Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

I turniej w wisielca

18.03.2018 | Dodał: Dyktator

Już jutro, w poniedziałek (19.03) o godzinie 20 startuje pierwszy turniej w wisielca :) więcej

Wyniki ankiety

04.03.2018 | Dodał: Dyktator

Wyniki ankiety wraz z podsumowaniem zostały już opublikowane. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Czy gra Twierdza - Krzyżowiec jest fajna

Fajowa
Dno
Niewiem

Autor Wątek: Twierdza - Krzyżowiec  (Przeczytany 44177 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Balian of Ibelin

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Twierdza - Krzyżowiec
« dnia: Październik 23, 2008, 09:03:27 »
Witam!
Nie znalazłem podobnej więc pisze nowy wątek.

Otóż jak wam sie podoba gra , czy fascynujecie się zakonem templariuszy , czy może też stoisz po stronie Salladyna.
Odpiszcie zależy mi na waszej opini o tej grze.

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 161
  • Push humanity forward
    • Serio Blogów
Odp: Twierdza - Krzyżowiec
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2008, 15:52:00 »
Rzeczywiście Twierdza jako seria jest świetna, Krzyżowiec był pierwszą grą z tej serii w jaką grałem. Czasy wypraw krzyżowych bardzo lubię, ale mimo potęgi jaką prezentowali Krzyżowcy, to zawsze stałem po stronie Saladyna. Armia Chrystusowa wyglądała imponująco w porównaniu do Arabów, ale "nie wszystko złoto co się błyszczy", bo wiadomo, że Krzyżowcy nie wtargnęli do Ziemi Świętej tylko w celu szerzenia wiary, co bardzo mi się nie podoba :P. Chyba jednak wolę Saladyna oraz jego wspaniałą armię.
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!  

https://alkhadias-naukowo.blogspot.com/
https://alkhadias-muzycznie.blogspot.com/

Offline Balian of Ibelin

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2008, 22:34:33 »
Więc dla mnie jesteś niewiernym heh.. Ja stawiam na  Krzyżowców!!

A tak poza tym to jak widzisz swoich sojuszników? Czasami wkurzają, nieprawdaż? A poza tym dysponują słabymi jednostkami!!

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Push humanity forward
    • Serio Blogów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2008, 16:22:32 »
Ale o czym Ty gadasz? Ja w tą grę nie grałem już parę lat, więc nie wypowiem się na ten temat, a mój post opisywał bardziej historię niż grę. Mógłbyś trochę uzasadnić czemu akurat stawiasz na krzyżowców. Może i jestem niewierny, ale wolę stawiać na lepsze powody oraz lepsze dowództwo^^ Saladyn nieźle nakopał krzyżowcą i to nie raz, a i tak był lepszy od większości królów europejskich, bo przynajmniej nie chciał walczyć bez powodu i mógłby dawać przykład rycerzom zachodu.

Offline Balian of Ibelin

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2008, 16:37:09 »
Może to i prawda , ale Krzyżowcy także walczyli za wiarę ( przynajmniej na początku)

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Push humanity forward
    • Serio Blogów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2008, 17:42:30 »
Ja jestem ateistą, więc dla mnie sprawa wiary w tej wojnie nie jest ważna, po prostu z mojego punktu widzenia Krzyżowcy weszli do Ziemi Świętej wyłącznie dla zysku, a wiarę wykorzystali jako pretekst oraz w celach umocnienia wiary ludzi z Europy, bo jakże święta armia mogłaby przegrać? Cóż widocznie mogła. I nie jestem za Saladynem z powodu wielkiej armii, ale z powodów dla których musiał podjąć walkę, bo to w końcu krzyżowcy wtargnęli na jego ziemię nieproszeni i wcale się nie dziwię, że nadal mają do nas żal, bo w tamtych czasach chrześcijanie dawali świetny przykład swojej wiary, mordując, paląc i niszcząc to, co muzułmańskie. Wątpię, by Saladyn zrobił to, co Papież, a przecież starał się szerzyć Islam równie mocno jak papież, ale on wykorzystywał bardziej honorowe metody, co oczywiście nie znaczy, że był taki święty. Religie krepują świadomość, a to najprostsza droga do fanatyzmu, który prowadzi do takich sytuacji jak zamachy w Iraku oraz innych państwach, ale czy można winić za to zamachowców? Otóż nie, ponieważ są zaślepieni przez wiarę, która była i nadal jest jakże pożyteczna w dążeniu do spełniania celów i pobudek tych "wyżej postawionych". Ale być może właśnie takie było założenie religii? Nie róbmy tu offtopu.

Offline Glorfindel

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2008, 18:16:47 »
nie zebym sie jakos wymadzal czy cos ale takie tematy sa troche postarzale to tak jakbysmy gadali jaka frakcja jest lepsza w Heroes 3 choc nie wiem jaka gra jest starsza. Ale zeby nie spamowac staje po stronie Wilka nie pamietam dokladnie z kim trzymal ale kojazyl mi sie zawsze z joanita . A co do naciagania przywilejow przez krzyzowcow to sie troche nie zgadzam bynajmniej z wiekszascia tych co pojechali do ziemi swietej. Mam tu na mysli blad ktorzy wiekszaosc ludzi popelnia mylac zakony np. w jednej ksiazce widzialem jak zakonnika w czarnej szacie z czerwonym krzyzem nazwali joanita a tak naprawde tak wygladali giermkowie zakonu templariuszy , czarny kolor oznaczy gresznosc wiec templariusze w bialych szatach byli oczyszczeni z grzechow . A naciaganie przywilejow przez krzyzowcow tyczy sie Krzyzakow co mieli tepic niewiernych w europie a wykorzystywali swa wladze i walczyli z polakami a templariusze i joanici nie wykozystywali tych przywilejow , bardzo mi sie podobala pewna ksiazka pt. Bractwo kto czytal wie o co chodzi.

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2008, 16:22:59 »
Polska walczyła z Krzyżakami an oi nie byli nimi byli zepsuci gorzej niż Templariusze

Coś mi się wydaję że się pogubiłeś we własnych słowach :P
A co do Twierdzy to grałem we wszystkie części i uważam że krzyżowiec jest najlepszą częścią serii. Co prawda jest tam kilka denerwujących mnie aspektów ale przemilczę to :P
A co do tej dyskusji to myślę ze Muzułmanie tacy święci nie byli :P

Offline Balian of Ibelin

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2008, 17:40:49 »
Zgadzam się , z tobą.

Offline Boromir

• BANITA
  • Kmieć
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2008, 10:01:45 »
Widzę że była tu zacięta dyskusja między wami. Ja stoję po stronie Krzyżowców, a cała seria gier Twierdza jest THE BEST!!!

Gadu-Gadu 1423373

Offline Georg DeModreyn

• BANITA
  • Kmieć
  • *
  • W żadnym królestwie nie służył długo
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2008, 14:12:36 »
Boromir dlaczego odkopujesz każdy stary temat?

nie chce po prostu by u kogoś pojawił się czasem napis Archeolog
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2008, 15:19:03 wysłana przez Georg DeModreyn »

Offline Boromir

• BANITA
  • Kmieć
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2008, 14:36:40 »
A po to żeby wyrazić swoje zdanie na ten temat

Gadu-Gadu 1423373

Offline Kosiciel

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2008, 17:26:48 »
Jeżeli wątek jest martwy od przeszło półtora miesiąca, to nie ma zwykle sensu go wskrzeszać. Szczególnie celem napisania dwóch krótkich zdań, z których nic nie wynika (dyskusja na tym nie korzysta). Przydałby się jakiś permalock na tematy nieaktywne np. przez 4-6 tyogdni.
..:: KOSICIEL ::..

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Push humanity forward
    • Serio Blogów
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2008, 17:38:56 »
Moim zdaniem takie offtopowe tematy nie podlegają "zapomnieniu na zawsze", bo jak wejdzie zupełnie nowa osoba, to nie zabroni się jej wypowiedzi. Oczywiście mówię o dziale offtopic i to nie całym. Co do tematu, to ostatnio widziałem na półkach sklepowych "Twierdza: extreme" czy jakoś tak. Pozwala ona na toczenie bitew przy użyciu nawet 10 000 jednostek, co w zwykłym Stronghold'zie było nie możliwe. Może ktoś grał i podzieli się wrażeniami?

Offline Arcylisz

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2008, 22:47:53 »
To ja może wyjaśnię.

Jeśli na forum pojawia się nowy użytkownik i chce zabrać głos w jakimś temacie, to prosze bardzo, pod warunkiem, że ta wypowiedź wnosi coś do rozmowy na dany temat, a nie służy jedynie nabijaniu postów. Nekroposting nie dotyczy jedynie działów, na których liczenie postów jest wyłączone.

A teraz, żeby nie było, że robię offtop. Sama gra średnio mi się podoba. Fajnie, że można sobie budować własny zamek i budynki obsługujące go, ale ta gra ma też kilka rzeczy, które mnie irytują, jak np. możliwość rozwalenia w szybkim tempie kamiennych murów włóczniami o_0