Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Karczemna debata polityczna. Ława główna.  (Przeczytany 104715 razy)

Opis tematu: W I poście linki do powydzielanych tematów

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 62
Odp: Karczemna debata polityczna. Ława główna.
« Odpowiedź #705 dnia: Czerwiec 12, 2015, 21:33:56 »
Tak całkiem apolitycznie teraz Sefirot. Z czysto naukowego punktu widzenia. Przejrzałem ich bilans i zestawie przychodów i strat, ale nie umiałem znaleźć aktywna "Żydo-Masoński kapitał" w aktywach trwałych, albo "Donacja PO by utrzymać reżymową gazetę" w rubryce przychody i koszty finansowe i cash flow. Interesują mnie te tematy, więc chciałbyś się dowiedzieć gdzie się te pieniądze podziewają. Nie wątpię że z tego się utrzymują (choć w 2014 wyszło im 11 milionów na minusie), ale ciekawi mnie w jakiej kategorii można było by je wstawić, z czystej ciekawości. Ty zaś wyglądasz na eksperta, nie mylę się?
"My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!"

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 139
« Odpowiedź #706 dnia: Czerwiec 12, 2015, 21:59:48 »
Oczekiwać obiektywizmu od Wyborczej, czyli od jednej z głównych tub propagandowych PO? No ludzie, bądźcie poważni. :D

edit: @AdamKur, ale to, że w latach 2008-2012 Gazeta Wyborcza zebrała ponad 51% całości kwoty, jaką ministerstwa przeznaczają na ogłoszenia i reklamy we wszystkich dziennikach ogólnopolskich to już Ci jakoś umknęło? :>

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #707 dnia: Czerwiec 12, 2015, 22:08:55 »
No ale gdybym chciał poprowadzić w przyszłości swoją żydo-reżymową tubę, to muszę wiedzieć takie rzeczy! Na przykład, żydowski kapitał do jakiej kategorii byś zapisał? Aktywa trwałe czy aktywa obrotowe? Chyba obrotowe, ale nie wiem jak łatwo takie aktywa można zlikwidować. Wiem że mamy tu wiele ekspertów od takich tematów, więc chciałbym żebyście mi pomogli w moim dylemacie!

@Deadalus, dzięki, już jedna metoda na ukrywanie funduszy. No ale nie wszystkie tak łatwo ukryć, nie?  W końcu reklamy nie przynoszą dużych dochodów drugiej największej polskiej gazecie, w końcu ludzie się domyślą.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2015, 22:25:05 wysłana przez AdamKur »

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #708 dnia: Czerwiec 12, 2015, 22:25:42 »
Może napisz do czego zmierzasz, bo te pseudo-inteligentne teksty nie za bardzo Ci wychodzą. Jeśli twierdzisz, że Wyborcza nie jest pieskiem Platformy, to wal wprost zamiast się czaić.

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #709 dnia: Czerwiec 12, 2015, 22:50:04 »
Jako pseudo-inteligentne? Pytam się, bo może planuje otworzyć małą tubę reżymową, no i bez pomocy zawodowych księgowych nie mam pojęcia gdzie żydowski kapitał idzie. No i wytłumacz mi jeszcze jeden koncept. Gazeta, podobnie jak radio czy telewizja, nie zarabia wcale na reklamach, prawda? Bo wyszło jak mówiłeś o tych reklamach jakby to było dziwne że gazeta zarabia na reklamach, ja chcę się tylko upewnić. Wiesz, muszę się wiele nauczyć od takich nestorów jak ty.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #710 dnia: Czerwiec 12, 2015, 23:27:45 »
Serio, daruj sobie takie pisanie, bo ani to śmieszne, ani na mądrego nie wychodzisz - wręcz przeciwnie.

I nie, nie jest nic a nic dziwne, że gazeta zachwalająca PO i atakująca na każdym kroku inne partie zgarnia ponad połowę rządowych środków przeznaczonych na promocję i ogłoszenia we wszystkich mediach. To zupełnie normalne... przynajmniej w PO-PSLowskim "państwie teoretycznym". Były numery GW, że na kilka małych reklam prywatnych przypadało kilkanaście reklam rządowych. W skali roku to są miliony złotych z publicznej kieszeni. A to tylko jeśli liczyć jawne, publicznie dostępne dane...

Ciężko powiedzieć, czy Michnikowi tak bardzo zależy na tej rządowej kasie, czy po prostu zdaje sobie sprawę, że gdy zatonie PO to on też pójdzie na dno. W każdym razie wspiera rządzących jak może i nawet nie sili się na zachowanie choć drobnych pozorów obiektywizmu.
(click to show/hide)

Offline AdamKur

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #711 dnia: Czerwiec 13, 2015, 08:48:42 »
Oczywiście, to jest spisek, nie ma wątpliwości, z pewnością nie jest to dlatego że PO nie ma swojej gazety, a GW jest drugą największą (za Fakt, którego poziomu nie będę komentował) i przy okazji najbliższą ideowo.

Btw, co ma ten kawałek z gazety oznaczać? Czyżby inne gazety nie miały swoich politycznych poglądów?

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #712 dnia: Czerwiec 13, 2015, 11:58:49 »
Od Newsweeka po Frondę - każda gazeta wyraźnie wskazywała swojego faworyta... Ale to Wyborcza jest bee ;))

Co wcale nie zmienia faktu, że Wyborczą uważam za ścierwo - ale raczej mam na myśli sam poziom merytoryczny, nie rzekome źródła finansowania.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #713 dnia: Czerwiec 13, 2015, 18:21:30 »
Cytat: AdamKur
Oczywiście, to jest spisek

Jaki znowu spisek? Wyborcza i Platforma to ta sama strona barykady i bliscy kolesie, do tego Platforma szczodrze sypie Wyborczej kasą. To są zwykłe fakty. Czegoś tu nie rozumiesz?

i przy okazji najbliższą ideowo

Toś pojechał. :D Powiedz proszę, jakie to idee ma Platforma poza nachapaniem się ile wlezie, utrzymaniem za wszelką cenę przy korycie i włażeniem w tyłek Zachodowi? Strasznie jestem ciekaw. :)

każda gazeta wyraźnie wskazywała swojego faworyta

Jakoś nie zauważyłem, by każda gazeta to robiła. To, że kilka najbardziej skrajnych mediów się jasno za którymś kandydatem opowiedziało (niektóre - vide GW i Newsweek - w dość żałosny sposób), nie znaczy, że zaraz wszystkie to robiły.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #714 dnia: Czerwiec 13, 2015, 20:14:32 »
A czy np. 'Gość Niedzielny', to też najbardziej skrajne medium? :P (wstępniak, żeby głosować na Dudę)

Mnie bardziej w sumie zniesmaczył ten głośny otwarty list do papieża od Michnika i kogoś tam jeszcze, tak pretensjnalny, że aż obrzydliwy.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #715 dnia: Czerwiec 13, 2015, 22:42:48 »
Jak kogoś finansują ludzie be, to wtedy go nie lubimy, jak kogoś finansują ludzie spox, to go lubimy, całkiem zrozumiałe.
Nie będę ci nic udowadniał Adamie, Daedalus coś napisał (też o tym słyszałem). Twierdzenie że ci ludzie są uczciwi i pewnie nigdy by się nie korumpowali czy wspierali pieniężnie po cichu, to jest zabawna sprawa. Pieniądze też wcale nie muszą płynąć prosto do TVN.
To jest z resztą dla mnie dość ciemna sprawa i ciężko dojść do takich przekrętów samemu, co jakiś czas coś wychodzi, ale i tak niewiele wiem, sam za bardzo się tym nie interesuje, by mieć wiedzę na ten temat.
Tak, jestem autorytetem tego forum, wielkim i cenionym.
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #716 dnia: Czerwiec 16, 2015, 17:01:42 »
Tak jeszcze w ramach Wyborczej: jaka gazeta, taki człowiek roku ;) - http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-wreczy-bronislawowi-komorowskiemu-tytul-czlowieka-roku-uroczystosc-kameralna

Sam już nie wiem co bardziej żałosne, fakt wybrania Komorowskiego człowiekiem roku, czy to zdjęcie w artykule - przemawiający prezydent kraju, a w tle flaga Rzeczypospolitej Polskiej, nasz symbol państwowy, przytłamszony przez jakieś dwie wielkie niebieskie szmaty. :/ Dla porównania obejrzyjcie sobie z jakim tłem występował ostatnio Duda. Już za samo to należy mu się ogromny plus.

Z innej beczki, Stonoga dowalił dzisiaj z grubej rury:

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #717 dnia: Czerwiec 16, 2015, 17:41:57 »
Możesz napisać co Stonoga powiedział? Bo mam uczulenie na tego człowieka i nie chcę włączać tego filmiku jak nie muszę.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #718 dnia: Czerwiec 16, 2015, 21:21:04 »
Przedstawai zeznania Falenty.

W skrócie wychodzi na to, że Falenta od ponad dziesięciu lat współpracował z ABW i CBA. Zgłaszał wiele nieprawidłowości i przejawów korupcji w różnych spółkach (np. w KGHM), ale spora część przekazywanych przez niego informacji najprawdopodobniej była wykorzystywana tylko do prywatnych celów poszczególnych agentów CBA i nigdy oficjalnie do CBA nie dotarła. Do tego kilku sprawom ucięto od razu łeb, bo dotyczyły osób z partii rządzącej i agenci nie dostali odgórnego pozwolenia, by się nimi zająć. Falenta miał też jakieś nagrania, z którymi poszedł szantażować Tuska, by ten stworzył polskie składy węglowe. Tusk się ugiął i składy powstały.
Samo nagrywanie rozmów u Sowy Falenta zaczął, bo podejrzewał, że jego współpracownik chce go wykiwać. A że tamten bywał u Sowy często, więc Falenta przekupił kelnerów, zamontowali podsłuchy i okazało się nie tylko, że podejrzenia były słuszne, ale jeszcze że u Sowy lubią sobie przesiadywać i prowadzić ciekawe rozmowy politycy oraz ich "przyjaciele". Nagrywał więc dalej, a ponoć ABW i CBA o wszystkim wiedziały, lecz z nic z tym nie robiły.

Drugi wątek, to sprawa Kulczyka, który chciał zniszczyć swego współpracownika, gdy się dowiedział, że ten rozwinął (lub miał rozwinąć) biznes na Ukrainie z budową elektrowni wiatrowych (Kulczyk sam chciał się wbić na Ukrainę z biznesem energetycznym). Szuka więc sposobu jak go udupić, dogaduje się z rządzącymi, idzie do prezesa NIKu... Ostatecznie odsyłają go do ABW i po pewnym czasie gość psujący szyki Kulczykowi ląduje w więzieniu.

Padają też różne inne oskarżenia, np. wobec Hanny GW za wałki z warszawskimi nieruchomościami na korzyść Trzcińskiego, oraz wobec Bogdana Zdrojewskiego, ministra kultury, który ponoć wymuszał na organizatorach festiwalu w Opolu, by to firma Trzcińskiego była wyłącznym producentem i cała kasa szła przez nią.

Offline szocik

• BANITA
  • Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #719 dnia: Lipiec 04, 2015, 12:07:45 »
Stonoga, Petru i Kukiz - rosną nowe partie jak grzyby po deszczu przed wyborami. Będzie jak zawsze zamiast się zjednoczyć przeciw PO-PISowi to rozłożą się głosy i ewentualnie ktoś z tej trójki będzie miał wynik jak Palikot w ostatnich :/