Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Mistrzostwa Świata - Rosja 2018  (Przeczytany 1024 razy)

Opis tematu: MŚ w piłce nożnej

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazi

• Pijus
  • *
  • Piwa: 48
  • Bazi tańczy !!! Tańczy Tańczy Tańczy!! Na lodzieee
Odp: Mistrzostwa Świata - Rosja 2018
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2018, 22:54:55 »
Co robi Peszko w kadrze na mundial....

Godnie reprezentuje najlepszy polski klub - gdańską Lechię (Ae, ae, ao!)

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 268
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:00:30 »
Mówię wam to będzie w końcu turniej belgów. Rudy jest w takim gazie + Hazard który zawsze woli podać niż strzelać i czarny czołg zrobią robotę, bo jakby nie patrzeć diabły jadą z tak mocną ekipa jak Canarinhos czy Niemcy. Polacy niestety dla mnie z grupy nie wyjdą.
Zapominasz kolego o Hiszpanii i Francji. ;)

Co do Belgii, to może i mają ciekawą ofensywę, z Hazardem, KDB i Lukaku lub Mitchym na szpicy. No tyle, że wg mnie Martinez skreślił się brakiem powołania dla Nainggollana. Nie jestem fanem gracza Romy, bo to dla mnie boiskowy idiota (czyt. odcina go w pewnym momencie) i recydywista (oczywiście Ramosa to nikt nie przebije), co chyba potwierdza fakt, że trzech piłkarzy miało przez niego połamane nogi, jednak w tym sezonie robił mega robotę w Serie A. Bez niego, a pewnie z Fellainim, co wiekszosc sezonu przesiedzial na trybunach wątpie, że środek pola Belgii będzie w stanie zdominować ten, którym dysponuje Francja lub Brazylia albo Hiszpania.

Dla mnie faworytem są właśnie te 3 reprezentacje, które wyżej wymieniłem. Ale chciałbym, aby to Trójkolorowi wygrali, gdyż kibicuje im praktycznie na każdej imprezie piłkarskiej.

A Polska ? Pewnie dostaniemy z Senegalem, gdzie tacy obrońcy jak Koulibaly czy Sane sprawią, że Błaszczu czy też Grosik to będą tam fruwać a nie grać, a potem mecz o wszystko i z Japonią o honor.

Gdańska Lechia, Śląsk i Legia to trzy ped*** (tak wiem, że ci dwaj pierwsi nie mają sztamy z ulubionym klubem Lwa). Tylko Górnik Zabrze !

Offline simskil

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 98
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 05, 2018, 00:18:06 »
Kamillo zobacz na skład Hiszpanii potem Belgii, Hiszpanom brakuje tych super gwiazd w ataku oczywiście mają tam bardzo dobrych graczy, ale nadal uważam atak Belgii za znacznie lepszy. Obrona Hiszpanów to najbardziej solidna obrona która jedzie na mundial więc nie ma tego co porównywać (rzeczywiście mogłem dopisać Hiszpanów). Francji nie wymieniłem na wgląd tego, że na euro przegrali z Portugalią która jest znacznie gorsza od nich, a wydaję mi się, że niebiescy mają podobny skład jak w 2k16, zobacz jak wyglądają poszczególni zawodnicy z FRA w tym sezonie nie jest kolorowo, a wręcz czarno. :D Też zawsze im kibicuje moje pierwsze MŚ 2006 właśnie były tymi które zapoczątkowały miłość do tego zespołu, ale teraz nie ma Zizu, Henrego, a mamy przereklamowanego Pogbe i parę dwóch młodych kotów którzy też są po takim nie zbyt ciekawym sezonie (jak się gra w PSG i się jara liczbami to pozdrowienia), obrona u nich to same młode albo nikt znany. Fellaini to taki nasz Krychowiak może słabo gra w klubie, ale w reprezentacji to inny gracz.
To już jest klasyka, że na turniej jedzie 22 chłopaków do grania i Sławek do rozlewania :D

Btw: Drogi Tomku, Slawek jest tam od atmosfery. Jeśli ktoś jeszcze nie śledzi kanału Łączy Nas Piłka, to serdecznie polecam.
Nie tylko od tego podobno na treningach wygląda lepiej niż paru chłopaków Mati Borek to dokładniej opisywał w przeglądzie sportowym.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2018, 00:51:32 wysłana przez simskil »

Offline Azorek

• Gracz Roku DP
  • Bywalec
  • *
  • Piwa: 70
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 05, 2018, 00:55:28 »
Jak przegrać rundę w wykonaniu IW
(click to show/hide)

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 268
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2018, 18:18:55 »
Kamillo zobacz na skład Hiszpanii potem Belgii, Hiszpanom brakuje tych super gwiazd w ataku oczywiście mają tam bardzo dobrych graczy, ale nadal uważam atak Belgii za znacznie lepszy. Obrona Hiszpanów to najbardziej solidna obrona która jedzie na mundial więc nie ma tego co porównywać (rzeczywiście mogłem dopisać Hiszpanów). Francji nie wymieniłem na wgląd tego, że na euro przegrali z Portugalią która jest znacznie gorsza od nich, a wydaję mi się, że niebiescy mają podobny skład jak w 2k16, zobacz jak wyglądają poszczególni zawodnicy z FRA w tym sezonie nie jest kolorowo, a wręcz czarno. :D Też zawsze im kibicuje moje pierwsze MŚ 2006 właśnie były tymi które zapoczątkowały miłość do tego zespołu, ale teraz nie ma Zizu, Henrego, a mamy przereklamowanego Pogbe i parę dwóch młodych kotów którzy też są po takim nie zbyt ciekawym sezonie (jak się gra w PSG i się jara liczbami to pozdrowienia), obrona u nich to same młode albo nikt znany. Fellaini to taki nasz Krychowiak może słabo gra w klubie, ale w reprezentacji to inny gracz.
Czyli Niemcy podnosząc trofeum 4 lata temu mieli w ataku niesamowitą jakość, która decydowała, że jadą do Rosji jako obrońca trofeum ? Owszem, mieli prawie Polaka - rodaka Mirka Klose, ale on tam nie odgrywał aż takiej roli. Co z tego, że Belgia ma super siłę ofensywną - co z tego, skoro SPO nie będzie w stanie błysnąć geniuszem i posłać piłkę do Lukaku bo drużyna przeciwna zdominuje środek pola i będzie w konsekwencji narzucać swoją grę Belgom, a ofensywa będzie musiała grać głęboko w swoim polu karnym, pomagając w obronie.

Hiszpania - może super gwiazd im brakuje (czyt. nie ma takich gwiazd na skalę światową jak u nas Lewy, czy we Francji Griezmann, którzy są znani przede wszystkim Januszom, ale mają zawodników, którzy mają za sobą genialny sezon - Aspas (najskuteczniejszy hiszpański napastnik w La Liga w zakończonym sezonie), Rodrigo, Costa (po połrocznej przerwie spowodowanej banem dla Atleti, grał potem dobrze), z tyłu / na skrzydle jest Isco, a nie zapominajmy, że mamy też Silve czy Inieste, którzy swoim geniuszem mogą zmienić każde spotkanie, zaś rolę def. pomocnika pełni S. Busquets - jeden z najlepszych ŚPD na świecie.

Co do Francji - może i kadra znacząco się nie różni, ale Euro2016 w ich wykonaniu było bardzo dobre i zaprocentowało doświadczeniem dla wielu młodych, jak np. Umtiti. Piszesz, że obrona to "same młode albo nikt znany". Jeśli Umtiti, Varane (w razie czego mamy też Ramiego), Sidibe są piłkarzami nieznanymi to tylko świadczy o Tobie, jako o osobie, która chce się pokazać i zabłysnąć swoją wiedzą na podstawie obejrzanych spotkań Ligi Mistrzów, które emitowała TVP. To trochę tak, jakbym zaczął w wątkach NW pisać swoje mądrości, gdzie tylko znam może 6 graczy, w tym Ciebie. Pogba w Manchesterze nie zachwyca, ale nie porównujmy aż tak klubu do reprezentacji - są piłkarze, którzy notują gorsze noty w klubie, a w reprezentacji stanowią o jej sile.* Takim przykładem jest Francuz. Wierzę, że Dechamps wyciągnie z niego maksimum. Jedyną bolączką dla Francji może być brak takiego grajka jak Payet, który niestety nie jedzie przez kontuzję, zaś Lemar jest za słaby po prostu wg mnie. 
Zresztą, piszesz, że Francja to nie to samo, bo nie ma Zidane`a czy Titiego. Równie dobrze można by napisać to samo o reprezentacji Włoch Brazylii - nie ugrają nic, bo nie ma już Ronaldinho, Carlosa i R9. Bez sensu...

A brak Glika na mundialu sprawia, że dla mnie szanse na wyjście z grupy spadły i to znacznie. Wynoszą teraz już 30% wg mojej osobistej skali. ;) Sorry, ale Bednarek i Pazdaninho sami tego nie pociągną.

Offline simskil

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2018, 19:59:19 »
Jezu zapomniałem o tych 2 wariatach i do tego w składzie są dopisani na końcu (pewnie dlatego o nich zapomniałem, nie mam pojęcia co mi się stało :D). Co do Pogby w reprezentacji gra jak w klubie raz na jakiś czas błyśnie, a czasem wali petardę która goni piłkę Ramosa. Francuzi nie wiem czemu nie  przekonują mnie, że są w stanie wygrać te MŚ. Niemcy 4 lata temu mieli te gwiazdy Miro był też jedną z nich + Muller i "nasz" Podolski. Costa gra dobrze z Grizmanem nie wiem czy poradzi sobie równie dobrze mając za plecami Asensio czy Isco jednak zupełnie inne profile mają ci zawodnicy choć na nich liczę w końcu grajki Realu. Tego duetu Pazdan, Bednarek bym nie przekreślał tak szybko bardziej się martwię o tego pierwszego, bo ten sezon Legii był tragiczny, a w pewnym momencie łysemu się obrywało za słabą gre.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2018, 20:13:21 wysłana przez simskil »

Offline simskil

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 09, 2018, 00:15:57 »
I jak wrażenia po meczu z Chile? Jak dla mnie Bednarek potwierdził, że powinien być naszym podstawowym stoperem. Jak wam się podobali nasi bramkarze też odnieśliście wrażenie, że z Wojtim lepiej nam się wychodziło do kontr? Fabian dziś zaliczył kilka niecelnych podań, choć czułem się pewniej co do samej obrony bramki. Szukając minusów to osobiście nie podobała mi się gra Rybusa miał te swoje wjazdy i ładne podania, ale jakość w obronie już nie ta sama.

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 147
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2018, 12:35:06 »
Francja to moja ulubiona drużyna. Złota generacja.
Trzeba przyznać, że grają naprawdę efektowny futbol, podobnie jak Brazylia. Marzy mi się taki finał.
Mam oczy zmęczone jak Droopie

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 326
« Odpowiedź #23 dnia: Wczoraj o 14:42:19 »
I jak tam odczucia po wczorajszym blamażu?

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 750
« Odpowiedź #24 dnia: Wczoraj o 15:10:35 »
Chce się wierzyć, że ten kubeł zimnej wody zmieni wszystko. Ale przede wszystkim to rozczarowanie. Miał być progress po dobrym Euro '16, a zapowiada się powrót do korzeni. I to trochę irytujące, że między jednym, a drugim sukcesem kadry musi chyba upływać kilkadziesiąt lat. I to przy tak głęboko rozwiniętej tradycji piłkarskiej prawie 40-milionowego narodu naprawdę dziwi, że nie możemy sobie zapewnić skutecznej generacji.