Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [Event]Official Deluge Organized Warfare! Każda sobota!  (Przeczytany 38445 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oktawian

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 86
[Event]Official Deluge Organized Warfare! Każda sobota!
« dnia: Luty 21, 2012, 01:57:52 »

Następna bitwa: Kingdom of Sweden vs Polish Commonwealth
Miejsce: w trakcie pracy ( fikcyjna)
Rok:
Data: 21.04.2012

Następna bitwa już w tą sobotę! Nie czekaj i zapisz się już dzisiaj!

Po przerwie świątecznej powracamy z jeszcze większą mocą! Już w następną sobotę o godzinie 20.00 kolejna bitwa pt. "Official Deluge Organized Warfare". W tym tygodniu na przeciw siebie stanie wojsko Polskie broniące polskiego miasta przez siłami Szwedów. Czy RON, zdoła obronić miasto i dorówna w walkach miejskich potędze piechoty szwedzkiej? Jeśli chcesz poznać rozstrzygnięcie tej potyczki zapisz swój klan do następnej bitwy!

Zapraszamy wszystkich na sobotnią bitwę! W każdą sobotę o godzinie 20.00, odbywać będzie się zorganizowana bitwa. Do gry mogą zgłaszać się wyłącznie zorganizowane pułki i regimenty! Zachęcamy wszystkie polskie klany,  które mają świetną okazję do zyskania renomy i uznania na scenie The Deluge.

Aby wziąć udział w bitwie musisz:
  • Zgłosić się u mnie ( Oktawian) pisząc prywatną wiadomość według wzoru podanego poniżej. Lub pojawić się 30 minut przed bitwą na TeamSpeaku i pytać dowództwo o wolne miejsca.
  • Posiadać przynajmniej 10 osoby skład
  • Zapoznać się z regulaminem ekwipunku i jednostek
  • Organizować swój pułk/regiment na TeamSpeak
  • Przed każdą bitwą uzyskać hasło, które będzie podawane tylko i wyłącznie dla zapisanych pułków i regimentów

Wzór zgłoszenia pułku/regimentu:
Nazwa regimentu/pułku:
Ilość osób:
Preferowana frakcja( wybrana z frakcji dostępnych w danej bitwie):
Typ jednostki piechota/strzelcy/konnica:

Zasady ogólne:
  • Każdy z pułków i regimentów bez zgody organizatorów nie może wystawić więcej niż 20 osób i mniej niż 10
  • Każdy z pułków i regimentów powinien posiadać własny TeamSpeak
  • Nie obwiązuje jeden wspólny TeamSpeak- każdy pułk działa samodzielnie.
  • Przed każdą bitwą w tym poście będą podawane typy jednostek dla danego regimentu( deklaracja klanu nie wystarcza)
  • Przed każdą bitwa będą nałożone ograniczenia na kawalerię.
  • W przypadku frakcji łączonych każdy regiment będzie miał obowiązek zdeklarowania się do jakiej frakcji chce przyłączyć.
  • Prosimy współpracować regimentami i pułkami
  • Maksymalna liczba osób biorąca udział w bitwie: 250

Musztra:
  • Umundurowanie, stroje i uzbrojenie według własnego uznania regimentów i pułków
  • Niegodne zachowanie jednego członka drużyny będzie karane wywaleniem całej drużyny
  • Każdy z regimentów/pułków musi walczyć razem, poruszać się razem
  • W przypadku śmierci większości drużyny ostatnie osoby pozostałe przy życiu powinny przyłączyć się do innego regimentu  do końca trwania rudny
  • Osoba, która będzie uciekała, mając świadomość, że w ten sposób runda będzie się przedłużała zostanie zabita przez admina.

Formacje: Unikałem porównać, ale jednak nie się nie da. Formacje w The Deluge zważywszy na okres jaki opiewa wymagają zupełnie innych formacji niż te z MM. Oczywiście nikt nie zabrania musztry typowo wojskowej, wykorzystującej komendy takie jak baczność czy w praw zwrot. Trzeba jednak większą uwagę położyć na luźniejsze formacje ruchome, gdzie dopiero przed wystrzałem i salwą formowano linię.  Można dowolnie mieszać formacje ( za wyjątkiem konnicy z piechotą). np. pikinierów i strzelców.

Plutony niezrzeszonych:
Do wszystkich niezrzeszonych (randomów). Jeśli nie uda nam się zapełnić wszystkich 250 slotów to zorganizujemy Plutony Niezrzeszonych. Żeby lepiej wam zobrazować jak te plutony będą operować, możemy od samego początku przyjąć że to oficerów dowodzących plutonem będziemy odnosić się "komisarze".
  • Pluton składa się z 18 graczy i 2 komisarzy.
  • Rekrutacja do Plutonów Niezrzeszonych rozpoczyna się na 15 minut przed walką, na TSie administracyjnym. Po ustaleniu składów, zostaną rozdane hasło na serwer, które globalnie ulegnie zmianie kiedy plutony pojawią się w grze lub po upływie 10 minut.
  • Jeśli członek plutonu zabije komisarza, zostanie on natychmiastowo i permanentnie usunięty z eventu i ewentualnie z serwera.
  • Jeśli członek plutonu opuszcza formację, ucieka od walki/wrogów, unika walki, nagminnie krzyczy, irytuje resztę oddziału, teamkilluje, jest niegrzeczny, wulgarny, glitchuje, używa exploitów albo patrzy się krzywo na dowódcę - komisarz ma prawo i powinien dyscyplinarnie ubić podwładnego tak szybko jak to możliwe. Unikanie kary jest karane przez slay/kick/ban.
  • Grabież broni i ekwipunku jest dozwolona tylko za pozwoleniem komisarza. Grabież bez zezwolenia lub natarczywe prośby o pozwolenie sa karane śmiercią. Naturalnie, czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
  • Komisarze zostaną odręcznie wybrani przez administrację.

Tak jak pisałem wcześniej każdy regiment i pułk powinien mieć własny serwer  TeamSpeak. Jeśli jednak któryś z regimentów miałby z tym problem to zapraszamy na nasz serwer. Proszę tylko poprosić o utworzenie tymczasowego kanału.

serwer: 188.165.197.194

Zapisane regiment i pułki:
Typ jednostki:
P- piechota (pikinierzy itp)
S- strzelcy/muszkieterzy
K- Konnica

22.02.2012
(click to show/hide)

17.03.2012
(click to show/hide)

24.03.2012
(click to show/hide)

31.03.2012
(click to show/hide)

21.04.2012
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 22:38:01 wysłana przez Oktawian »

Offline Zibel

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Odp: [Event] The Deluge. Bitwy liniowe! Każda sobota!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2012, 11:00:50 »
Czemu w sobotę? Przecież jest już organizowana gra na serwerze (wprawdzie zaczyna się o 19, ale przeciąga się zwykle do 21-22).

Offline Oktawian

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 86
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2012, 14:04:18 »
Mam nadzieję, że RW ( które organizuje bitwy sobotnie) pomoże mi w organizacji liniówek. Tak samo jak ChW... Dlaczego akurat w sobotę? Bo jest to najlepszy czas do rozgrywania takich bitew. Cała bitwa będzie miała zupełnie inny charakter niż te, które były do tej pory.  Zobaczymy czy się to przyjmie...

Słuchajcie, potrzebujemy chwytliwej nazwy dla tych bitew. Line battle kojarzy się z MM a takich porównać i skojarzeń chcemy uniknąć. Macie jakiś pomysł?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 14:08:02 wysłana przez Oktawian »

Offline Skrzetusky

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2012, 14:09:13 »
Challenge,battlefield.

Offline Solejók

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 14:30:46 »
Clash (zderzenie, konflikt) ? Przerobić to jakoś, żeby było związane z frakcjami..

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 14:46:11 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2015, 13:27:55 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 14:53:13 »
Komiczne nazwy. Linie wschodu, sarmackie linie w ogóle nie kojarzą się z bitwą.
Nazwijcie to sobotnia potyczka i tyle. Nawet po polsku. Potyczka to nie jest trudne słowo, niech się nauczą xd
Sława!

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2012, 15:09:09 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2015, 13:27:48 wysłana przez Sefirot »
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Kasztelan

• Moczymorda
  • *
  • znacie mnie jako blood_Kasztelan lub Sierzant_PL
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2012, 16:56:01 »
To może "złota kula " ( gold cartridge ) ale jak według mnie to liniówki to chyba nie te czasy i frakcje ....

Offline Skrzetusky

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2012, 17:20:14 »
Challenge,battlefield.

Według mnie najlepszy battlefield.
Ludzie wpisujący przy okazji w YT battlefield 3 mogą wejść na jakiś gameplay z battlefield XVII century(np).
A tłumaczenie pole bitwy pasuje;]

Jeszcze mogło by być Warfare

Edit down:Tu chyba nie chodzi o tytułowanie jednej sobotniej bitwy klanowej tylko jak nazwać serie takich bitew tak jak to ma miejsce w MM modzie czyli line battle.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 17:56:34 wysłana przez Skrzetusky »

Offline Zibel

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2012, 17:29:30 »
Być może prościej: The Deluge - Potyczka Szwecja vs. Rzeczpospolita. Albo z angielska (nawet ładniej) The Deluge - Skirmish Sweden vs. Poland.

Offline b@rtu$

• Moderator
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 46
  • RW_Pocztowy_Bartus
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2012, 18:03:06 »
Może po prostu Battlefields?
Mi osobiście bardzo się podoba, krótkie zwięzłe i na temat;)

Offline wolfer

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2012, 18:18:31 »
A ja mam pytanie czy w naszym Battlefieldzie będzie występowała kawaleria wszelakiej maści czy sprowadzi się to do stania w rządku i strzelania na rozkaz... mialiśmy próbkę tego na kircholmie i nie wiem czy sprowadzanie Delidża do samego strzelania to dobry pomysł...

Offline Ans

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2012, 18:48:11 »
United Offensive ? -tak wiem z czym się kojarzy ;)
Albo cokolwiek z "united". Jasny przekaz jak dla mnie - gra team play.

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2012, 19:09:03 »
No właśnie, jak to chcecie przedstawić? trzymanie idealnej linii w tamtych czasach nie było najważniejsze, tym bardziej że i broń bardziej kłopotliwa i inne zagrożenia. Tak samo z chodzeniem. Niby w kolumnie, ale jakiś równych marszowych kroków nie było. Tamte pola bitwy to jeszcze pozostałości chaosu ze średniowiecza. Jak wjeżdżała kawaleria to robiło się zamieszanie. A kawalerii idealnie w ryzach nie utrzymanie :P
Sława!