Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Battania - omówienie frakcji (Dev Blog 19/10/17)

19.10.2017 | Dodał: Eltarek

Dziś, jak co tydzień, pojawił się kolejny blog dewelopera. Twórcy opowiadają nam o jednej z dostępnych w grze frakcji - Battanii, (...) więcej

Bannerlord:Wywiad z Fatma Nadide Öçba, artystką graficzną 2D/3D

12.10.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest Aatystyka 2D/3D Fatma Nadide Öçba. Opowiada nam ona o (...) więcej

Bannerlord Singleplayer: punkty wpływu, armie (Dev Blog 05/10/17)

05.10.2017 | Dodał: Eltarek

Kilka chwil temu ukazał się dwudziesty szósty blog dewelopra, przerywający serię wywiadów w słabym stopniu nawiązujących do (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Towarzysze jako wasale  (Przeczytany 729 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matthew007

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Towarzysze jako wasale
« dnia: Maj 29, 2017, 16:52:24 »
Witam wszystkich zapaleńców :)
Co do tematu, opłaca się? Chodzi mi oczywiście o tych, których modyfikuje jako prawdziwych wojowników czyli bez perków drużyny

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 112
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
Odp: Towarzysze jako wasale
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2017, 17:11:50 »
Nie opłaca się, tracisz "nieśmiertelne" jednostki.

Unikam zła, chyba Bóg mnie opętał
Może pomoże jak wrócę do piekła (Proszę...)
Kieruje nami potrzeba, nie moda
Można nas nienawidzić, nie sposób ignorować
To mnie moja była kiedyś pochowała żywcem
Nie życzę jej źle, niech się układa dziw...

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 199
  • Stanisław Cat Mackiewicz
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2017, 17:56:12 »
Polemizowałbym. Zawsze masz ograniczoną liczbę bohaterów (z racji tego, że się niektórzy nawzajem "gryzą"). Ja zawsze tak robiłem (jeśli chciałem w przyszłości tworzyć królestwo), że znajdywałem wszystkich bohaterów którzy mieli niebieską krew i ich trzymałem (ale nie dawałem im perków drużynowych). W momencie obwołania bohatera królem dawałem tym ze szlacheckim pochodzeniem wioski (z racji tego, że startują z ~300 renomy, więc akurat na wioskę jeśli chodzi o standardy native), ale nie wszystkim na raz. Robiłem to sukcesywnie, tak, by w momencie kiedy nadawałem jednemu ziemie wchodził za niego kolejny bohater i został wyszkolony do w miarę dużego lvl (jakiś 17-20) i tak z każdym kolejnym. Dlatego też to robiłem, by nie stracić dużej ilości "expa treningowego" - gdyż każdy bohater u mnie zawsze (gdy już będzie miał w miarę rozwinięte umiejętności walki i jakiś tam lvl - np 15) ma maksymalną możliwą umiejętność szkolenia.

PS. Tu masz przydatny spis bohaterów, który pozwala na robienie strategii kolejności ich najmowania - (klik).
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2017, 18:00:15 wysłana przez Kradus »

Offline Matthew007

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2017, 18:04:05 »
Dzięki, a szkolenie jest tylko perkiem dowódcy czy każdy może go mieć i sie to kumuluje?

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 199
  • Stanisław Cat Mackiewicz
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2017, 18:44:31 »
Kumuluje się. I to jest właśnie w tym najlepsze :p Im wyższy lvl bohatera, tym może on szkolić więcej jednostek (przy okazji, opłaca się w ogóle dobić u każdego bohatera do tych co najmniej 12 inteligencji, tak by Ci starczyło pkt w każdą przydatną w walce umiejętność). Int daje dodatkowy pkt do wydania - a ten 4 poziom szkolenia wystarcza. Oczywiście u bohaterów którzy mają rozwijane skille od int (leczenia, poruszania się po mapie, inżynierię) i tak zawsze dawaj full w szkolenie. To najbardziej przydatny skill drużynowy według mnie, więc im więcej tym lepiej :).

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2017, 18:52:29 »
No cóż Bunduk, nie jest szlachcicem ale jako nasz wasal trenuje Rhodoków jako żołnierzy.
I jak on chcę być przez nas nazywany trybutem czy jakoś tak...ja sam tylko dawałem jego i Aleya na swego wasala czasami również Firentisa a później to normalnych wasali przyjmowałem i tyle.

Offline piotrek1996

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
  • Czas bohaterów miną Wiglafie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2017, 16:59:02 »
Gdy podbiłem całą krainę to zabrałem lenna wszystkim wasalom i rozdałem je mojej drużynie :)