrię. Jest to frakcja przekształcona przez synów Ragnara na wikińską, możesz spotkać Ivara, Bjorna, itp. Znajduje się ona w raczej dobrym położeniu, gdzieś wyżej jest jakiś typ piktów (Alt Clut czy jakoś tak). Piktów bardzo łatwo pokonać z armią włóczników. Ich armie są bardzo słabo opancerzone, lecz często dość duże. Ich siłą jest liczebność, nie należy ich lekceważyć mimo ich słabego wyposażenia. Unikaj długich walk, twoje ciężko opancerzone wojsko zmęczy się z 5 razy szybciej niż oni (twoje wojska nie będą mogły biegać, połowa obrażeń i te sprawy). Staraj się szybko zabijać dowódców i dziesiątkować przeciwnika aby zdobyć bonusy do morale podczas bitwy, wtedy wróg będzie szybciej i częściej uciekał.

W trenowanie zawsze opłacają się jakieś dodatkowe punkty, choć bardziej opłaca się to powierzyć jakiemuś NPC. Polecam do tego Agathinosa. Na start jest nastawiony na inżynierię, jest dość inteligentny. U niego najlepiej rozwijać takie zdolności. Mi osobiście (u mojego bohatera) wystarcza tak z 5 punktów w trenowaniu, resztę powierzam NPC. Jednostki rozwijam głównie walką.

Należy wspomnieć także, że kapłani i wojacy ze sztandarami zmniejszają szansę na ucieczkę naszych ludzi z pola bitwy. Rozważ posiadanie kilku z nich w oddziale (nie dużo). Kapłanów trzymaj z tyłu, żeby nie obrywali.
Kapłani zwiększają też maksymalną chirurgię oddziału - max +3, kobiety (uchodźcy, camp women, soldiers' wives i wieśniaczki) zwiększają zasklepianie ran i dają +1 morale co 72 godziny - w ten sposób możesz uzyskać maksymalnie +10 do morale.

Ogólnie w VC jest mnóstwo różnych możliwości, szczególnie w menu obozu. Na ile jednak to się przydaje to nie wiem, jak dla mnie za dużo skomplikowanych opcji.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2017, 11:56:11 wysłana przez Garedyr »

Offline Young

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2017, 22:23:48 »
Mam jeszcze pytanie co do lootowania. Jest tam kilka opcji. Zazwyczaj biorę tą pierwszą, gdzie dzieli się po równo i każdy jest zadowolony. Rozumiem, że nadal tak robić?
                                                 ~Albert Einstein

~S. Larsson

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2017, 14:13:45 »
Mam jeszcze pytanie co do lootowania. Jest tam kilka opcji. Zazwyczaj biorę tą pierwszą, gdzie dzieli się po równo i każdy jest zadowolony. Rozumiem, że nadal tak robić?

Najlepiej tak robić, jeśli nie chcesz tracić morale. Gra cię mocno za to nie ukara (tylko delikatny spadek morale), przy braniu łupów przez pierwszą opcję po prostu zostawiasz te najgorsze śmieci dla twoich ludzi.
Wtedy dostajesz bonus do morale za loot, którym się podzieliłeś. Warto jednak zostawić chociaż jeden 'lepszy śmieć', bo czasem twoi ludzie mogą pomyśleć, że zatrzymałeś najlepsze łupy dla siebie i morale spadnie.

Jeśli będziesz już na jakimś etapie gry, w którym rzeczy z np. łupieżców będą dla ciebie bezużyteczne, to wtedy wybierasz opcję 'Leave all the loot for your men.' aby dostać największy bonus do morale.
Bardziej jednak jest wtedy użyteczna ostatnia opcja ('Leave the loot, but use the time to bury the dead.') - wtedy dostajesz renomę i honor.

Wniosek - wszystko się przydaje i zależnie od sytuacji możesz wybrać korzystniejszą opcję.

Offline Young

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2017, 03:15:20 »
Im dalej w las, tym więcej pytań :P

Kupiłem łódź, a w zasadzie dwie. Jedną w Edynburgu a drugą w tym mieście na "B", pośrodku Nortumbrii. Razem na dwie łodzie powinni moi ludzie wejść, a nie może wypłynąć. Łódź w takim razie przypisana jest do danego portu (miasta), mam rację?

O co chodzi z tą rekrutacją z miast/wiosek? Mam relacje w wiosce ok. 50 (wioska jest "centrum" mojej pogańskiej wiary :P ), w Jorvik mam 55 relacji, a dostaję jakiś chłam albo czasami kilku Northmen Companion (ten przed przed ostatnio stopień ludka przed huskarlem). Miasta i wioski mnie kochają, właściciele tychże miast/wiosek również. Jakieś specjalne warunki trzeba spełnić czy to przypadek?
                                                 ~Albert Einstein

~S. Larsson

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:45:23 »
Im dalej w las, tym więcej pytań :P

Kupiłem łódź, a w zasadzie dwie. Jedną w Edynburgu a drugą w tym mieście na "B", pośrodku Nortumbrii. Razem na dwie łodzie powinni moi ludzie wejść, a nie może wypłynąć. Łódź w takim razie przypisana jest do danego portu (miasta), mam rację?

O co chodzi z tą rekrutacją z miast/wiosek? Mam relacje w wiosce ok. 50 (wioska jest "centrum" mojej pogańskiej wiary :P ), w Jorvik mam 55 relacji, a dostaję jakiś chłam albo czasami kilku Northmen Companion (ten przed przed ostatnio stopień ludka przed huskarlem). Miasta i wioski mnie kochają, właściciele tychże miast/wiosek również. Jakieś specjalne warunki trzeba spełnić czy to przypadek?

Co do tej łodzi - powinna być przypisana do danego portu.

Co do rekrutacji:

Bełkot ogólny:

(click to show/hide)

Podsumowanie:

* Jeśli wioska, która była kiedyś pod kontrolą innej frakcji zmieni ją, to przy rekrutowaniu z niej mamy zaledwie 25% szans na rekruta z nowej frakcji, w pozostałych 75% przypadków będzie to rekrut etniczny.
* Przy dobieraniu jakości rekrutów duże znaczenie mają nasze relacje z wioską i to czy jesteśmy jej panem. Bycie panem wioski i posiadanie relacji na poziomie 20 daje 50% szans na jeden tier rekruta wyżej, bycie panem wioski i posiadanie relacji na poziomie 60 gwarantuje jeden tier rekruta wyżej. Jeśli nie jesteśmy panem wioski to i tak mamy szansę na lepsze jednostki za nasze relacje (można wylosować wiele tierów wyżej) - innymi słowy jest to w dużej mierze losowe, nawet jęsli nasze relacje z wioską są ogromne (co nie zmienia faktu, że warto?).
[!] * Jeśli nasze relacje z wioską są na minusie, to nie możemy otrzymać więcej rekrutów niż ilosć bazowa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2017, 10:46:48 wysłana przez Garedyr »

Offline Lokator89

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2018, 08:42:57 »

Cześć wszystkim. Mam problem z dodatkiem, vc nie mogę dojść do tego jak zdobyć tyle pieniędzy i renomy żeby wogule dojść do momentu kupienia łodzi zaczynałem gre już koła krotnie teraz 2 razy z rzędu w końcu król i jarl obrucili się przeciwko mnie i zrownali mnie z błotem :/ niech mi ktoś pomoże 😁

Offline GrahamBeild

• BANITA
  • Tułacz
  • *
Poczatek gry jak zaczac
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2018, 07:04:16 »
Jestem poczatkujacym biegaczem, na co nalezy zwracac uwage na poczatek, aby nie zalapac jakies kontuzji?
good mood

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
Odp: Poczatek gry jak zaczac
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2018, 18:07:50 »
Jestem poczatkujacym biegaczem, na co nalezy zwracac uwage na poczatek, aby nie zalapac jakies kontuzji?

Regularnie odwiedzać znachora w większych miastach.

(click to show/hide)

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 810
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2018, 20:40:42 »

Na początek spróbuj nie uprawiać offtopingu w ramach radosnej internetowej nekromancji. Kontuzją to nie grozi, ale banem już tak.

Możemy się nawet pościgać. Ty ruszysz pół minuty przede mną. Ja biegnę z banhammerem. Zdążysz uciec?

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2018, 21:12:00 »
Emm, nieważne... Proszę usunąć tę wiadomość