Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 104715 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 500
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #750 dnia: Sierpień 21, 2015, 08:25:40 »
Boże, święty wiem, że to sztuczne ale to nie ma żadnego znaczenia szczególnie w takim momencie na takim stanowsku gdy powinno się punktować go merytorycznie. To, że prezencje ma beznadziejną to naprawdę mało istotne.

Online Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 237
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #751 dnia: Sierpień 21, 2015, 08:28:15 »
"Śmiech na sali"... Temat lasów państwowych jest dość ciekawy. Bo jak była ustawa w 2014 gwarantująca ochronę lasów państwowych i zmianę konstytucji, 127 osób z PISu zagłosowało przeciw. Zmienianie poglądów i jednoczesne straszenie tematem lasów Państwowych jest już dość nudne.
Sześciolatki - Z perspektywy dużo starszego brata :P, którego siostrzyczka była pierwszym rocznikiem, który poszedł w wieku 6 lat do szkoły, muszę stwierdzić, że była to dobra decyzja. Nie ma problemów z nauką(w tym wieku to raczej zabawą w głownym stopniu) ani rówieśnikami. Ale mniejsza z tym... Problem wynika z tego, że większość matek jest po prostu cholernie przewrażliwiona na punkcie swoich dzieci. "On jest za mały (płacz)", "Ona sobie nie poradzi" itd. Głownym problemem są dzieci z patologicznych rodzin, rodzin w których nie ma poprawnych wzorców. Często to tam małe dziecko po raz pierwszy spotyka się z innym traktowaniem, może zjeść ciepły posiłek, nauczyć się czegoś i odnaleźć poprawny wzorzec do naśladowania. A co do emerytur to wystarczy się zapytać pierwszego lepszego henka, który nie posiada żadnej wiedzy ekonomicznej: Czy chcesz krócej pracować... Tak. Czy chcesz mieć wyższą emeryturę... Tak. Temat nad którym spierają się ekonomiści i trudno jest określić co się powinno zrobić a co nie, nie powinien zostać podany do publicznej dyskusji, jaką jest referendum, ponieważ większość ludzi zupełnie nic nie wie na ten temat.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #752 dnia: Sierpień 21, 2015, 22:48:27 »
Btw to jestem ciekaw ile jest w tym zagraniu Dudy, a ile PiSu czyli Jarosława... Posunięcie jest bardzo dobre, gdyby to przeszło, to referendum ma zagwarantowaną frekwencję i napopmpowany wyborczą emocją elektorat, ale oczywiście to nie przejdzie przez senat i tu też jest wygrana, po PiS może mówić, że znów PO blokuje, nie słucha ludu i w ogóle złe jest. Referendum Bronka najprawdopodobnie nie będzie nawet mieć wymaganej frekwencji, więc nawet nie muszą nic z tym robić, bo to i tak będzie im plusowało. Ja pierdziele Szydło zostanie premierem, co to będzie :D

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 702
« Odpowiedź #753 dnia: Sierpień 21, 2015, 23:02:12 »
W spotkaniu z Dudą brała udział m.in. Szydło, czy szef S, ten drugi (a jeszcze kilkanaście miesięcy temu ten pierwszy :D) Duda. Także oczywiście, że jest to dopracowany plan, prezydent (zanim się zwolennicy PO doczepią, że Komorowskiego tak nigdy nie nazwałem, to usprawiedliwię się tym, że nie chcę popełniać błędu powtórzeniowego, a wyżej użyłem tego nazwiska aż 2 razy) sam takich decyzji nie podejmuje. Konsultacje są jak najbardziej na miejscu. To był świetny ruch- w każdym scenariuszu zyskuje i Duda i PiS. PO dostało porządny cios, po którym teraz powinni uważać, co mówią. Kopacz już zaliczyła wpadkę, pokazując wyborcom swoje podwójne standardy. Jakoś do prezydenta (macie zwolennicy PO :D) Komorowskiego nie wysuwała wniosku w sprawie pytań w referendum. A też nie była to klarowna sytuacja. Teraz jednak nie ma oporów i znalazła się wielka obrończyni głosu ludu i praw obywatelskich.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #754 dnia: Październik 27, 2015, 17:39:02 »
Wyborów koniec. Wracamy tutaj. Ja muszę pochwalić JE A. Dudę za ostatnie 3 weta:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Andrzej-Duda-zawetowal-nowele-ustawy-o-mniejszosciach-narodowych-i-etnicznych,wid,17935993,wiadomosc.html?ticaid=115d62&_ticrsn=3

-W aktualnej sytuacji nie mowy o sprzedaży lasów a więc + dla Dudy,
-Mniejszości, mniejszościami nie ma mowy jednak o wprowadzenie dodatkowych języków w urzędach bo $$$, spowodowało by to tylko rozrost biurokracji, powinno się ją zmniejszać tego nie widać ale chociaż dobrze, że dzięku temu się nie powiększy,
-Trzecie weto przeciwko poprawce do kretyńskie protokołu z Kioto, chyba największe propsy za to..  żadnych dodatkowych limitów emisji gazów.. nikt nam nie ma prawa tego narzucać.

A teraz poczekam aby się do czegoś przyczepić :P

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 139
« Odpowiedź #755 dnia: Listopad 12, 2015, 16:13:47 »
Dawno nie widziałem nic tak żenującego, jak dzisiejsze wystąpienie Kopacz. Myślałem, że nie da się przebić tego, co zaprezentował sobą Komorowski po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, jednak Ewka pokazała, że Bronek to przy niej mały pikuś. Niby przyzwyczaiła nas ostatnio do uporczywego plucia jadem w stronę PiSu i częstych wycieczek ad personam, no ale żeby w taki sposób schodzić ze sceny i oddawać władzę, to trzeba już naprawdę nisko upaść.

Smutne, że tego typu ludzi mieliśmy u sterów przez ostatnie 8 lat i że wciąż są osoby, którym taki styl uprawiania polityki nie przeszkadza i którzy nadal ślepo Platformę popierają.

Bardzo na plus za to przemówienie prezydenta Dudy. Po jego słowach i prośbach tym dobitniej było widać siłę, z jaką Kopacz swym wystąpieniem uderzyła o dno i jak głęboko zaryła w mule. Piękny kontrast między nimi, niczym dwa przeciwne bieguny - z jednej strony spokój, duma, nadzieja, pompatyczność, ale i pokora, a z drugiej nerwowość, buta, nienawiść, frustracja i desperacja.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #756 dnia: Listopad 12, 2015, 17:13:44 »
Żenujące wystąpienie. W wolnej Polsce powinna dostać celę z Kaczyńskim.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #757 dnia: Listopad 12, 2015, 17:31:47 »
Wciąż mnie śmieszy jak to PiS stał się pokojową, miltutką partią, która nigdy nikogo nie obraziła.

"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #758 dnia: Listopad 12, 2015, 17:53:01 »
Wciąż mnie śmieszy jak to PiS stał się pokojową, miltutką partią, która nigdy nikogo nie obraziła.

Na załączonym obrazku widać wyraźnie kto stosuje agresywną retorykę.

Offline Oktawian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 86
« Odpowiedź #759 dnia: Listopad 12, 2015, 18:22:59 »
Dawno nie widziałem nic tak żenującego, jak dzisiejsze wystąpienie Kopacz. Myślałem, że nie da się przebić tego, co zaprezentował sobą Komorowski po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, jednak Ewka pokazała, że Bronek to przy niej mały pikuś. Niby przyzwyczaiła nas ostatnio do uporczywego plucia jadem w stronę PiSu i częstych wycieczek ad personam, no ale żeby w taki sposób schodzić ze sceny i oddawać władzę, to trzeba już naprawdę nisko upaść.

Smutne, że tego typu ludzi mieliśmy u sterów przez ostatnie 8 lat i że wciąż są osoby, którym taki styl uprawiania polityki nie przeszkadza i którzy nadal ślepo Platformę popierają.

Bardzo na plus za to przemówienie prezydenta Dudy. Po jego słowach i prośbach tym dobitniej było widać siłę, z jaką Kopacz swym wystąpieniem uderzyła o dno i jak głęboko zaryła w mule. Piękny kontrast między nimi, niczym dwa przeciwne bieguny - z jednej strony spokój, duma, nadzieja, pompatyczność, ale i pokora, a z drugiej nerwowość, buta, nienawiść, frustracja i desperacja.

https://youtu.be/_HEJRBGdPAc?t=49 Mina Kaczyńskiego bezcenna:D (57sec)
https://youtu.be/_HEJRBGdPAc?t=201 Salwa śmiechu po "...wyprzedzamy również Francję i Szwajcarię"...bezcenna:D
https://youtu.be/_HEJRBGdPAc?t=386 Mina Dudy słuchającego przemówienia...bezcenna:D

Smutne jest, że są ludzie, którzy oglądając to przemówienie ulegliby złudzeniu, że oto następuje koniec wolnej i silnej Polski.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #760 dnia: Listopad 12, 2015, 18:40:15 »
nic tak żenującego, uporczywego plucia jadem nisko upaść.
nerwowość, buta, nienawiść, frustracja i desperacja.

Widać, to ja uprawiam politykę nienawiści :)

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 139
« Odpowiedź #761 dnia: Listopad 12, 2015, 19:19:08 »
O co Ci chodzi, bo nie do końca rozumiem? Coś w moim poście się nie zgadza? Nie było w przemówieniu Kopacz nienawiści do PiSu, buty, frustracji i desperacji? Jeśli nie potrafisz zdobyć się na choć odrobinę obiektywizmu i dostrzec jak żałosne było wystąpienie byłej już premier, to naprawdę mi Ciebie żal. Takie licytowanie się typu "ja jestem wspaniały, ty jesteś zły i do pięt mi nie dorastasz" przystoi może w przedszkolu, na pewno nie na mównicy sejmowej przy zaprzysiężeniu nowych posłów. Jakiś poziom, przynajmniej minimalny, posłowie powinni trzymać.

Osobiście do fanów PiSu na pewno nie należę - wszak nie trawię socjalizmu - zaś ich pomysły uważam za co najmniej poronione, ale nie przeszkadza mi to przyznać, że odwalili kawał dobrej roboty przy odbudowie swego wizerunku, a ich wypowiedzi w porównaniu z posłami PO to zupełnie inna klasa. Zwłaszcza Duda prezentuje się tu wyśmienicie i strasznie go polubiłem za jego wystąpienia, w których bardzo się stara odbudować naszą dumę narodową i jednoczyć obywateli, których w ostatnich latach różne partie starały się szczuć przeciw sobie. Jakich by nie miał poglądów - cenię go za to, jak oddziałuje na ludzi. Polacy bowiem tak już nasiąkli nienawiścią serwowaną im z góry, że nawet w rodzinach utworzyły się wyraźne podziały polityczne i całe szczęście, że ktoś w końcu to dostrzegł i próbuje z tym walczyć.

Kończąc, gdyby takie coś, jak dzisiaj zrobiła Kopacz, odwalił ktokolwiek inny, to moja reakcja byłaby identyczna. Bez względu na to, czy byłby to Kaczyński, Duda, Kukiz, Swetru, Wipler czy Krul Korwin - byłbym wybitnie zniesmaczony. Pewne rzeczy pewnym ludziom w pewnych chwilach po prostu nie przystoją i najzwyczajniej w świecie jest mi wstyd, że wpierw prezydent, a teraz premier mojego kraju nie potrafią zachować się na poziomie i odejść z godnością.

Online Rome

• Administrator
  • Najemnik
  • Piwa: 191
« Odpowiedź #762 dnia: Listopad 12, 2015, 20:38:38 »
Dawno nie widziałem czegoś bardziej żałosnego niż to.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #763 dnia: Listopad 12, 2015, 22:32:58 »
Nie podobała mi się tak wypowiedź, ja nie urządzam tu kultu osoby....

Tego jednak czego nie było w wypowiedzi Kopacz to mowa o "sfałszowaniu wyborów". Za to PiS po ten argument sięgało po każdych wyborach, z wyjątkiem dwóch ostatnich (dziwne że wtedy nic nie kwestionowali). Nie ma nic lepszego niż wzbudzanie nieufności to rządu obywatelom i przekonanie że każde wybory są z natury sfałszowane. I to PiS sięgało do mowy nienawiści znacznie częsciej niż ktokolwiek inny, chętnie używająć wyrażeń jak zdrada, hańba, oszuści i tak dalej.
Śmieszy mnie kiedy PiS używa wyrażenia "mowa nienawiści" w stosunku do PO. Pełna hipokryzja. Mogą mówić co chcą, ale niech nie udają niewinnych owieczek.

Offline Warder

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 233
« Odpowiedź #764 dnia: Listopad 12, 2015, 22:59:06 »
Wybory samorządowe, to był niezły chaos. PiS miał prawo, poczuć się dotkniętym. Co nie zmienia faktu, że kuce i nacjololo, przesadzali w atakach na PKW, którego składu nawet nie znali.