Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kreacje literackich światów nieistniejących autorów  (Przeczytany 1872 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 343
  • 21. Pułk Piechoty THD
Kreacje literackich światów nieistniejących autorów
« dnia: Marzec 01, 2017, 20:04:27 »
          W tym dziale przechodzimy przez trzy etapy:

- tworzymy osobę autora
 - kreujemy świat, który wymyślił ten autor
 - piszemy opowiadanie w tym świecie

Ze względu na konieczność prowadzenia tej zabawy potrzebny zawsze będzie jej reżyser, czyli osoba podejmująca decyzje w przypadkach dyskusyjnych.
Pierwszym reżyserem zostaje ja, po to by wyjaśnić zasady na jakich opiera się mój pomysł.

Zapraszam.
Ilustracje, mapy, odręczne szkice, alternatywne wersje opowiadania, biografie autora, historie postaci, kroniki, drzewa genealogiczne, słowniki,  przypisy, rozbudowane opisy detali, rozważania o strojach i potrawach, etc. - mile widziane.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2017, 21:37:02 wysłana przez Octavian »

Online Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 598
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Kreacje literackich światów nieistniejących autorów
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2017, 15:02:58 »
Spontaniczne podbicie z prośbą o wprowadzenie autora i wyjaśnienie konceptu.
(click to show/hide)

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2017, 21:34:03 »
Chciałbym wam opowiedzieć o pewnym pisarzu... lub kimś kto za pisarza się uważa.

Tomasz Przepiórka, przez swych kolegów z pracy przezwany "pan pierdołko ". To brzydkie przezwisko  zostało mu nadane, gdyż uważany jest za osobę, którą pochłaniają nieistotne szczegóły. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku kontrolera jakości w firmie "DrobieX", specjalizującej się w produkcji przetworów spożywczych, takich jak pasztety z kurcząt, czy drobiowe roladki.

Praca pana Przepiórki sprowadza się niestety do ignorowania problemów, trzeba uczciwie przyznać, że produkty firmy "DrobieX" nie cieszą się najlepszą opinią.
Co istotne Tomasz Przepiórka od ponad 10 lat nie wybrał jednego dnia urlopu. Cała sprawa wyszła przypadkowo, więc aby uniknąć kar ze strony urzędu pracy i zapewnić porządek w aktach Tomasz ma teraz przymusowe wakacje.
Ponieważ uważa siebie za intelektualistę, postanowił że napisze książkę.
Tomasz absolutnie nie jest świadomy wpływów literackich, nie ma żadnego przygotowania, ani planu działania, ale zaczął już przybierać mądre pozy, do zdjęcia które chce umieścić na obwolucie przyszłego dzieła.

Jest fanem Chucka Norrisa, więc główny bohater opowiadania będzie jego kopią. Ten jak i inne plagiaty, będą pozostawały przez Tomasza niezauważane. Dar Tomasz to całkowita nieświadomość w stosowaniu plagiatów.
Uważa, że sztuka polega na spełnieniu wymogów formalnych na poziomie wypracowania w liceum - wstęp, rozwinięcie i zakończenie - operuje prostymi zdaniami, nie ma pojęcia o filozofii, stosuje najprostsze techniki. Nie ma bladego pojęcia o promocji, czy marketingu.
Czytał kiedyś gazetę fantastyka, dawno temu - jego plan to napisać opowiadanie i wysłać je do gazety by porwać tłumy wizją niesamowitego świata, który stworzy.
Właśnie myśli jaki będzie to świat!

Pytanie do was co go "natchnie", może gra Quake, która gdzieś mu mignie, może gra Twilight Imperium której okładkę zobaczy w sklepie...
SF, czy FANTASY, o to jest pytanie?

Czyli Tomasz Przepiórka stoi właśnie u progu bezczelnego plagiatu, pytanie do was - CZEGO?
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2017, 10:54:57 wysłana przez Octavian »

Online Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2017, 15:18:49 »
Naturalnie zainspirowała go seria Evil Dead, którą oglądał wielokrotnie na kasetach VHS wieki temu. Zadał sobie wówczas pytanie: czy nie byłoby świetnie, gdyby Ash Williams kopał trupy z półobrotu?
Do tego słyszał, że jakiś Roland Reuel Tolkin zarobił ogromne piniondze na książkach o smokach, magii, elfach i goblinach, postanowił więc sięgnąć również po jego prace przy tworzeniu swojego epokowego dzieła.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2017, 17:28:15 »
To najlepsza możliwa perspektywa!
Oczywiście!
Teraz Tomasz Przepiórka bierze się ostro do pracy. Staje się T. Przepiórka, a może nawet T.P., już widzi siebie udzielając wywiadów i odpowiadając  na pytania w rodzaju - jakim byłbyś drzewem, albo jak odnieś sukces w życiu?

Będzie smarował teraz mapy i pisał kroniki królów. Imię i przydomek króla, data śmierci, następny...
To będzie bogato tło.
Powiem więcej, nada swojemu dziełu rys słowiański - co uważa za skrajnie twórcze.
Będą się pojawiały tu imiona rodem z nieistniejących i niehistorycznych pogańskich mitów, które w żaden sposób T.P. nie będzie weryfikował.
Ewentualnie coś tam kliknie w google, ale uważa że wystarczy JEGO wiedza, której oczywiście nie ma.

Siemiosław - 3872 rok ery smoka
Dobrzysław - 3891 rok ery smoka
Mięczysław - 3899 rok ery smoka....

mamy więc kronikę władców, czy ktoś chciałby coś dodać do tła ogólnego?
Musimy jeszcze wymyślić jakieś królestwa i ich historię.
Są jakieś propozycje?
To z kroniki władców to odpowiednik kroniki królów Gondoru, który oczywiście zostaje przemianowany na Mojszyce.
Tak kronika władców Mojszyc!

Co dalej? Z kim Mojszyce toczą wojny?

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2017, 21:21:14 »
Zaraz, o co tutaj chodziło, w tej zabawie?

Nie wiem jak to możliwe, że Gondor został przemianowany na Mojszyce, ale jest dla mnie oczywiste, że Mojszyce muszę leżeć na kilku skalistych wyspach pośrodku bagna*. I jak się później(PÓŹNIEEEEJ) okaże te wielkie skaliste bloki wyłaniające się z wchłaniających wszystko łącznie z czasem, historią i ideami zewnętrznymi bagien, otóż te bloki to zaledwie kłykcie(super słowo, jeszcze lepsze to Knykieć) palców dłoni rąk pradawnych posągów, o których obecnie jeszcze nie wiemy nic, oprócz tego, że są to ich kłykcie. Od taka mała tajemnica działająca na wyobraźnię. Mam nadzieję, że Przepiórka nie wpadnie na to, co to za posągi, bo to wszystko zniszczy.

*mogą być piaszczyste pustynie. W sumie śnieżne także. Śnieżne chyba mniej wyeksploatowane w kulturze? No bo ocean to wiadomo odpada, nuda.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2017, 21:26:05 »
TAK! Jedynie palce potworów!

Ocean wysechł, to ocean wypełniony niegdyś ludzką krwią!
W serialu Metalocalypse był ten motyw ładnie rozegrany - bohaterowie mieli grać w serialu w którym był ocean pełen ludzkiej krwi.
Nikt nie wiedział czemu i jak to się stało, po co? Ale to nie było aż tak istotne.
(click to show/hide)

No posągi, pustynie, wyschnięte oceany! Super!
W Martwym Źle też był ocean krwi.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2017, 21:39:27 wysłana przez Octavian »

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2017, 02:03:21 »
2567 rok ery Bociana
Interrex Cezariusz Wojciszek w obliczu przepowiedzianego przez Światłą Geruzję wyżu demograficznego zarządza zbadanie systemu podwodnych jaskiń w południowej części Mojszyc, w której kolejne próby zakładania osiedli zakończyły się niepowodzeniem z powodów niewyjaśnionych zniknięć budowniczych. Powstaje specjalna grupa specjalistów podwodnej eksploracji jaskiniowej składająca się z ludzi, którymi dysponują Mojszyce: bagiennych nurków zbieraczy torfu i wyplutych przez bagno przedmiotów; amatorów grotołazów i wspinaczy - głównie hobbystycznych rysowników górskiej fauny, ornitologów i zbieraczy kamieni; nielicznych pasterzy kóz i owiec; krewnych zaginionych budowniczych oraz ochotników: głównie awanturników i niespokojnych młodzieńców; również skazańców. Na czele grupy staje syn zaginionego konstruktora-inżyniera Antoni Fyrtek. Ten sprowadza zza bagien szalonego wynalazcę i samozwańczego proroka Echnatona Wysokiego, który konstruuje niebywałe i wykraczające poza ówczesne czasy instrumentarium wodnych grotołazów; głównym elementem jest skafander ciśnieniowy z akwalungiem i systemem oświetlenia. Po miesiącach przygotowań dziesięcioosobowa grupa śmiałków wyrusza zbadać jaskinie.
  Z dziennika Antoniego Fyrtka:
(na razie wystarczy.... :) Proszę podjąc temat )
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2017, 02:06:33 wysłana przez huth »

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2017, 00:42:43 »
Biedny Tomasz, musiał w czasie urlopu posprzątać na działce, stąd przerwa.
Za parę dni skończy i wraca do pracy.
Dobra już skończył porządki na działce. Wiecie jak to jest, sąsiad przyniesie jedno piwo, tylko gdy jest przerwa, by osuszyć gardło z kurzu, potem drugie...
Przeciągnęło się.

Mamy eksploracje jaskiń - ok, to jest dobre, dobre...
Przydałby się jeszcze jakieś dramatyczne zwroty, pełne napięcia.
Moje propozycje :
- Wstał świt czerwienią.
- Zagrzmiało, budząc grozę nienazwanymi przeczuciami i lękiem pierwotnym.
- W jego oczach tlił się żar.

Coś w ten deseń, takie zwroty które padają gdy ktoś opisuje walkę rewolwerowców, zanim padnie pierwszy strzał.
No miał chłop opóźnienie, ale to tylko człowiek.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2017, 22:13:34 wysłana przez Octavian »

Online Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2017, 09:36:24 »
  • Martha !!!
  • Ja jestem... prawem!
  • Wszyscy znacie cel tej misji i wiecie, jaka jest stawka. Wiem, że mogę powierzyć moje życie każdemu z was, ale rozumiem też wasze obawy. Wyszkolono nas na szpiegów. Najlepszych w swoim fachu. Nie możemy się jednak spodziewać uznania. Ale pomyślcie o naszych bohaterach: Cichym Kroku, który podbił cały naród jedną strzałą. Albo Wiecznie Czujnym, który sam jeden szachował wraże armie. Ci giganci nie pocieszą nas teraz, ale my mamy więcej. Oni mieli tylko odwagę i podstęp. My mamy żołnierzy i dyplomację! Ale zanim siła naszej dyplomacji zmiażdżyła Zakon Krwawego Księżyca, walczyliśmy w pierwszej linii! Zanim siła naszej dyplomacji zatrzymała Paklrich, walczyliśmy w pierwszej linii! Dziś też staniemy w pierwszej linii! Być może nie powstrzymamy Emeryka Niegodziwego, ale się nie cofniemy!
  • Krwawię cicho żyjąc... żyję cicho krwawiąc.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2017, 22:28:43 »
Rewelacja Lew, już nasz dzielny pisarz zakasuje rękawy i bierze się do pracy - jutro siada i pisze... HA!

Mojszyce, świt wstawał krwawą łuną.
Na ziemi walały się karty z kroniki Antoniego Fyrtka, wyraźnie można było odczytać straszliwy tekst, który mroził krew w żyłach:
"2567 rok ery Bociana
Interrex Cezariusz Wojciszek w obliczu przepowiedzianego przez Światłą Geruzję wyżu demograficznego zarządza zbadanie systemu podwodnych jaskiń w południowej części Mojszyc, w której kolejne próby zakładania osiedli zakończyły się niepowodzeniem z powodów niewyjaśnionych zniknięć budowniczych. Powstaje specjalna grupa specjalistów podwodnej eksploracji jaskiniowej składająca się z ludzi, którymi dysponują Mojszyce: bagiennych nurków zbieraczy torfu i wyplutych przez bagno przedmiotów; amatorów grotołazów i wspinaczy - głównie hobbystycznych rysowników górskiej fauny, ornitologów i zbieraczy kamieni; nielicznych pasterzy kóz i owiec; krewnych zaginionych budowniczych oraz ochotników: głównie awanturników i niespokojnych młodzieńców; również skazańców. Na czele grupy staje syn zaginionego konstruktora-inżyniera Antoni Fyrtek. Ten sprowadza zza bagien szalonego wynalazcę i samozwańczego proroka Echnatona Wysokiego, który konstruuje niebywałe i wykraczające poza ówczesne czasy instrumentarium wodnych grotołazów; głównym elementem jest skafander ciśnieniowy z akwalungiem i systemem oświetlenia. Po miesiącach przygotowań dziesięcioosobowa grupa śmiałków wyrusza zbadać jaskinie."
Ten zapisek został zmiażdżony przez but
Ciężki but, który nosił tajemniczy mężczyzna, ubrany w ciężki płaszcz. Spod kapelusza wystawała ruda broda, twarz skupiona kryła się w cieniu.
Mężczyzna zaczął mówić:
 - Wszyscy znacie cel tej misji i wiecie, jaka jest stawka. Wiem, że mogę powierzyć moje życie każdemu z was, ale rozumiem też wasze obawy. Wyszkolono nas na szpiegów. Najlepszych w swoim fachu. Nie możemy się jednak spodziewać uznania. Ale pomyślcie o naszych bohaterach: Cichym Kroku, który podbił cały naród jedną strzałą. Albo Wiecznie Czujnym, który sam jeden szachował wraże armie. Ci giganci nie pocieszą nas teraz, ale my mamy więcej. Oni mieli tylko odwagę i podstęp. My mamy żołnierzy i dyplomację! Ale zanim siła naszej dyplomacji zmiażdżyła Zakon Krwawego Księżyca, walczyliśmy w pierwszej linii! Zanim siła naszej dyplomacji zatrzymała Paklrich, walczyliśmy w pierwszej linii! Dziś też staniemy w pierwszej linii! Być może nie powstrzymamy Emeryka Niegodziwego, ale się nie cofniemy!

Przemowa wywarła straszliwe wrażenie na słuchaczach. Było ich kilkunastu dzielnych mężczyzn. Porwani zostali charyzmą i śmiałością mowy. Zgodnie zaczęli wywatować, wtem rozległ się krzyk:
- Martha !!!

Tu poproszę o rozwinięcie przez kolejną osobę, wystarczy kilka zdań. Może być totalny bełkot.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2017, 21:48:16 wysłana przez Octavian »

Online Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2017, 00:03:23 »
WTEM zza krzaków nagle wyskoczył potwór i pokazał zęby, długie jak szable, machnął wielkimi łapami, które porastały sierścią, a potem zaatakował mężczyznę, idącego wydeptaną ścieżką biegnącą w stronę najbliższej wioski, mającego na imię Dredd. Natychmiastowo z szeregu szarej niczym popioły tłuszczy wysunęła się wielka, zwalista, postać z wytatuowanymi ramionami, potężnie zbudowanymi mięśniami, dysponująca przeogromnym dwuręcznym mieczem inkrustowanym drogimi zagranicznymi kamieniami.
"Znam ten oręż" - pomyślał Antoni Frytek. "Mój ojciec miał przyjaciela, którego brat służył w przesławnym Zakonie Prawego Słońca, legendarnej organizacji broniącej prawa i sprawiedliwości w tej krainie, istniejącej od wielu wieków, odkąd Eahfrin Sige zwyciężył w przesławnym pojedynku nekromantę-renegata Arbeolda Fałszywego, który usiłował objąć władzę nad wszystkimi przy pomocy wskrzeszonych wojowników Wyklętego Zastępu, gwardii Światłej Geruzji, którzy sprzeniewierzyli się swoim zasadom za co została na nich rzucona klątwa lepry. Ten olbrzym musi być zatem członkiem jednej z najpotężniejszych organizacji istniejących w Mojszycach."
Z rozmyśleń wyrwał go jęk wyszarpywanej z pochwy stali - zakonnik dobył swego narzędzia zagłady i rzucił się na monstrum rozszarpujące biednego Dredda. Krzyknął przy tym znamienne słowa:
- Ja jestem... prawem!

Wystarczył jeden prędki ruch i bestia straciła pól swojej potwornej głowy, po czym padła na ziemię. Zakonnik ruszył w stronę jęczącego Dredda i wycelował sztych w pierś nieszczęśnika.
- Stój! Co robisz? - wykrzyknął Antoni.
- Zacznijmy od tego, że jestem tolerancyjny jak mogę... - zaczął zakonnik - ale płaczących facetów to ja znieść nie mogę.
Zakonnik wykonał zamach swoim monstrualnym ostrzem.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2017, 16:55:25 »
Tomasz Przepiórka przypomniał sobie o swojej karierze literackiej w czasie porządków w piwnicy.
Wyjadał właśnie śliwki z słoiczka, gdy olśniło go, że jakiś czas temu zostawił swoje niedokończone dzieło, które ma rzucić świat na kolana.
Tak więc, niedługo wraca do pracy...

Online Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2017, 17:06:59 »
Równolegle, doszedł do wniosku, że czegoś w jego wybitnym dziele brakuje. U Tolkiena był flakonik z wodą ze zwierciadła Galadrieli, w Wiedźminie mnóstwo różnych eliksirów, a u Gumisiów sok z gumijagód. W jego powieści zabrakło jakiegoś dekoktu z magicznymi właściowściami! Wywar ten będzie oczywiście bazował na pożywnej konfiturze ze śliwek, choć - co zrozumiałe - nie tak zwykłych śliwek, a magicznych. Nie mógł jednakże zdecydować się na nazwę dla tego niezwykłego eliksiru, ani na jego właściwości. Po kilku nieprzespanych nocach, wybrał...