Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Możliwości modding'u w M&BII(Questions & Answers)

21.09.2017 | Dodał: Hubtus

Na strone Taleworlds ukazał sie właśnie najnowszy blog developerski, w którym to ekipa Taleworlds odpowiedała na pytania (...) więcej

Bannerlord: Wywiad z Murat'em Türe, naczelnym programistą silnika gry.

14.09.2017 | Dodał: Eltarek

Dziś ukazał się dwudziesty trzeci blog dewelopera, zawierający trzeci już wywiad z pracownikami TaleWorlds pracującymi nad najnowszą odsłoną (...) więcej

Bannerlord: Wywiad z Berat Ceren Üstündağ(główna programistka gry)

07.09.2017 | Dodał: Hubtus

Zapraszamy do lektury najszowszego Dev Blogu z serii "Q&A z pracownikiem studia".  Tym razem do rozmowy została zaproszona Berat Ceren (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Dyskusja: najświeższe informacje o Bannerlord  (Przeczytany 125214 razy)

Opis tematu:

Offline Rome

• Administrator
  • Najemnik
  • Piwa: 182
Odp: Najświeższe informacje o Bannerlord
« Odpowiedź #810 dnia: Lipiec 22, 2017, 11:28:21 »
Schamberować nachyloną to się dało, wtedy kiedy trzymało się tarczę, która i wtedy się również niszczyła, więc trochę bez sensu kombinować, chyba że dla szpanu

Nie no można było chamberować normalnie. O ile pamiętam to Dominique świetnie potrafił to robić z 2h.

Offline Blast

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #811 dnia: Lipiec 22, 2017, 11:57:07 »
Schamberować nachyloną to się dało, wtedy kiedy trzymało się tarczę, która i wtedy się również niszczyła, więc trochę bez sensu kombinować, chyba że dla szpanu :D
 No chyba że zmienili coś w międzyczasie w patchach i można teraz bez tarczy, ale jakoś w to nie wierzę.

Chamberować nachyloną można broni, nawet pięścią się dało z tego co pamiętam. To było kilka lat temu, także raczej żaden Patch tego nie zmienił.

Online Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 119
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #812 dnia: Lipiec 22, 2017, 12:14:32 »
Boty na singlu dalej potrafią chamberować nachyloną, więc na multi pewnie też się da.

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 115
« Odpowiedź #813 dnia: Lipiec 22, 2017, 13:31:24 »
Chamberować nachyloną można TYLKO z tarczą w ręku. Wtedy też bierze ona jakąś chyba połowę dmg tego co normalnie. Bez tarczy po prostu zostaniesz nadziany.
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #814 dnia: Lipiec 22, 2017, 13:56:38 »
Zgaduję, że jako nowy gracz bez żadnego doświadczenia nie znasz wielu mechanik, więc pozwól, że wyjawię Ci sekret. Koń potrafi potrącać i w ten sposób wytrącić z równowagi. A wytrąconego z równowagi gracza można w tej samej sekwencji dźgnąć, jeśli ma się wyćwiczony timing (czyli jeśli się dobrze zmieścisz w czasie).
Tak samo, z drugiej strony, da się schamberować (czyli odbić) nachyloną, o ile dobrze pamiętam.
I znowu uprzedzając kolejne pomysły, na które możesz wpaść, jak trochę już pograsz - nie, włócznia też niestety nie jest w pełni skuteczną obroną przed konnym. Bardzo łatwo zabić takiego włócznika poprzez manipulację prędkości konia, a więc w pewnym sensie prostą zmyłką.
Nie mam takiego "stażu", jak Ty, ale nie jestem nowym graczem bez doświadczenia. Wiem, że potrafi potrącać, ale ja jako kawaleria, to raczej husarz, a kopią chyba ciężko kogoś dźgnąć z takiej odległości ( ? ).
Włócznia jest skuteczną obroną przeciwko konnym. Na ogół to działa. Nie twierdzę, że zawsze włócznia rozłoży kawalerię, ale często się sprawdza.
A nie widziałem, żeby ktoś w ten sposób zmylił włócznika/pikiniera.
Może wśród bardzo doświadczonych graczy stosuje się takie techniki i działają, ale nie ma wielu tak doświadczonych graczy.
Chamber na nachylonej!? Chciałbym to zobaczyć.
Boty na singlu dalej potrafią chamberować nachyloną, więc na multi pewnie też się da.
Ja nigdy nie widziałem, żeby bot zrobił chambera.
Ganczo to paruwczan jest moim bliźnim.

Offline Ganczo

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 130
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #815 dnia: Lipiec 22, 2017, 13:58:08 »
Chamberować nachyloną można TYLKO z tarczą w ręku. Wtedy też bierze ona jakąś chyba połowę dmg tego co normalnie. Bez tarczy po prostu zostaniesz nadziany.
Pewny jestes? Bo widzialem na bagnetach jakiegos typka, chyba Lorucasa, ktory tak ulanow trollowal
Ganczo Pajac, First and Last of His Name, King of Trolls and the First Banned Men, Lord of the Shitstorm, Protector of Clan Threads, Prince of Warns, and Khal of the Great Ban Sea
(click to show/hide)

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 115
« Odpowiedź #816 dnia: Lipiec 22, 2017, 15:13:24 »
Pewny jestes? Bo widzialem na bagnetach jakiegos typka, chyba Lorucasa, ktory tak ulanow trollowal

Jestem sto procent pewien że na modułach gdzie wymagany jest skill to tak jest.

Nie mam takiego "stażu", jak Ty, ale nie jestem nowym graczem bez doświadczenia. Wiem, że potrafi potrącać, ale ja jako kawaleria, to raczej husarz, a kopią chyba ciężko kogoś dźgnąć z takiej odległości ( ? ).
Włócznia jest skuteczną obroną przeciwko konnym. Na ogół to działa. Nie twierdzę, że zawsze włócznia rozłoży kawalerię, ale często się sprawdza.
A nie widziałem, żeby ktoś w ten sposób zmylił włócznika/pikiniera.
Może wśród bardzo doświadczonych graczy stosuje się takie techniki i działają, ale nie ma wielu tak doświadczonych graczy.
Chamber na nachylonej!? Chciałbym to zobaczyć.Ja nigdy nie widziałem, żeby bot zrobił chambera.

Kopią też się tak da, jednak daje to gorszy efekt niż lanca. Włócznia (zwykła) nadaje się tylko do dueli i stunowania, przeciwko konnym już lepiej mieć miecz, nawet mimo tego że kilka patchy temu dano zwykłej włóczni możliwość zatrzymywania konia przy pchnięciu w jego przód, to nadal jest useless
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline TheHunterMikiPL

• Kmieć
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #817 dnia: Lipiec 22, 2017, 15:30:43 »
Ja mówiłem o kopii husarskiej z OiM.
Ganczo to paruwczan jest moim bliźnim.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 656
« Odpowiedź #818 dnia: Lipiec 22, 2017, 15:43:04 »
Ja mówiłem o kopii husarskiej z OiM.

Zacząłeś od koni w Warbandzie. Temat jest o kontynuacji Warbanda. Więc po co schodzisz na inną grę?

I proszę, przenieście się do innego tematu. Ludzie tu wchodzą w poszukiwaniu nowinek o Bannerlordzie.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline pat25

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #819 dnia: Lipiec 30, 2017, 21:51:20 »
Chyba jeszcze nie było tych informacji z grupy na steamie. - wycięte -
W skrócie to za szybko ta gra nie wyjdzie.....
(click to show/hide)

Treść spoileru może pozostać, ale musiałem wyciąć link. Jest to grupa prowadzona prowadzona przez oszustów, którzy w przeszłości naciągali nawet ludzi na pieniądze. Dlatego i do "informacji" bym podchodził z dużym dystansem. // Dyktator
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2017, 19:58:41 wysłana przez Dyktator »
Alea iacta est

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #820 dnia: Sierpień 03, 2017, 11:28:20 »
I mamy pierwsze efekty pracy nowego community managera. Dzisiaj TaleWorlds zapowiedzialo cotygodniowe blogi, które będą się ukazywać w każdy czwartek. Będą tam informować o postępach pracy oraz przedstawiać kolejnych członków zespołu. Już za tydzień ma siętam pojawić wywiad z Armaganem, czyli założycielem i szefem TW.

Warto dodać, że blogi są dostępne również po polsku (oprócz tego również w 10 innych językach). Tutaj znajdziecie ogłoszenie: http://steamcommunity.com/app/261550/discussions/12/1470841715932119816/

A tu news na ich stronie: https://www.taleworlds.com/en/Games/Bannerlord/Blog/19
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2017, 11:30:00 wysłana przez Dyktator »

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 118
« Odpowiedź #821 dnia: Sierpień 03, 2017, 18:07:48 »
To wygląda na to, że zapowiada się podobna seria jak te blogi od Kingdom Come. Każdego tygodnia mamy przedstawionego jakiegoś pracownika i kilka pytań odnośnie jego dołączenia do firmy, zadań tam pełnionych i jakieś fakty osobiste.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #822 dnia: Sierpień 03, 2017, 18:50:13 »
Na forum TaleWorlds powstał dzisiaj dział poświęcony dyskusjom o Bannerlordzie.

Online Hubtus

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 119
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #823 dnia: Sierpień 10, 2017, 12:54:12 »
Najnowszy blog od twórców:

Witajcie wojownicy Calradii!

Dzisiaj chcemy przedstawić Wam nasz zespół, który w pocie czoła pracuje nad Mount & Blade II: Bannerlord. Jesteśmy dumni z naszego zróżnicowanego i międzynarodowego zespołu, gdzie ludzie z różnych krajów i kultur pracują razem przy tworzeniu gry. Przybyliśmy do biura TaleWorlds Entertainment, aby zrobić zdjęcie (uśmiech!), które, mamy nadzieję, wszystkim Wam się spodoba.

Obecnie bezpośrednio przy grze pracuje 60 osób, dodatkowe 19 zajmuje się administracją i innymi zadaniami. Ale zagłębmy się nieco w te liczby, abyście mogli poznać nas lepiej. Nasz zespół projektowy składa się z 5 osób, z czego 2 to nasi projektanci narracji.

Posiadamy duży zespół artystów – 25 osób pracujących w różnych rolach: środowisko, postacie, artyści koncepcyjni, artyści techniczni, modelarze, siatka nawigacyjna, mapa kampanii, interfejs użytkownika, efekty cząsteczkowe, dźwięk, atmosfera oraz motion capture.

Następne w kolejce są 3 działy programistów. Największy, 12 osobowy, jest odpowiedzialny za rozgrywkę: kod gry, SI, fizykę, walkę, grę wieloosobową oraz animacje. Kolejne 8 osób pracuje nad silnikiem gry: edytorem, filtrami obrazu oraz wydajnością renderowania, efektami cząsteczkowymi, fizyką ubrań, inżynierią budynków, portowaniem gry na konsole oraz systemem powtórek. Dział kampanii składa się z 5 osób, pracujących nad mechanikami piaskownicy, misjami oraz interfejsem użytkownika. W końcu mamy 5-osobowy zespół testerów, sprawdzających dokładnie wszystkie elementy gry i dbających, aby była tak dopracowana, jak to tylko możliwe.

Wszystkie te działy wspiera zespół administracyjny: 19 osób pełniących przeróżne role: od opieki nad całym projektem, po biznesowe zarządzanie ludźmi, PR oraz komunikację, a to wszystko dopełniają niezwykle mili asystenci biurowi czuwający nad codziennym życiem studia i pilnujący, żeby nie skończyła nam się kawa!

Nasze biuro znajduje się w stolicy Turcji, Ankarze, ale w naszym zespole pracują ludzie z wszystkich zakątków świata. Oprócz Turcji, mamy ludzi z Niemiec, Francji, Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Mongolii, a nawet Nowej Zelandii! Nasz zespół tworzą ludzie w różnym wieku: od dwudziestolatków po weteranów, pracujących w tej branży przez dekady. Razem ci wszyscy ludzie czynią z TaleWorlds Entertainment wspaniałe miejsce do pracy. Jesteśmy niczym wielka rodzina i wszyscy ciężko pracujemy nad stworzeniem świetnej gry, na którą zasługują nasi oddani i wspierający nas fani!

Offline robert99111

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #824 dnia: Sierpień 17, 2017, 06:42:13 »
Wiadomo może coś na temat tegorocznego gamescom 2017 w niemczech?  To już  22 sierpnia a w  internecie  cisza od strony TaleWorlds.  No i podobno więksi producenci nie będą  pokazywać swoich perełek jak wynika z informacji na Gry-online