Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 116638 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 294
  • #BojarMusiPrzeprosić
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #1110 dnia: Marzec 12, 2018, 17:09:51 »
Wyręczę Cię.

Związkowcy to banda bezmózgich idiotów. Gdy mam jakiś probelm to związkowiec to ostatnia osoba z którą się bym skontaktował. Najlepiej od początku skracać dystans do przełożonego a wtedy nie traktuje cie jak zbędny ciężar.

Ich działanie nie opiera się na tym, zeby pomoc pracownikowi tylko na tym zeby utrzymać wplywy. Przecietny pracownik ich G obchodzi.

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 170
« Odpowiedź #1111 dnia: Marzec 13, 2018, 17:13:52 »
Związki są ok, pod warunkiem że faktycznie są to związki zawodowe, zrzeszające pracowników. Związkowiec na etat to jest jakaś aberracja, taki człowiek jest na ogół oderwany od srodowiska które ma teoretycznie wspierać.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 268
« Odpowiedź #1112 dnia: Kwiecień 01, 2018, 08:41:17 »
Ja Wam przekażę w te Święta tylko jedną mądrość, w jednym obrazku.

(click to show/hide)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 686
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #1113 dnia: Czerwiec 12, 2018, 21:07:31 »
Mamy już propozycje pytań referendalnych. Jak wam się podobają? :D
[Jun 19 12:23:24] JerzyBurza: Przepraszam pomyliłem się myślałem, że dr. dre i drake to to samo

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #1114 dnia: Czerwiec 12, 2018, 21:48:31 »
5. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia „500+”)?

To jakiś żart ma być? 500+ w konstytucji?

Offline Eltarek

• Newsman Bannerlord
  • Bibosz
  • *
  • Piwa: 172
« Odpowiedź #1115 dnia: Czerwiec 12, 2018, 21:58:17 »
Wrzucam pytania leniwym:
(click to show/hide)

W mojej skromnej opinii, głuptasy zapomniały o pozycji szesnastej.

16. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP wiecznej młodości, nieskończonego bogactwa, dobrej pogody nad Bałtykiem w sezonie letnim oraz szczęścia i średniej hawajskiej dla każdego?
"To nie jest karuzela śmiechu, lecz pociąg jadący w jedną stronę" - Jarl o dziale Klany

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #1116 dnia: Czerwiec 13, 2018, 18:21:20 »
Czy tylko ja odnoszę wrażenie że te pytania to tylko "liźnięcie" problemu? Czemu pod dyskusję nie poddano tego, co dzisiaj rozpala emocji - kwestii ustrojowych, sądowniczych czy wreszcie problemów społecznych (jak chociażby związki partnerskie?)

Online Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 294
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #1117 dnia: Czerwiec 13, 2018, 19:32:19 »
Ja czekam na pytanie o rozdziale religii od państwa :D

Większość ludzi ma skupienie graniczące ze skupieniem złotej rybki... Więc to oczywiście nie wypali, a wiadomo to stąd, że PiS się stara nie angażować w to referendum.

Przeanalizujmy pytania:
1) Po co?
2) Referenda w Polsce nie działają, ludzi po prostu polityka nie interesuje. Popatrzmy na frekwencję wyborów. Frekwencja referend będzie niższa. Ostatnie referendum miało frekwencję 8% i było najniższą frekwencją w jakichkolwiek ogólnokrajowych głosowaniach w EU od 45.
3) Lizanie po d**ie Kukiza.
4) Jakby przeczytał konstytucję to by wiedział, że coś takiego jest "wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach"
5) Idiotyzm. Traktuje świadczenia socjalne jako koszty stałe, co jest chyba największą głupotą jaką widziałem od dawna ( do czasu jak przeczytałem kolejne pytania). Kiełbaska wyborcza.
6) Kolejna głupota. Wystarczy popatrzeć na piramidę demograficzną. Kolejna bezsensowna kiełbaska wyborcza.
7) Patrząc na problemy UK i ostatnie wypowiedzi Borisa Johnsona prawdopodobnie i tak nikt o zdrowych zmysłach nie wpadnie na taki pomysł przez najbliższe 20 lat.
8) To jest NAJWIĘKSZA GŁUPOTA według mnie, bo to oficjalnie stawia nas w konflikcie z orzecznictwem ETSu. Do tej pory ignorowano fakt, że TK podczas badania traktatu akcesyjnego stwierdził, że zasada pierwszeństwa prawa wspólnotowego niekoniecznie ma znaczenie w kontekście Konstytucji RP. Więc było status quo, UE uważało, że ich prawo jest ważniejsze od Konstytucji a TK, że Konstytucja jest ważniejsza i nikt tego konsekwentnie nie ruszał. Ale jak widać to są dyplomatołki, więc robią co się da, żeby pokłócić się z UE jeszcze bardziej.
9) Bez znaczenia
10) Przeczytałby ostatnie raporty CAP i przeanalizował historię. Naprawdę nie rozumiem co oni mają na myśli pisząc "bezpieczeństwo żywnościowe"
https://ec.europa.eu/info/food-farming-fisheries/key-policies/common-agricultural-policy/cap-glance
https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/food-farming-fisheries/by_country/documents/cap-in-your-country-pl_en.pdf
(click to show/hide)
11) Ukłon w stronę tradycjonalistów, ale nie mający praktycznie żadnego znaczenia oprócz walki z np. małżeństwami jednopłciowymi czy ogólnie pojętymi ruchami lgbt.
12) Jakiej pracy? Z czyjej strony? Pracodawcy? Pracownika? Społecznej gospodarki rynkowej czepiać się nie będę bo to już jest w konstytucji. Choć tego zapisu nie lubię.
13) Mamy w Polsce system parlamentarno-gabinetowy i raczej bym się tego trzymał. Aczkolwiek pierwsze pytanie mające jakąkolwiek wartość. Congratz
14) TZN? Kurdę... Co to za pytanie? Czy pisali mu to prawnicy? Pierwszy lepszy stażysta zrobiłyby to lepiej. Jakiej "szczególnej opieki"? Każdy ma te Panie nosić? Czy może otwierać drzwi? Bo jeśli ta opieka jest nieokreślona to pytanie jest bez sensu i ma raczej wartość niewiążącej deklaracji.
15) Po co?
"Art. 164. 1. Podstawową jednostką samorządu terytorialnego jest gmina.
2. Inne jednostki samorządu regionalnego albo lokalnego i regionalnego określa ustawa."

Już pytania w referendum Komorowskiego miały, więcej sensu... Tam frekwencja była coś koło 8%... Tutaj stawiam 4-5%

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #1118 dnia: Czerwiec 18, 2018, 11:44:30 »
17) Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnej ochrony karminadli z modrą kapustą na każdym polskim stole?

Szczerze nie wiem co Duda sobie wyobrażał wymyślając to referendum, ale w Polsce to chyba nikogo nie obchodzi. Tylko teraz, przez te pytania o UE, znowu się zastanawiają za granicą czy chcemy się jeszcze raz bić z Europą.

(click to show/hide)
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 528
« Odpowiedź #1119 dnia: Czerwiec 18, 2018, 14:17:05 »
Wszystkie odpowiedzi na nie.

Dowiedziałem się tym referendum z tawerny xD Frekwencja pewnie będzie z 4%