Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Towarzysze jako wasale  (Przeczytany 844 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matthew007

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Towarzysze jako wasale
« dnia: Maj 29, 2017, 16:52:24 »
Witam wszystkich zapaleńców :)
Co do tematu, opłaca się? Chodzi mi oczywiście o tych, których modyfikuje jako prawdziwych wojowników czyli bez perków drużyny

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 117
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
Odp: Towarzysze jako wasale
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2017, 17:11:50 »
Nie opłaca się, tracisz "nieśmiertelne" jednostki.
I was on top of the game, also I remember I was nothing...
Defeats haven't taught me anything, except winnin' and ballin'

Offline Kradus

• Anty Swadia od 0.808
  • Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 223
  • Sanctus Nicolaus
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2017, 17:56:12 »
Polemizowałbym. Zawsze masz ograniczoną liczbę bohaterów (z racji tego, że się niektórzy nawzajem "gryzą"). Ja zawsze tak robiłem (jeśli chciałem w przyszłości tworzyć królestwo), że znajdywałem wszystkich bohaterów którzy mieli niebieską krew i ich trzymałem (ale nie dawałem im perków drużynowych). W momencie obwołania bohatera królem dawałem tym ze szlacheckim pochodzeniem wioski (z racji tego, że startują z ~300 renomy, więc akurat na wioskę jeśli chodzi o standardy native), ale nie wszystkim na raz. Robiłem to sukcesywnie, tak, by w momencie kiedy nadawałem jednemu ziemie wchodził za niego kolejny bohater i został wyszkolony do w miarę dużego lvl (jakiś 17-20) i tak z każdym kolejnym. Dlatego też to robiłem, by nie stracić dużej ilości "expa treningowego" - gdyż każdy bohater u mnie zawsze (gdy już będzie miał w miarę rozwinięte umiejętności walki i jakiś tam lvl - np 15) ma maksymalną możliwą umiejętność szkolenia.

PS. Tu masz przydatny spis bohaterów, który pozwala na robienie strategii kolejności ich najmowania - (klik).
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2017, 18:00:15 wysłana przez Kradus »

Offline Matthew007

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2017, 18:04:05 »
Dzięki, a szkolenie jest tylko perkiem dowódcy czy każdy może go mieć i sie to kumuluje?

Offline Kradus

• Anty Swadia od 0.808
  • Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 223
  • Sanctus Nicolaus
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2017, 18:44:31 »
Kumuluje się. I to jest właśnie w tym najlepsze :p Im wyższy lvl bohatera, tym może on szkolić więcej jednostek (przy okazji, opłaca się w ogóle dobić u każdego bohatera do tych co najmniej 12 inteligencji, tak by Ci starczyło pkt w każdą przydatną w walce umiejętność). Int daje dodatkowy pkt do wydania - a ten 4 poziom szkolenia wystarcza. Oczywiście u bohaterów którzy mają rozwijane skille od int (leczenia, poruszania się po mapie, inżynierię) i tak zawsze dawaj full w szkolenie. To najbardziej przydatny skill drużynowy według mnie, więc im więcej tym lepiej :).

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2017, 18:52:29 »
No cóż Bunduk, nie jest szlachcicem ale jako nasz wasal trenuje Rhodoków jako żołnierzy.
I jak on chcę być przez nas nazywany trybutem czy jakoś tak...ja sam tylko dawałem jego i Aleya na swego wasala czasami również Firentisa a później to normalnych wasali przyjmowałem i tyle.

Offline piotrek1996

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
  • Czas bohaterów miną Wiglafie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2017, 16:59:02 »
Gdy podbiłem całą krainę to zabrałem lenna wszystkim wasalom i rozdałem je mojej drużynie :)