Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Jak dodać frakcje + inne  (Przeczytany 343 razy)

Opis tematu: W&B WB

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Foxed One

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Jak dodać frakcje + inne
« dnia: Listopad 22, 2017, 22:05:48 »
Cześć, dwa dni temu zacząłem bawić się modyfikowaniem M&B Warband.
Na ten moment pobawiłem się ekwipunkami/nazewnictwem/drzewkami rozwoju jednostek. [Troop Editor v1.9] Jednak chciałem edytować też mapę i dodać do niej nowe miasta i tym samym stworzyć nową frakcję/lordów/jednostki itd.
Nie mam jednak żadnego narzędzia do dodania nowych jednostek/postaci do gry ani realnej zmiany mapy. W edytorze Morghs mam tylko opcje edycji już istniejących frakcji ale nie mogę dodawać ani nowych jednostek/lordów i żadnych z wyżej wymienionych.
W Swyer cartographer mogę niby przesuwać i obracać lokacje, ale dalej nie jestem w stanie dodawać nowych miast ORAZ nie potrafię wczytać zmian wprowadzonych w tym programie do MB np. przesunięcia jakiejś wioski. Po zapisaniu mapy i podmienieniu jej z plikiem z folderu gry nie ma żadnych zmian.
Próbowałem też uruchomić programy: Custom Settlements i ThornsMapEditor mi się nie uruchamiają.
Custom Settlements nie potrafię włączyć xd a przy Thorns atakuje mnie szereg errorów.
Proszę i z góry dziękuję za pomoc.
Foxed One

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 599
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Jak dodać frakcje + inne
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2017, 18:27:48 »
W edytorze Morgha da się dodawać nowe zwykłe jednostki. Nie da się tworzyć nowych lordów, frakcji, miast czy wiosek. Do tego konieczny jest Module System. Co do problemów z edytorem map Thorgrima - nie jesteśmy jasnowidzami, jeśli mamy pomóc musisz podać treść błędu.

Offline Foxed One

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2017, 20:51:54 »
Ok, dzieki. Faktycznie przeoczyłem opcję dodawania jednostek w morgh's.
Co do błędów w edytorze map Thorgrima:
 loadDDSTTextureFile coudn't find,or failed to load"./Textures/quests_window.dds
i dalej

Could not open texture file

loadDDSTTextureFile coudn't find,or failed to load"./Textures/quests_window.dds

Microsoft Visual C + +Runtime Library
This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application's support team for more information.

I program został zatrzymany

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2017, 21:17:41 »
Korzystałeś z mojego poradnika? Jeśli tak, to wklej tutaj ścieżkę dostępu do M&B/WB, jaką podałeś w settings.cfg.
Jeśli nie korzystałeś z mojego poradnika, to odsyłam cię do niego.

Offline Foxed One

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2017, 16:53:06 »
Ogarnąłem twój poradnik, ale ja próbuję przerobić mapę M&B Warband-a, a otwiera mi się tylko caraldia z pierwszej częsci. Próbowałem impotrować mapę, ale wszytskie lokacje pojawiają sie w jednym miejscu, i nie ma terenu. Nie jestem też w stanie importować mapy po powszednim otworzeniu nowej.
[settings.cfg]

#  Mount & Blade path
# use "." if running the editor from the root M&B directory
# use "auto" to auto detect M&B path
# or type in the full path: eg "C:/games/Mount&Blade"
# NOTE: if typing the full path, use / NOT \ as a separator
mbPath=auto

Dodam, że instalowałem w WM WB/Modules/Native
Jeśli napisałem właśnie coś bezsensownego, przepraszam, jestem w tym kompletnie nowy i zielony.

Online ManGo

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 43
  • Semper fidelis
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2017, 10:08:54 »
Możesz spróbować pobrać demo podstawowego M&B, przenieść do niego mapę z Warbanda i spróbować edytować mapę z podstawowego M&B przy pomocy edytora Thorgrima, bo z tego co kojarzę to ten edytor nie działa na najnowszym warbandzie.

No chyba że posiadasz pełną wersję podstawowego M&B to polecam na nim działać.

PS. Polecam zaznajomić się z Module system, jeżeli będziesz chciał zmienić/dodać lokacje, lordów etc. Zajmie ci to trochę czasu, ale zdecydowanie warto.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2017, 10:11:42 wysłana przez ManGo »

Offline Foxed One

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2017, 11:02:26 »
Ok, wielkie dzieki, mam oba Mount&Blade zakupione na steamie, ale kilka lat temu miałem z torrentów i może teraz odkopię pirata do edycji mapy. [jakby co, grałem piracie, bo nie miałem pieniędzy na pełną wersję gry, ale kiedy zobaczyłem, jaka to zajebi*ta gra, z szacunku dla twórców uzbierałem na nią na przecenie na steamie :P]

Wracając do tematu, czy muszę mieć jakąś określoną wersję ,,Module system" do M&B WB 1.172??

I co do Morgh's editor, chciałem rozwinąć drzewka najemników, ale nie wiem jak mogę ustawić jednostki, które dodałem, żeby pojawiały się w tawernach. Ekwipunki działają, ulepszanie jednych do drugich też ,ale nie mogę wykombinować niczego, żeby można było ich nająć w regularnych tawernach.

Online ManGo

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 43
  • Semper fidelis
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2017, 11:56:21 »
Najlepiej działać na najnowszej wersji module system, tu masz link do oficjalnego MS od Taleworlds:
https://www.taleworlds.com/en/Games/Warband/Download
ja działałem na stweakowanej wersji MS od Lava:
http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=324874.0

Co do najemników to pamiętam że muszą być przydzieleni do frakcji commonersów, ale nie pamiętam czy to wszystko, jak sobie przypomnę to dam znać.

Offline Foxed One

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2017, 18:00:56 »
Ok, w razie pytań do Module System będę jeszcze pisał.
Aby dodać najemników do tych dostępnych w tawernie nie może starczać tylko dodanie nowej jednostki do Commoners, bo tak samo w Commoners są bandyci i itp. a nie pojawiają się w tawernach [tak samo jak dodane przeze mnie jednostki]

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2017, 21:57:38 »
Żeby dodać nowych najemników, możesz:
1. Dodać ich do drzewka rozwoju postaci innych najemników. Nie będziesz mógł ich rekrutować w karczmach, ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.
2. Dodać ich do tawern - tylko tutaj jest mały haczyk. Jeśli pracujesz na MS, to nie ma problemu, wrzucasz po prostu nowe jednostki w pliku module_troops.py między mercenaries_begin a mercenaries_end. Niestety, w przypadku skompilowanych plików .txt na jakich pracują edytory, w tym edytor Morgha, nie da się tego bezproblemowo zrobić. Bazując na plikach .txt, żeby dodać nowych najemników, musisz usunąć starych - dokładnie tylu, ilu dodałeś. W przeciwnym razie popsuje się kolejność i będziesz miał mnóstwo dziwnych kwiatków.
Co do tego, że otwiera ci się w Morghu tylko mapa z M&B... Chyba nie rozumiem. Kiedy odpalasz mapę WB w Thorgrimie, pokazuje ci się mapa ze zwykłego M&B? Zdecydowanie tak nie powinno być.

Offline Foxed One

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 27, 2017, 20:53:00 »
Co do najemników wielkie dzięki, chyba zmodyfikuje już istniejących i rozbuduje ich drzewko. Właśnie dodawałem już raz jednostki z poziomu pliku txt i było ciekawie...

W Thorgrim's MB map editor v0.8.5 odpala mi się automatycznie mapa z 1 części MB [bez sarranidów] i nie mogę wczytać mapy z Warbanda.
*wydaje mi się, że zrobiłeś literówkę, nie ma CHYBA edytora map od Morgha.. przynajmniej takowego nie znalazłem w internecie.

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2017, 10:46:02 »
Zabawa Thorgrimem  Map z Warbandem wygląda tak że musisz cały swój mod skopiować i umieścić w podstawce czyli zwykłym Mount and Blade. Wówczas odpalisz edytora, oczywiście uruchomi podstawową mapę więc ty musisz wczytać swój mod aby uruchomiła się mapa tego moda co chcesz robić.
Mała uwaga, nie ma tam ikon sarranidów, gdzieś na tawernie był opisany sposób jak to zrobić by widzieć to co się przesuwa ale to chyba było dla tych co pracują w module systemie. Dokonane zmiany w terenie musisz zapisać. Wracasz na podstawkę i kopiujesz plik tekstowy  "map" i zastępujesz nim ten co masz w swojej modyfikacji w Warbandzie. Kolejna uwaga... bez module systema nie masz szans dać nowego miasta, zamku czy wioski, nie wspomnę o spawnach bandytów czy nowych frakcji.

Jednakże jeśli na serio chcesz się zaznajomić co i jak, daję Ci te o to dwa zwykłe linki... reszty nauczysz się po drodze.

« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 10:47:45 wysłana przez Haazheel »

Offline Foxed One

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2017, 14:10:48 »
Dobrze, wielkie dzięki wszystkim za wsparcie. Na ten moment nie mam więcej pytań :)

Offline Foxed One

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2017, 00:11:55 »
Na ten moment mam już rozbudowane drzewka i edytuję mapę, ale nie wiem jak mogę zmieniać żołd jednostek. Stworzyłem w rzeczpospolitej [swadia] gałąź litweskich jednostek, ale kolejne z nich są coraz droższe. To miało być drzewko, na którym trochę szybciej awansują i są też różnorodne, ale tym samym dosyć tanie, a w tym momencie ich lekki jeździec kosztuje 40 denarów tygodniowo, i planuję dodać jeszcze z 3 szczebelki.
Co mogę zrobić, aby obniżyć ich żołd, jest może jakiś inny program, czy opcja w Morgh's której nie znalazłem??

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2017, 16:37:25 »
W Morghu da się zmienić koszt utrzymania jednostek, ale wyłącznie określonych grup (np. konnych), nie jednego konkretnego żołnierza. Do tego potrzebowałbyś MS. A jesli nie chcesz go pobierać, zawsze możesz np. obniżyć poziom jednostek w tym drzewku, bo z tego co pamiętam koszt był również zależny od levela jednostki.