Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Polskie PW- dyskusje  (Przeczytany 4411 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Teoiss

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 8
Polskie PW- dyskusje
« dnia: Grudzień 19, 2013, 21:15:26 »
Jak w temacie, wszystko na każdy temat związamy z serwerem.

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 104
  • Die for the Emperor or die trying
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Polskie PW- dyskusje
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2013, 11:07:45 »
Mam kilka pytań:
1: Jak będzie wyglądała administracja(sposób) serwera.
Czy:
a) Admini będą czekać aż uzbiera się grupa zgłoszeń, po czym będą egzekwować prawo?
a1) Admini będą niezwłocznie reagować na zgłaszane przypadki nieprzestrzegania regulaminu?
b) Administracja będzie stronnicza?
b1) Administracja będzie egzekwować zasady nawet gdy nie będzie to dla nich wygodne(Jak i ich "Kolegów")
c) Czy mapy będą się zmieniać wraz z upływem czasu?
d) Moglibyście rozpisać gdzieś sposób egzekwowania regulaminu?

Offline Teoiss

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2013, 14:46:50 »
1) Admini nie będą ingerować przeważnie w rozgrywkę graczy, chyba, że ich zachowanie nas do tego zmusi. Podobnie jak w zasadach RolePlay- mistrz gry, a w naszyum przypadku- administracja, będą zmuszeni ograniczyć swój udział w bezpośredniej rozgrywce.
2) Jeśli masz na myśli zgłoszenia na administratorów to będziemy "zbierać" podania, po czym z tych wszystkich wybierzemy te najodpowiedniejsze (fakt podanie Blade'a zaprzecza tej idei, ale potrzebowaliśmy kozła ofiarnego by sprawdzić na nim nasz sposób rekrutacji- podobny do sposobu rekruatacji do klanów Native :P ).
3) Postaramy się jak najdokładniej wyłapywać takie przypadki i podjąć odpowiednie kroki z tym związane.
4) Zrobie wszystko co w mojej mocy by żaden z adminów nie był stronniczy, a jego atutem był regulamin na który ma zwracać uwagę.
5) Takie przypadki były na moim "byłym" serwerze co strasznie odpychało ludzi, więc odpowiedź brzmi- Zasady będą przestrzegane również przez administracje i to ona będzie dawać przykład graczom, a wszelkie niesubordynacje względem regulaminu będą miały swoje konsekwencje.
6) Postaramy się o jakąś niewielką paczke map. Pojawi się napewno stara mapa z Polskiego PW- Liscannor Bay. Napewno znajdzię się także mapa Kael'a jak już ją skończy. Mapy pewnie będą zmieniane co miesiać max. ew. 2 tygodnie.
7) Wszystko w swoim czasie, a na razie musimy skończyć ze stroną i dogadać się z hostingiem odnośnie serwera.

Offline Bot

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: -9
  • Hail!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2013, 02:12:51 »
Gdzie jest tak zwana "safezone", czyli bezpieczna strefa?

Kurde, wszedłem sobie, kupiłem w miarę dobre eq za kilka tysięcy i postanowiłem wyjść, no bo nikogo na serwerze nie było. Będąc przekonanym, że safezone jest w gospodzie w mieście, poszedłem tam i wyszedłem z gry. Ale niestety, po wejściu na serwer jeszcze raz okazało się, że straciłem cały ekwipunek.

Nazywam się Nekrosathanick. Mogłaby administracja refundnąć mi jakieś 3k, bym mógł spożytkować startowy gold jeszcze raz?

EDIT: Hmmm... lepiej by chyba było napisać o tym w temacie ogólnym.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2013, 02:26:48 wysłana przez Bot »

Offline Teoiss

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2013, 11:00:25 »
Safe zone są dostępne tylko na pewnym pluginie, a ten plugin ma jedynie Nexus. Napisałem już do właściciela Nexusa i czekam na odpowiedź.

Offline Bot

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: -9
  • Hail!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2013, 22:30:34 »
Działają już safezony i bank?

Offline Teoiss

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2013, 23:09:51 »
O wszystkim napisze, jak sprawdze stan skryptu oraz sprawdze również czy wszystko będzie sprawnie działać.

Online Movart

• Administrator
  • Gawędziarz
  • Piwa: 131
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:02:15 »
Niestety, nie wszyscy na serwerze rozumieją pojęcie RP, a jeden z głównych adminów pomylił pojęcie "administrator" z byciem świętą krową.  Grałem wczoraj ze znajomymi jako outlawsi, staraliśmy się grać klimatycznie, robiąc napady, haracze itd. Szybko jednak zrezygnowani wyszliśmy z serwera i przenieśliśmy się na europejski, po tym jak zobaczyliśmy co się tam wyprawia. Mowa głównie o Kaelu i spółce. Wymieniony wcześniej uczynił 3/4 zamków swoimi oraz niezdobywalnymi. Sam przywdział sobie najlepsze eq (admin sworda) i ingerował tym w rozgrywkę innych. Co więcej jego kumple też byli nietykalni. Poniżej zamieszczę screena, na którym próbowaliśmy jednego z takich kumpli napaść. Skończyło się interwencją Kaela i zabiciem nas admin swordem. Nie wspomnę również o biciu nas i kopaniu z włączoną niewidzialnością. Wszystko to zwieńczone kulturą wypowiedzi rodem z gimbazy, obrażaniem innych graczy itd. Nam w pewnym momencie nerwy też puściły (co jest widoczne na screenach), ale to jest pikuś w porównaniu do zachowania Kaela. Ktoś powie, że to były tylko testy itd. Jednak wymaga się od admina pewnego poziomu i jeśli inni gracze chcą sobie normalnie pograć, należy to uszanować, bo wątpię, że po oficjalnym starcie z ustalonymi frakcjami zachowanie będzie inne. Mógłbym odpuścić gdyby to było jednorazowe zachowanie, ale z tego co wiem to jest nagminne i typowe dla Kaela zachowanie. Tak więc z mojej strony: odradzam wszystkim granie na serwerze, dopóki nie zmieni się część administracji. Odnośnie Teoissa nie mam żadnych zastrzeżeń, stara się aby wszystko wypaliło, jednak nie odniesie sukcesu jak tacy ludzie będą psuć rozgrywkę.

(click to show/hide)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 492
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:13:32 »
Dla mnie sprawa jasna. Takich osobników powinno się banować na wstępie nie wspomnę nawet o tym, że nie powinno się dawać  im admina. Toż to blamaż, potem przez takich ciołków cała inicjatywa się rujnuje.

Offline Chidori

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:27:02 »
Chciał bym dorzucić tu swoje 3 grosze jako Trial Admin. Ale na wzgląd na Teoissa, nie zrobię tego gdyż mogło by to doprowadzić do upadku serwera. Lecz nie wykluczone iż jeśli sprawy się nie zmienią, to ja zmienią zdanie.
Dopowiem tylko osobie która zakłada na serwerze Frakcje o nazwie "Czciciele jego świętej dupy" iż to ze jestem Trial Adminem nic dla mnie nie znaczy w tym kogo mogę opie*****ć a kogo nie.
Jeśli to będzie wyglądać jak wygląda, pozostanie tam adminem będzie dla mnie jedynie obrazą. Płacisz część z tego co wiem za serwer, i traktujesz to jak swój plac zabaw. Jak gówniarz z którym nikt nie będzie chciał się bawić. Mam szczerą nadzieję iż pojęcie RP coś dla ciebie znaczy, i serwer rozkwitnie. Jeśli nie, niech upadnie czym prędzej.

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 116
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:28:10 »
Taaak, Kael jako ktoś tam ktoś tam (jakiś tam admin) chyba zapomniał, że tu chodzi o dobrą zabawę.

Osobiście wycofuję swoją frakcję z servera w związku z nieprzyjazną atmosferą.
I was on top of the game, also I remember I was nothing...
Defeats haven't taught me anything, except winnin' and ballin'

Offline Miruku

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2013, 13:59:02 »
Zgadzam się z powyższym. Nie wiem jaki wkład ma ten cały Kael ale na admina to się nie nadaje. Skoro to ma być serwer RP to admin powinien umieć grać RP.

Offline Altharis

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 4
  • Najwyższy pleb
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2013, 14:47:18 »
Potwierdzam i podpisuję się pod postami powyżej. Sam przed chwilą widziałem jak nasz kochany i uwielbiany Kael gra jako admin. Taka osoba najwidoczniej po prostu nie dorosła do pełnienia żadnej ważniejszej funkcji..

Offline antykaczor

• Opój
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2014, 17:03:29 »
Jeżeli praca administracji ma wyglądać tak jak opisał to Chidori, to nie widzę świetlanej przyszłości tego serwera. Sam byłem świadkiem zachowania Pana ważnego admina, które całkowicie zniechęciło mnie do gry na tym serwerze. Wulgaryzmy, psucie RP i metagaming...

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 131
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 01, 2014, 17:48:52 »
Teoissa nie ma od poniedziałku, pewnie zabawa sylwestrowa i jej powikłania powodują, że nie ma możliwości i chęci zajrzenia na forum w celu rozważenia tej kwestii. Chyba poczuł się do tablicy wywołany;-) Zalecam cierpliwość i wyrozumiałość, sylwester jest dla wszystkich, również dla administratorów;-)

Sprawa jest poważna i na pewno wymaga rozwagi. Od siebie mogę obiecać tylko tyle, że zrobimy wszystko aby serwer firmowany przez Tawernę prezentował jak najwyższy poziom.
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"