Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Co się dzieje z forum

31.08.2018 | Dodał: Dyktator

Wyjaśnienie sytuacji znajduje się na naszym facebooku: więcej

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Prophesy of Pendor  (Przeczytany 550384 razy)

Opis tematu:

Offline Nitram

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Prophesy of Pendor
« Odpowiedź #3420 dnia: Sierpień 23, 2015, 21:18:59 »
Od niedawna gram w tego moda i spotkało mnie coś dziwnego. Otóż dostałem nagle osiągnięcie "Oszust", za używanie kodów, mimo iż tego wcale nie zrobiłem i teraz nie mogę otrzymać żadnych innych osiągnięć, dopóki nie rozpocznę nowej gry. Czy może to być problemem podczas dalszej rozgrywki?

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #3421 dnia: Sierpień 23, 2015, 22:00:45 »
Hmm trochę to dziwne, ten problem został bodajże rozwiązany, na pewno masz najnowszą wersję?

Jeśli chodzi o korzyści do statystyk gracza, to nie ma dramatu, to są głównie jednostkowe bonusy, ale na pewno zubaża to gameplay, bo to jest fajna sprawa, jak się jakiś achivek otrzymuje, szczególnie w późniejszej grze. No ja bym nie grał dalej w taką kampanię, ale to moje gusta.... :P

Offline Nitram

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #3422 dnia: Sierpień 23, 2015, 23:33:54 »

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 45
  • Osobnikom nie pożądanym przeze mnie nie odpisuję.
« Odpowiedź #3423 dnia: Sierpień 24, 2015, 11:46:18 »
Z tym osiągnięciem oszust to jest tak, że się pojawia po jakimś czasie. Więc jeśli parę dni wcześniej (czasu gry) użyłeś oszustwa, to ci wyskoczyło.

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #3424 dnia: Sierpień 24, 2015, 19:46:08 »
Aha, bo ja zapomniałem, że to wątek o starym PoPie. W wersji na m&b być może ten błąd nadal się zdarza, że wyskakuje cziter mimo, że nie używało się czitów. W ogóle stare m&b jest dziwne w pewnych kwestiach i nie polecam grać długiej kampanii PoPa, bo jest bardzo prawdopodobne, że będą błędy sejwów.

Offline LetoHess

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #3425 dnia: Maj 26, 2016, 16:28:25 »
Siema. Czy ktoś może mi powiedzieć do jakiego zakonu dołączyć? :) Waham się między Legionem cienia a Nieśmiertelnymi :) którzy lepsi? A i czy dołączenie do Zakonu coś daje? Oprócz polepszenia stosunków i nowych przedmiotów :) z góry dzięki :)

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #3426 dnia: Maj 26, 2016, 18:27:39 »
Bardziej warto założyć własny zakon i mieć w pełni customizowalnych wojaków.

Offline LetoHess

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #3427 dnia: Maj 26, 2016, 18:42:45 »
no tak, ale żeby załozyć swój zakon musisz mieć qualis gema :/

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #3428 dnia: Maj 26, 2016, 21:31:28 »
kurcze, no dwa są jak za darmo, więc to chyba nie problem

Offline adriankowaty

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #3429 dnia: Czerwiec 04, 2016, 17:16:47 »
1 znajdziesz w skrzyni w Rane, drugi w kryjówce Czerwonego Bractwa, w skrzyni k. jaskini.

Offline NATjonal

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 10
« Odpowiedź #3430 dnia: Sierpień 19, 2016, 11:29:25 »
Jak założyć własny Zakon?
Jak odnaleźć Zakon silvermist rangers?
Mam wersję 3.7063
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2016, 13:32:01 wysłana przez NATjonal »

Offline Grzybek300

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #3431 dnia: Kwiecień 15, 2018, 22:59:41 »
Po 900 dniach gra postanowiła wywalać mi runtime error za każdym razem kiedy wczytuję zapis co niestety uniemożliwia mi dalszą grę.Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać?(wersja 3.01 na ZWYKŁY m&b bo widziałem że niektórzy mylą wersje zwykłą z WB)

Niby można przesiąść sie na Warbandowego pendora,co zresztą zrobiłem ale pierwotny PoP jest kilkukrotnie lepszy pod niemal każdym względem- Oferuje wiele buildów postaci,wszystkie itemy są wykonane z niezwykłą dbałością - miecze i zbroję mają połysk metalu oraz wiecej detali w przeciwieństwie do malowanego kartonu z WB(przykład - pancerz kiergardy,zakonu smoka,empire inlayed armor);Łuki wyglądają jak broń,a nie jak wygięty cienki drut z sznurkiem(porównajcie sobie ulr vetr manifesta lub to z czego władca d'sharu strzela w obu wersjach XD).Gra się też o wiele przyjemniej przez bardziej wyczuwalne biegłości w walce(w nowych PoP dopiero +400 pozwala szybko machać bronią co wymaga zbyt wiele czasu).

Offline NATjonal

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #3432 dnia: Kwiecień 16, 2018, 08:11:12 »
Po 900 dniach gra postanowiła wywalać mi runtime error za każdym razem kiedy wczytuję zapis co niestety uniemożliwia mi dalszą grę.Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać?(wersja 3.01 na ZWYKŁY m&b bo widziałem że niektórzy mylą wersje zwykłą z WB)

Niby można przesiąść sie na Warbandowego pendora,co zresztą zrobiłem ale pierwotny PoP jest kilkukrotnie lepszy pod niemal każdym względem- Oferuje wiele buildów postaci,wszystkie itemy są wykonane z niezwykłą dbałością - miecze i zbroję mają połysk metalu oraz wiecej detali w przeciwieństwie do malowanego kartonu z WB(przykład - pancerz kiergardy,zakonu smoka,empire inlayed armor);Łuki wyglądają jak broń,a nie jak wygięty cienki drut z sznurkiem(porównajcie sobie ulr vetr manifesta lub to z czego władca d'sharu strzela w obu wersjach XD).Gra się też o wiele przyjemniej przez bardziej wyczuwalne biegłości w walce(w nowych PoP dopiero +400 pozwala szybko machać bronią co wymaga zbyt wiele czasu).
Nie grałem w MB zwykłego, mam tylko warbanda więc o detalach broni ci nie powiem,ale jesli chodzi o szybkość broni to +400 to jest minimum? Serio? Już z runed bastard swordem jest wystarczająco szybko przy 200 (wystarczy do Hero Adveturera albo noldora).

Offline Grzybek300

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #3433 dnia: Kwiecień 16, 2018, 10:53:23 »
Grałem w obie wersje dosyć sporo,głównie na niszcząc oddziały neutralne po 40-100 luda solo(nawet pieszo to wychodziło jak się wie jak robić postać :P ) ,i takie rzeczy się poprostu czuje.OK,faktycznie 200pkt wystarczy aby dać sobie radę w 1v1 z każdym przeciwnikiem,ale trzeba stosować blokowanie tarczą,kucnięcia i uniki.
W 90% sytuacji wystarczy 1 nie trafić by dostać kombinacje 2-3 ataków od takiego noldora/adventurer'a i zaliczyć ,,zgon''.robiłem testy na 200,250,300,350,400,450(warband) i dopiero na ~400 dochodzi się do zbliżonej szybkości ataku wysokopoziomowych rycerzy i ma się jakiekolwiek szanse w walce z kilkoma przeciwnikami naraz np: w turniejach gdy mamy tylko broń dwuręczną lub pałkę.

Offline NATjonal

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #3434 dnia: Kwiecień 16, 2018, 12:47:06 »
Grałem w obie wersje dosyć sporo,głównie na niszcząc oddziały neutralne po 40-100 luda solo(nawet pieszo to wychodziło jak się wie jak robić postać :P ) ,i takie rzeczy się poprostu czuje.OK,faktycznie 200pkt wystarczy aby dać sobie radę w 1v1 z każdym przeciwnikiem,ale trzeba stosować blokowanie tarczą,kucnięcia i uniki.
W 90% sytuacji wystarczy 1 nie trafić by dostać kombinacje 2-3 ataków od takiego noldora/adventurer'a i zaliczyć ,,zgon''.robiłem testy na 200,250,300,350,400,450(warband) i dopiero na ~400 dochodzi się do zbliżonej szybkości ataku wysokopoziomowych rycerzy i ma się jakiekolwiek szanse w walce z kilkoma przeciwnikami naraz np: w turniejach gdy mamy tylko broń dwuręczną lub pałkę.
Iść tylko w melee w PoP'ie to nie jest zbyt dobry pomysł, najlepsza kombinacja to łuk, 1h,tarcza i z takim eq nie trzeba mieć niewiadomo jakich statów. Ostatnio jak grałem to ze strong bow'em i z claymorem rozwaliłem (mając staty koło 150 w 1h)  zakonu świtu (czy coś w ten deseń :P) kiedy było ich koło 40 z czego większość przy użyciu miecza zdjąłem i bez koni już wystrzelałem, i w tej walce zakonnicy bili szybciej lancami niż ja mieczem i jakoś to zrobiłem :P staty nie grają ale są bardzo pomocne.