Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Reptilianie nadchodzą, czyli poważnie o niepoważnych teoriach spiskowych  (Przeczytany 3944 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 305
  • #BojarMusiPrzeprosić
Oglądam kolejny paździerz ich produkcji i muszę przyznać, że koniec z masochizmem na dziś. To po prostu fizycznie boli.

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Bibosz
  • *
  • Piwa: 148
  • Steam ID: Mój status Steam
(click to show/hide)
Pamiętam, że poniekąd wychowałem się na książkach Bellony o tematyce historycznej. Ba, do dziś mam kilka z ich starszych pozycji na półce. To trochę przykre, że takie wydawnictwo wydaje dziś takie coś...
Ostatnio te "cuda" widziałem na dziale historia w Empiku, aczkolwiek jedyny dział, który powinien przyjmować książki tego autora, to dział "fantastyka".

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 543
Niestety Wyborcza przy tym to przyjemność. Król Sanjaya :O

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 172
Bellona wydała nawet ostatnio wypociny buraka Szydłowskiego. Cóż, pieniądz im nie śmierdzi.
A Sanjaya to odpał taki że mimo 3 lat zajmowania się tematem sama nie wiem co o nim myśleć. Troll? Czy może oszołom? Ale skąd w takim razie bierze swoich "wyznawców" którzy łykają teatrzyki pokroju niedawnej koronacji na króla Lechii. Tak, moi drodzy. To temat dla psychiatrii bez wątpienia.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Online Kradus

• Dei gratia dux Zendarae
  • Moderator Globalny
  • Zbrojny
  • **
  • Piwa: 304
O.o? Są z tej koronacji jakieś filmy, bo na YouTube nic nie znalazłem.
"Myślałem że jak napisałeś tedx to zrobiłeś błąd i miało być Tede lol" ~ Kokosz

"Przepraszam myslalem ze dr dre i drake to to samo" ~Jerzy Burza

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
Ostrzegam, wyrywa z trampków i rzuca wprost na onkologię: https://www.youtube.com/watch?v=xLaD3URzNB0

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 161
  • Push humanity forward
    • Serio Blogów
A tak już z czystej ciekawości, jako że w ogóle nie czytałem tej książkl i do tej pory nie interesowałem się jej tematem. Jakie tam padaja w ogóle argumenty? I jakie są odpowiedzi obalajace, bądź potwierdzające je? Jakieś najciekawsze przykłady?
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!  

https://alkhadias-naukowo.blogspot.com/
https://alkhadias-muzycznie.blogspot.com/

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Szlachcic
  • *
  • Piwa: 720
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
Okej, wcześniej dopuszczałem do siebie myśl, że ten koleś może robić to tak na poważnie.
Ale po tym wideo... no nie wierzę, że on tego nie robi dla jaj. Nic mnie nie przekona, że jakiś dziad przebrany za Gandalfa naprawdę, całkowicie poważnie i nieironicznie, koronuje się na króla wszystkich Lechitów i zakłada koronę z papieru na głowę. Może to jest jakiś eksperyment społeczny jak Grażyna Żarko? :D
Na konwentach, gdy ludzie podchodzą do stolika z Lucy [Lawless], to płaczą ze wzruszenia. Ci, którzy podchodzą do mnie, palą ze mną zioło i takie tam. ~Bruce Campbell

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
Zakładanie różnych rzeczy na głowę można wytłumaczyć zaburzeniami psychicznymi. Bardziej zastanawia mnie co innego - skąd on bierze stronników?
Alkhadias - generalnie turbosłowiańskie wywody opierają się na kronice Kadłubka branej dosłownie (zupełnie pomijają fakt że w średniwieczu panowała moda na dorabianie sobie przodków rodem ze starożytnego Rzymu czy Macedonii) a do tego okraszają to pseudoargumentami biorącymi się z nieznajomości łaciny (vide napis na kolumnie Zygmunta czy słynna "dedykacja dla króla Lechii" która jest tak naprawdę... umową kupna-sprzedaży miejsca w kolumbarium). A do tego jeszcze od groma ogólnospiskowego bełkotu pod tytułem: Żydzi, Niemcy i Watykan.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Szlachcic
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
Po prawdzie miałem zrobić edita, no ale skoro beanshee wysłała posta to pozwolę sobie odpowiedzieć w nowej wiadomości.

A tak już z czystej ciekawości, jako że w ogóle nie czytałem tej książkl i do tej pory nie interesowałem się jej tematem. Jakie tam padaja w ogóle argumenty? I jakie są odpowiedzi obalajace, bądź potwierdzające je? Jakieś najciekawsze przykłady?
Na to pytanie trudno odpowiedzieć, bo książki Bieszka są jedną wielką bzdurą. Żeby je wypunktować, trzeba by było otworzyć książkę i akapit po akapicie obalać te bzdury. Na to nikt nie ma czasu, więc pozwolę to sobie skondensować - bzdury pana Bieszka wyglądają tak: garść nadinterpretowaych faktów (Otton na zjeździe gnieźnieńskim złożył hołd lenny Chrobremu i mianował go Cesarzem Europy), opieranie się o falsyfikaty (choćby "dzieła" Dyjamentowskiego), brak znajomości historii (twierdzenie, że Mieszko I umarł w 999 roku, duh) i kompletna fantastyka (zdaniem pana Bieszka, 70000 lat temu Lechici-Ariowie rządzili Imperium Gobi obejmującym również Himalaje, które w tamtym czasie były dla naszych przodków równinnymi terenami uprawnymi).
Na konwentach, gdy ludzie podchodzą do stolika z Lucy [Lawless], to płaczą ze wzruszenia. Ci, którzy podchodzą do mnie, palą ze mną zioło i takie tam. ~Bruce Campbell

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
A, i jeszcze ufologia. Nie zapominaj o ufologii. Ale jakże mogło być inaczej skoro Bieszk jest takze autorem krajowych popłuczyn po von Danikenie pt. Kosmiczne cywilizacje na Ziemi.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Szlachcic
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
Cóż, nie do końca związane z tematem, ale muszę się uzewnętrznić...
Właśnie odkryłem, że Bellona wydała niecały rok temu Kronikę Prokosza:
(click to show/hide)
Jeśli na odwrocie piszesz, że Lelewel nie negował autentyczności KP, za autorytet uznajesz pana Bieszka i nie wspominasz, że wszystkie prawdziwe autorytety w tej dziedzinie od dawien dawna uznają KP za falsyfikat, to robisz coś źle. Jestem w stanie przełknąć publikowanie fantazji turbosłowian, nazwijmy to poszerzaniem targetu wydawnictwa. Ale publikowanie dzieła powszechnie uznawanego za fałszerstwo, co wykazał już w XIX wieku ww. Lelewel i niezająknięcie się nawet na ten temat w opisie książki, stwierdzając jedynie "część historyków uważa ją za mało wiarygodną" to zwyczajne oszustwo. Oszustwo sprzedawane w dziale książki historyczne: (klik!)...

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 334
O co biega w końcu bo nie kminie xddd

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 305
  • #BojarMusiPrzeprosić
W skrócie:

Jest taki kanał na youtubie, gdzie niedorobiony gandalf koronowany jest na króla lechitów.  Wierzy on, że Ziemia jest płaska, kościół katolicki to wymysł szatana i ciemnej strony mocy, Jezus był jednym z bóstw astralnych razem z Zeusem i Ra, GPS to kłamstwo amerykanów, by zniszczyć płaska ziemie dla lucyfera, szczepionki służą depopulacji, ZUS jest kontrolowany przez kościół katolicki (bo "jeZUS"), heliocentryzm nie wywodzi się z greki a z angielskiego i oznacza piekłocentryzm, ofiarodawstwo krwi wspomaga tzw. mafie krwiowe handlujące organami, reinkarnacja to jest fakt naukowy a "grubasy" nie mają duszy xD.

Tego wszystkiego dowiedziałem się wczoraj jak sobie zrobiłem wieczorne oglądanie ich produkcji.

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
Bruce, Bellona się po prostu sk**iła. Przykre, ale prawdziwe. Najpierw wydawali plagiaty (bardzo paskudna historia, więcej tutaj: https://curioza.blogspot.co.uk/2014/11/plaga-plagiatow.html), teraz odkryli że zarabianie na szurach to żyła złota, stąd wysyp wszelkiej maści Bieszków, Kosinskich i Szydłowskich. Mam tylko cichą nadzieję że jeszcze im się to czkawką odbije.