Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Co się dzieje z forum

31.08.2018 | Dodał: Dyktator

Wyjaśnienie sytuacji znajduje się na naszym facebooku: więcej

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Jak szybko zdobyć żołnierzy i expa.  (Przeczytany 1648 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
  • Piwa: -1
Jak szybko zdobyć żołnierzy i expa.
« dnia: Maj 22, 2017, 21:32:20 »
Muszę się rozwinąć, potrzebuję dużo żołnierzy i expa. Mam limit żołnierzy 124 i tylu mam. Trochę mało. Przydaliby się dobrzy żołnierze. Jak szybko ich trenować i jak samemu szybko zdobywać expa? Przy takiej ilości jednostek ciężko kogokolwiek znaleźć i tym bardziej złapać. Chyba, że lorda, który ma ponad 200 żołnierzy :/
Przydaliby mi się też berserkerowie, bo są dobrzy, ale gram na save'ie z kampanii teraz i jestem przywiązany do Wessexu. Chociaż... W sumie, to mógłbym sobie popłynąć do Norwegii żyć tam i rekrutować berserkerów, a dopiero potem wrócić kontynuować fabułę... O ile Wessex nie ma wojny z Norwegią...
Także jak zdobyć najlepsze jednostki? Jak je expić szybko? Jak expić siebie?
Ganczo to paruwczan jest moim bliźnim.

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 69
  • Takin souls and diggin’ holes
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Jak szybko zdobyć żołnierzy i expa.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2017, 16:43:08 »
Muszę się rozwinąć, potrzebuję dużo żołnierzy i expa. Mam limit żołnierzy 124 i tylu mam. Trochę mało. Przydaliby się dobrzy żołnierze. Jak szybko ich trenować i jak samemu szybko zdobywać expa? Przy takiej ilości jednostek ciężko kogokolwiek znaleźć i tym bardziej złapać. Chyba, że lorda, który ma ponad 200 żołnierzy :/
Przydaliby mi się też berserkerowie, bo są dobrzy, ale gram na save'ie z kampanii teraz i jestem przywiązany do Wessexu. Chociaż... W sumie, to mógłbym sobie popłynąć do Norwegii żyć tam i rekrutować berserkerów, a dopiero potem wrócić kontynuować fabułę... O ile Wessex nie ma wojny z Norwegią...
Także jak zdobyć najlepsze jednostki? Jak je expić szybko? Jak expić siebie?

Jeśli pragniesz najlepszych jednostek, to chyba wybrałeś złą drogę dołączając do Wessexu.

Łap tutaj parę wskazówek.

- Brytole, celtowie i tym podobne to crapy. Najlepsze są jednostki duńskie i norweskie.

- Polecam polepszyć relacje z wioską/miastem/zamkiem, gdyż wtedy rekrutujesz lepsze jednostki (przy 50 relacji można złapać nawet uzbrojonych po zęby huskarlów).

- Załatw sobie jakieś dobry sprzęt i broń obuchową oraz trochę silnego najemnego wojska (spokojnie, koszt zwróci ci się z nawiązką), następnie kup parę statków, żeby pomieściły wszystkich wojaków.
Teraz wypłyń na otwarte wody lub na obrzeża Danii. Szukaj wrogo nastawionych statków z jednostkami"Danish Elite Vikings". Są oni bardzo silni, a także posiadają bardzo dobry i drogi sprzęt. Postaraj się obić ich na       dystans, a potem dobić bronią obuchową. Gratulacje, właśnie zyskałeś jakieś 10000 peningas i mnóstwo expa za jeden statek! Teraz możesz zrekrutować jeńców i zdobyć za darmo bardzo silne jednostki. Ufortyfikuj   swój obóz, aby uniemożliwić im ucieczkę z oddziału przez "okres próbny" po rekrutacji.

- Nie polecam berserków, jak się taki mocno zdenerwuje, to atakuje zarówno wrogów jak i twoich, poza tym mają bardzo słaby pancerz, przez co bardzo szybko giną w walce dystansowej.

- Jeśli twoja armia jest wystarczająco silna, to atakuj wrogich lordów. Zdobywasz wtedy zwykłe trofeum, istnieje szansa na zdobycia trofeum epickiego jako łupu (20% prawdopodobieństwa).
NIE SPRZEDAWAJ ICH U KUPCA! W menu miasta bo wybraniu opcji handlu powinna pojawić się dodatkowa opcja wymiany trofeów na mnóstwo złota i doświadczenie dla gracza i oddziału (odpowiednio 500 peningas,   300 expa dla gracza, 500 dla oddziału, 1000 peningas600 expa dla gracza i 1500 dla oddziału oraz 2000 peningas, 900 expa dla gracza i 2500 |!!!| dla oddziału).  Istnieją również unikalne trofea za największych władców (Brytenwalde, Norweskiego króla, itp). Za nie twój oddział otrzymuje 30000 |!!!| expa, a gracz 8000 peningas. Trofea można farmić do woli.

- Kuce i konie są bardzo słabo wytrzymałe, najmuj najlepiej jedynie piechotę, szczególnie włóczników nordyckich (tani koszt utrzymania i wysoka wydajność, porównywalni z droższymi huskarlami).

No, to by było na tyle. Jeśli jeszcze coś mi przyjdzie do głowy to postaram się napisać.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2017, 16:47:33 wysłana przez Garedyr »

"Szukaj po omacku ch*ja w cieście" ~Prußak
"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2017, 18:42:30 »
Jeśli pragniesz najlepszych jednostek, to chyba wybrałeś złą drogę dołączając do Wessexu.

Łap tutaj parę wskazówek.

- Brytole, celtowie i tym podobne to crapy. Najlepsze są jednostki duńskie i norweskie.
A takie pytanie... Fryzyjskie jednostki są najgorsze? Ja mam jeszcze Fryzyjskich weteranów z początku kampanii :v

- Polecam polepszyć relacje z wioską/miastem/zamkiem, gdyż wtedy rekrutujesz lepsze jednostki (przy 50 relacji można złapać nawet uzbrojonych po zęby huskarlów).
Po Huscarlów muszę do Norwegii pływać :/ Z Danią mam wrogie stosunki.

- Załatw sobie jakieś dobry sprzęt i broń obuchową oraz trochę silnego najemnego wojska (spokojnie, koszt zwróci ci się z nawiązką), następnie kup parę statków, żeby pomieściły wszystkich wojaków.
Teraz wypłyń na otwarte wody lub na obrzeża Danii. Szukaj wrogo nastawionych statków z jednostkami"Danish Elite Vikings". Są oni bardzo silni, a także posiadają bardzo dobry i drogi sprzęt. Postaraj się obić ich na       dystans, a potem dobić bronią obuchową. Gratulacje, właśnie zyskałeś jakieś 10000 peningas i mnóstwo expa za jeden statek! Teraz możesz zrekrutować jeńców i zdobyć za darmo bardzo silne jednostki. Ufortyfikuj   swój obóz, aby uniemożliwić im ucieczkę z oddziału przez "okres próbny" po rekrutacji.
Mam dobry sprzęt. Ale nie mam dobrej broni obuchowej. A w ogóle, to po co obuchowa? Wojsko całkiem niezłe. Parę statków jest.
To nie jest Viking, tylko Vikingr, albo Vikingarnir. Dziwne te nazwy. A Svear Warriors? Sądząc po żołdzie najlepsi nie są.
Już walczyłem trochę z nimi. Z moją pojemnością floty i walką na tych Wikingów to nie zdobędę za dużo expa. Pałętają się na ogół w grupach 6-16, więc cudem jest jak ich złapię. Ale właściwie, to mogę sam ich lać w takich małych grupkach xD No... Może kilku żołnierzy do pomocy. Hajsu z nich nie dropi zbyt dużo. Ale dobre itemy to prawda... Tylko mało ich bo w VC wojsko to są kurde pasożyty! Żołd kurna ciągną i jeszcze się łupów domagają... Expa też nie wiem, czy tak dużo. Rekrutowanie jeńców obniża morale. I na ogół nie chcą dołączać... A zwłaszcza Ci wikingowie.

- Nie polecam berserków, jak się taki mocno zdenerwuje, to atakuje zarówno wrogów jak i twoich, poza tym mają bardzo słaby pancerz, przez co bardzo szybko giną w walce dystansowej.
Nie zauważyłem, żeby lali swoich. Dużo hp mają. Ale może i racja... Ale z drugiej strony do starcia z wrogiem bez dużej ilości strzelców są nieźli... I są za darmo.
- Kuce i konie są bardzo słabo wytrzymałe, najmuj najlepiej jedynie piechotę, szczególnie włóczników nordyckich (tani koszt utrzymania i wysoka wydajność, porównywalni z droższymi huskarlami).

Niby racja, ale kilku takich konnych potrafi narobić zamieszania... Myślę, że opłaca się jednak konnicę najmować.
Czaj... Zwykły włócznik, który jeszcze niedawno był rekrutem jest prawie taki sam jak doświadczony huskarl z dobrym eq? xD

No, to by było na tyle. Jeśli jeszcze coś mi przyjdzie do głowy to postaram się napisać.
Ok. To ja jeszcze dodam, że wolę rekrutować zwykłych rekrutów i ich expić. A w okolicach Wessexu jakie są najlepsze jednostki?

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2017, 19:26:32 »
A takie pytanie... Fryzyjskie jednostki są najgorsze? Ja mam jeszcze Fryzyjskich weteranów z początku kampanii :vPo Huscarlów muszę do Norwegii pływać :/ Z Danią mam wrogie stosunki. Mam dobry sprzęt. Ale nie mam dobrej broni obuchowej. A w ogóle, to po co obuchowa? Wojsko całkiem niezłe. Parę statków jest.
To nie jest Viking, tylko Vikingr, albo Vikingarnir. Dziwne te nazwy. A Svear Warriors? Sądząc po żołdzie najlepsi nie są.
Już walczyłem trochę z nimi. Z moją pojemnością floty i walką na tych Wikingów to nie zdobędę za dużo expa. Pałętają się na ogół w grupach 6-16, więc cudem jest jak ich złapię. Ale właściwie, to mogę sam ich lać w takich małych grupkach xD No... Może kilku żołnierzy do pomocy. Hajsu z nich nie dropi zbyt dużo. Ale dobre itemy to prawda... Tylko mało ich bo w VC wojsko to są kurde pasożyty! Żołd kurna ciągną i jeszcze się łupów domagają... Expa też nie wiem, czy tak dużo. Rekrutowanie jeńców obniża morale. I na ogół nie chcą dołączać... A zwłaszcza Ci wikingowie.Nie zauważyłem, żeby lali swoich. Dużo hp mają. Ale może i racja... Ale z drugiej strony do starcia z wrogiem bez dużej ilości strzelców są nieźli... I są za darmo. Niby racja, ale kilku takich konnych potrafi narobić zamieszania... Myślę, że opłaca się jednak konnicę najmować.
Czaj... Zwykły włócznik, który jeszcze niedawno był rekrutem jest prawie taki sam jak doświadczony huskarl z dobrym eq? xD
Ok. To ja jeszcze dodam, że wolę rekrutować zwykłych rekrutów i ich expić. A w okolicach Wessexu jakie są najlepsze jednostki?

Wybredny jesteś, to muszę ci przyznać :D

Fryzyjskie jednostki są bardzo słabe, mają praktycznie najsłabsze statystyki ze wszystkich dostępnych w dodatku.

Viking, Vikingr, czy to ma jakieś znaczenie ? xD Wikingowie są silną jednostką jak na swoją cenę (jedynie ci elitarni i svear, zwykli to crapy).

Broń obuchowa - więcej jeńców.

Rekrutowanie jeńców obniża morale? Od czego jest skrypt dodający morale po odpoczynku i kupowanie miodu w karczmach?
Jest także fajny feature - każde 10 laseczek w oddziale (uchodźcy, obozowe dziewuchy, "żołnierskie żony" i wieśniaczki) daje ci +1 do morale co 72 godziny (maximum +10 do morale).

Zwykły włócznik? Po awansie na Norse Elite Spearman (Thegn) staje się w miarę tanią maszyną do zabijania, szczególnie kawalerii.

W twoim przypadku (Wessex i okolice) najlepszą jednostką byłby Saxon Bodyguard (Gedriht) - tańszy od Saxon Noble (Thegn) i wcale nie taki mocno gorszy. Jakby co, to Saxon Bodyguard jest alternatywą dla huskarla.
Jest prawie taki sam jeśli chodzi o statystyki.

Jeśli chodzi o zwiększenie maksymalnej ilości żołnierzy, to oprócz przywództwa najbardziej liczy się ilość posiadanych przez ciebie lenn (szczególnie zamków, fortów jak wolisz). W VC renoma daje mniej niż w podstawce, więc lepiej skupić się na posiadaniu większej ilości lenn, zostaniu marszałkiem. W VC limit zwiększa się trochę z poziomem bohatera.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2017, 19:35:47 wysłana przez Garedyr »

"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2017, 19:47:48 »
Wybredny jesteś, to muszę ci przyznać :D

Fryzyjskie jednostki są bardzo słabe, mają praktycznie najsłabsze statystyki ze wszystkich dostępnych w dodatku.

Viking, Vikingr, czy to ma jakieś znaczenie ? xD Wikingowie są silną jednostką jak na swoją cenę (jedynie ci elitarni i svear, zwykli to crapy).

Broń obuchowa - więcej jeńców.

Rekrutowanie jeńców obniża morale? Od czego jest skrypt dodający morale po odpoczynku i kupowanie miodu w karczmach?
Jest także fajny feature - każde 10 laseczek w oddziale (uchodźcy, obozowe dziewuchy, "żołnierskie żony" i wieśniaczki) daje ci +1 do morale co 72 godziny (maximum +10 do morale).

Zwykły włócznik? Po awansie na Norse Elite Spearman (Thegn) staje się w miarę tanią maszyną do zabijania, szczególnie kawalerii.

W twoim przypadku (Wessex i okolice) najlepszą jednostką byłby Saxon Bodyguard (Gedriht) - tańszy od Saxon Noble (Thegn) i wcale nie taki mocno gorszy. Jakby co, to Saxon Bodyguard jest alternatywą dla huskarla.
Jest prawie taki sam jeśli chodzi o statystyki.

Jeśli chodzi o zwiększenie maksymalnej ilości żołnierzy, to oprócz przywództwa najbardziej liczy się ilość posiadanych przez ciebie lenn (szczególnie zamków, fortów jak wolisz). W VC renoma daje mniej niż w podstawce, więc lepiej skupić się na posiadaniu większej ilości lenn, zostaniu marszałkiem. W VC limit zwiększa się trochę z poziomem bohatera.
Ale mjut jest chyba drogi. Ile morale dodaje? Zwraca się za rekrutację wikingów?
Chwila... Mówiłeś o konkretnej jednostce... Tak to ja mogę powiedzieć, że Norweski rekrut jest najlepszą jednostką, bo mogę go sobie awansowac na huskarla...
Na razie z lennami średnio.

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2017, 21:37:59 »
Ale mjut jest chyba drogi. Ile morale dodaje? Zwraca się za rekrutację wikingów?
Chwila... Mówiłeś o konkretnej jednostce... Tak to ja mogę powiedzieć, że Norweski rekrut jest najlepszą jednostką, bo mogę go sobie awansowac na huskarla...
Na razie z lennami średnio.

Cena za miód/piwo czy cokolwiek wynosi 20 penigsów od członka drużyny. Nie jest to wygórowana cena za +10 do morale. Możesz też zagadać do kurtyzany, wtedy za 1500 lub za 1700 peningsów możesz zwiększyć morale swoich ludzi o 15 lub 20, w zależności od 'jakości towaru'. Możesz też złożyć kapłanowi datek na rodziny twoich ludzi (500 denarów i +3 do morale). Dróg na zwiększenie morale jest dużo, wystarczy pogłówkować albo czytać wskazówki jakie daje nam gra.

Co do jednostek - graj tam sobie jak chcesz, wszystkim da się wszystko podbić jeśli wiesz jak tego użyć. Kiedy jeszcze grałem kampanię (byłem po stronie Northumbrii, bo synowie Ragnara) to samymi nordyckimi włócznikami (zwykłymi i elitarnymi) i svear wikingami podbijałem kolejne zamki i miasta, a armie brytoli zgniatałem w dobry mak. Jedynym problemem byli piktowie, bo moje ciężko opancerzone wojsko męczyło się szybciej od nich. Moja taktyka? Rozkaż ludziom utrzymać pozycję, wybij najsilniejsze jednostki i lordów (wtedy aktywują się skutki spadku morale dla wroga) a potem szarża i łupy moje. 

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2017, 23:05:34 »
Cena za miód/piwo czy cokolwiek wynosi 20 penigsów od członka drużyny. Nie jest to wygórowana cena za +10 do morale. Możesz też zagadać do kurtyzany, wtedy za 1500 lub za 1700 peningsów możesz zwiększyć morale swoich ludzi o 15 lub 20, w zależności od 'jakości towaru'. Możesz też złożyć kapłanowi datek na rodziny twoich ludzi (500 denarów i +3 do morale). Dróg na zwiększenie morale jest dużo, wystarczy pogłówkować albo czytać wskazówki jakie daje nam gra.

Co do jednostek - graj tam sobie jak chcesz, wszystkim da się wszystko podbić jeśli wiesz jak tego użyć. Kiedy jeszcze grałem kampanię (byłem po stronie Northumbrii, bo synowie Ragnara) to samymi nordyckimi włócznikami (zwykłymi i elitarnymi) i svear wikingami podbijałem kolejne zamki i miasta, a armie brytoli zgniatałem w dobry mak. Jedynym problemem byli piktowie, bo moje ciężko opancerzone wojsko męczyło się szybciej od nich. Moja taktyka? Rozkaż ludziom utrzymać pozycję, wybij najsilniejsze jednostki i lordów (wtedy aktywują się skutki spadku morale dla wroga) a potem szarża i łupy moje.
Wiem o tym spadku morale za zabicie dowódcy.
A w ogóle to wojsko męczy się?

Offline Garedyr

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2017, 14:37:28 »
Wiem o tym spadku morale za zabicie dowódcy.
A w ogóle to wojsko męczy się?

Oczywiście, o ile masz włączoną staminę. Wtedy bohater oraz wojsko zarówno twoje jak i wroga także odczuwa tego skutki, posiadacze ciężkiego sprzętu i zbroi męczą się szybciej niż ci z lekkim. Oddziałuje to także trochę na prędkość oddziałów na mapie świata. Stamina w VC nie jest tak 'karająca' jak w Brytenwaldzie, ale nadal bardzo ważna.

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2017, 18:15:40 »
Oczywiście, o ile masz włączoną staminę. Wtedy bohater oraz wojsko zarówno twoje jak i wroga także odczuwa tego skutki, posiadacze ciężkiego sprzętu i zbroi męczą się szybciej niż ci z lekkim. Oddziałuje to także trochę na prędkość oddziałów na mapie świata. Stamina w VC nie jest tak 'karająca' jak w Brytenwaldzie, ale nadal bardzo ważna.
Ja ją wyłączyłem, bo idę sobie i nagle się męczę... A przeciwnicy po tym czasie x2 popierdzielają jak Usain Bolt :/

Offline Young

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2017, 22:30:12 »
Opowiem trochę ze swojego doświadczenia, może się komuś przyda.

1) Seavr Warriors są bardzo dobrzy. Najęcie trochę kosztuje, żołd nie za wiele (ok. 50 golda), a siekają ładnie, szczególnie w Shield Wall`u.

2) Szansa na rekrutację kogoś dobrego jest naprawdę mała ... mam ok. 450 dni na mojej postaci i na razie dostałem maksymalnie, przy relacji z miastem na poziomie 65, Norse Companion`a. To dwa poziomy niżej niż huskarl.

3) Elitarni duńscy wikingowie to maszynki do zabijania. Biorą mnóstwo kasy (ok. 85 golda), ale siekają równo. Nawet bez formacji, po prostu, w zwykłym ataku leją jak leci, więc polecam nająć ich, ufortyfikować obóz i poczekać ze 2-3 dni. Na morzu mogą uciec, więc trzeba zrobić obóz i poczekać.

4) Łucznicy (miałem tylko tych nordyckich) nie są jacyś wybitni. Lepiej sprawdza się shield wall zrobiony ze stu piechociarzy i wstrzymanym ogniem. Piechota rzuca tu włóczniami jak nie powiem kto, więc polecam taką taktykę :
shield wall - hold fire - czekasz aż przeciwnik się zbliży na ok. 6-7 kroków - fire at will ---> przeciwnik jest zarzucony gradem włóczni. Pierwsza fala przeciwników zazwyczaj ginie, a na pewno ma rozwalone tarcze. Trzymasz chwilę shield wall`a, żeby przeciwnik się o niego rozbił i kiedy masz info, że stracił połowę sił rozkazujesz atak. Zazwyczaj w kilka sekund po tym zaczynają uciekać a ty na koniku ich dobijasz.

5) Dobrym sposobem na zarobek jest też bicie renegatów. Ważne, żeby były to grupki po ok. 100 renegatów. Są w zasadzie słabi, a po potyczce z taką ich ilością drobią naprawdę fajne rzeczy. Można kilka tysięcy na tym wyciągnąć, a nikt z twoich w zasadzie nie zginie.

6) Polecam klasyczny handel. Ja wyczaiłem, że u norwegów można kupić wiaderka za ok. 40-50 golda a sprzedając je gdziekolwiek indziej poza Norwegią i Danią ZARABIAMY ok. 400 golda na jednym. Można to ładnie połączyć z polowaniem na duńskich wikingów.
"Gdy­by ludzie roz­ma­wiali tyl­ko o tym, co ro­zumieją, za­padłaby nad światem wiel­ka cisza."
                                                 ~Albert Einstein

"Nie podejmuj walki, kiedy wiesz, że z pewnością przegrasz. Ale nigdy nie pozwól, żeby komuś, kto cię znieważył, uszło to na sucho. Czekaj na stosowny moment i oddaj, kiedy znajdziesz się w dużo lepszej sytuacji, nawet jeżeli nie pragniesz odwetu".
                                                 ~S. Larsson