Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Wątek dyskusyjny.  (Przeczytany 1563 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moontoor

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 25
  • Steam ID: Mój status Steam
Wątek dyskusyjny.
« dnia: Styczeń 15, 2018, 15:25:50 »
Tutaj można rozmawiać na tematy dotyczące ligi.

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 276
  • #BojarMusiPrzeprosić
Odp: Wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2018, 16:52:44 »
No więc Monitor mam parę pytań:

1) Po cholerę są te ograniczenia? Jaki to ma cel?
2) Co to znaczy aktywny?
3) Od jakiego czasu gry dla klanu można mówic o stałym członku?
4) Na jakiej podstawie oceniacie czy ktoś gra dla danego klanu czy nie? Rozumiem, że prowadzone są szczegółowe statystyki każdego klanu?
5) Czemu nie pozwolicie założyć pułku tylko na turniej?
6) Czemu ten turniej wygląda na taką patologię?

Może ja po prostu nie rozumiem geniuszu stojącego za organizacją tego turnieju... Oświećcie mnie

Offline Moontoor

• Moderator
  • Opój
  • *
  • Piwa: 25
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:33:17 »
1. Wydaje mi się, że otwarcie się na pułki piechoty i klany z innych modułów to nie ograniczenia. Początkowo były plany stworzenia małej ligi dla kilku klanów. Otwieramy się na innych pod warunkiem, że będą spełniać zasady jakie ustaliliśmy. Celem ligi jest podtrzymanie aktywności istniejących klanów które na codzień grają bez względu na ligę. Jeżeli mamy zamiar jakoś nagradzać zwycięzców ligi to chcielibyśmy aby był to faktycznie grający klan, nie zbiorowisko z różnych zagranicznych klanów. My jako rada widzimy różnicę między reprezentacją a klanem, jest ona naprawdę istotna.
2. Tak naprawdę nie wymagamy aby każdy wypisany gracz był aktywnym graczem, liczymy po prostu, że Nikt nie będzie oszukiwać, i grać będą ci sami ludzie którzy grali w danym klanie przed ligą. Nie dopuszczamy sytuacji w której grają ludzie z zewnątrz i którzy nie graliby z danym klanie gdyby nie liga.
3. Nie ma określonego czasu, nie jesteśmy robotami i sami potrafimy określić, czy jakiś klan wypisał swój roster czy osoby z zewnątrz.
4. Znamy się na scenie, wiemy kto gdzie gra. Tyle wystarczy.
5. To się mija z celem istnienia ligi. Liga ma być cykliczna i tylko dla klanów które mają na scenie jakiś staż. Takie były nasze założenia od samego początku.
6. Każdy turniej ma swoje zasady, można się z nimi zgadzać lub nie. Jednak jeżeli ktoś chce w nim grać to musi je akceptować, każdy inny może ją po prostu zignorować.

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • Piwa: 151
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:42:05 »
Dodajcie do regulaminu wymóg posiadania grupy na facebooku z conajmniej 30 lajkami... XDD
Wachistrz Emeryt 10ph
Wielki wojownik pani Pauliny
(click to show/hide)

Offline Stasiulek

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 55
  • Stasiulek
    • Kanał Yt
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:56:23 »
Początkowo były plany stworzenia małej ligi dla kilku klanów.
Od razu przejdź do ich realizacji, zacznij od zmiany nazwy tego turnieju.
Otwieramy się na innych pod warunkiem, że będą spełniać zasady jakie ustaliliśmy.
Jako reprezentant tych "innych" stwierdzam, że niemożliwym jest spełnianie większości zasad, które ustaliliście, bo jeżeli chcecie (albo raczej chcesz, bo we wszystkich wątkach wykazujesz się odrobinę większą aktywnością niż Twoi "koledzy" z "Rady", którzy aktualnie jedynie pozgłaszali swoje pułki) zorganizować turniej dla kogoś więcej niż tylko pułków kawalerii, to naprawdę należałoby znacznie pozmieniać zasady, dotyczących zapisów...
(click to show/hide)

Offline MrMatinh

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:32:45 »

No własnie pokazaliście jak wygląda wasza wiedza, a wygląda to mniej więcej tak: "O nie, 12pp ma graczy, którzy rozwalą wszystkich z naszej słabej ligii! Jednogłośnie wywalamy ich! Nie pozwolimy na naruszenie naszej patologii! Won z dobrymi graczami!" Walić to, że np. Zahari jest wpisany do składu od początku grudnia, Dzastinek gra od początku pułku a Amue jest naszym rezerwistą od paru miesięcy itd. Moontoor wie lepiej kto gra w MOIM składzie a kto nie gra, dziwne tylko, że wskazuje zawsze na graczy, którzy mogliby z palcem w dupie i połową składu rozwalić jego słaby pułk.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 23:13:27 wysłana przez MrMatinh »

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 276
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:35:14 »
Jak się zasady nie podobają to nie bierz udziału i zrób własny turniej.
Perełka :D Chłopie ty na pewno masz te 23 lata tak jak jest napisane w profilu? Bo ja nie wiem co o tym myśleć xD

Ja po prostu jak widze głupotę to się odpalam, a tutaj głupoty jest nadmiar. Po prostu moje poczucie estetyki nie pozwala pozostawić czegoś takiego bez komentarza.

1. Wydaje mi się, że otwarcie się na pułki piechoty i klany z innych modułów to nie ograniczenia. Początkowo były plany stworzenia małej ligi dla kilku klanów. Otwieramy się na innych pod warunkiem, że będą spełniać zasady jakie ustaliliśmy. Celem ligi jest podtrzymanie aktywności istniejących klanów które na codzień grają bez względu na ligę. Jeżeli mamy zamiar jakoś nagradzać zwycięzców ligi to chcielibyśmy aby był to faktycznie grający klan, nie zbiorowisko z różnych zagranicznych klanów. My jako rada widzimy różnicę między reprezentacją a klanem, jest ona naprawdę istotna.
2. Tak naprawdę nie wymagamy aby każdy wypisany gracz był aktywnym graczem, liczymy po prostu, że Nikt nie będzie oszukiwać, i grać będą ci sami ludzie którzy grali w danym klanie przed ligą. Nie dopuszczamy sytuacji w której grają ludzie z zewnątrz i którzy nie graliby z danym klanie gdyby nie liga.
3. Nie ma określonego czasu, nie jesteśmy robotami i sami potrafimy określić, czy jakiś klan wypisał swój roster czy osoby z zewnątrz.
5. To się mija z celem istnienia ligi. Liga ma być cykliczna i tylko dla klanów które mają na scenie jakiś staż. Takie były nasze założenia od samego początku.
6. Każdy turniej ma swoje zasady, można się z nimi zgadzać lub nie. Jednak jeżeli ktoś chce w nim grać to musi je akceptować, każdy inny może ją po prostu zignorować.

1) To że ktoś gra w reprze to ma się tutaj jak piernik do wiatraka. Inny turniej, inna sprawa. Przyznaj, że by ci wciurzyli i po prostu ty i inni gracze nie chcecie łomotu. Jeśli nie są tacy dobrzy i możecie ich rozjechać to w czym problem, żeby im pozwolić grać. Po prostu 100%, że się chłopaki umówiliście, że tych nie bierzecie bo dostaniecie wp*****l.
2) A co to ma za znaczenie? Nawet w NW to chyba normalne, że ludzie czasem zmieniają pułki. Chyba nikt normalny nie podpisuje kontraktu...
3) Czyli decyzja czysto subiektywna i stronnicza.
4) UP
5) To jak tak znacie wszystkich na ten moment to po prostu napisz kto może a kto nie... Obejdzie się bez tej bzdurnej rekrutacji i zapisów...
6) Zajebisty argument... Chłopaków na debatach oksfordzkich to byś tak poskładał. Już mniejsza z błędami logicznymi tego argumentu, ale po prostu zasady te są do pupy i są trochę kontrowersyjne nawet dla Nativa takiego jak ja to co dopiero dla aktywnego gracza NW.

Ale no dobra nie będę się już czepiał... To chociaż zmień nazwę na coś bardziej adekwatnego jak: Polska Zamknięta Liga Kawalerii dla Polskich Pułków Powstałych Minimum Miesiąc Temu albo Zamknięta Liga Kawalerii dla Polskich Graczy Za Wyjątkiem Repry. Masz fajny skrót PZLKDPPPMMT albo ZLKDPGZWR i możesz z tego robić swój paździerzowy brand. Polecam drugi, bo łatwiej wpada w ucho.

Wyobrażam sobie np na PP "SRC to repra i chłopaki grają w zagranicznych klanach i nam spuszczą łomot, więc oni nie mogą"

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 642
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:46:14 »
Jak się zasady nie podobają to nie bierz udziału i zrób własny turniej.
Co prawda nie jestem jakimś Dyktatorem w robieniu turniejów, ale kilka już zorganizowałem, więc dam ci tipa Moontoor: pisanie czegoś takiego to zły pomysł. To jest tekst, który zazwyczaj pada, kiedy brakuje już racjonalnych argumentów. Gorzej byłoby tylko, gdybyś zaczął ludzi wyzywać.
@up: fajne nazwy Bojer :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 22:47:23 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline Zahari

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 70
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2018, 23:40:44 »
Zaczynając od samego początku. Powiedziano nam jakiś +/- miesiąc temu, iż zostanie zorganizowany turniej kawalerii na polskiej scenie. Jako grupa znajomych/kumpli chcieliśmy się zapisać, ale otrzymałem informacje, że nie możemy tego zrobić, ponieważ nie gramy aktywnie w polskich regimentach. Oczywiście fakt, że rekreacyjnie raz tygodniu gramy wszyscy wspólnie jakiś event/meczyk na NW (nie wliczając meczy nations cup'a) się nie liczy. Nikt też nie rozumie tego, że tworzymy swego rodzaju community i oprócz NW gramy razem w inne gry takie jak total war'y, pubg etc. Dlatego postanowiliśmy stworzyć GacPB, żeby niejako ''uprawomocnić'' nasze istnienie. Nasz plan zawiódł. Stwierdziliśmy, że zrobimy tak jak Montor mi mówił na początku tzn. dołączymy do innego regimentu (sam proponował mi 2rds). Skutki są takie jak widać.

Apropo Rastignaca i NWL'a. Na wczorajszym meczu 12pp vs 8th Rasti był obecny przez przynajmniej 2-3 pierwsze rundy.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 23:42:12 wysłana przez Zahari »

Offline MrMatinh

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2018, 00:12:30 »
Apropo Rastignaca i NWL'a. Na wczorajszym meczu 12pp vs 8th Rasti był obecny przez przynajmniej 2-3 pierwsze rundy.

Jako pułkownik i dowodzący na spotkaniu potwierdzam, ci gracze są normalnie wpisani w nasz skład na nwl, tam podane są ich id, nicki itd. Radzę ci dobrze Moontoor, skończ szybko tę żenadę póki jako tako możesz jeszcze wyjść z twarzą o ile dobrze zorganizujesz turniej.

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2018, 23:14:02 »
I jak tam paraolimpiada? Cos slabo z zapisami mordy
Wachistrz Emeryt 10ph
(click to show/hide)

Offline Ejsun

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 17
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2018, 16:24:13 »
Czemu to zostało zmienione? Przed turniejem był dokładny zapis, że jest to dopuszczalne i to chyba nikomu nie przeszkadzało, że można było żonglować jednostkami podczas gry.

Na posiedzeniu rady został zmieniony 2. punkt regulaminu.

2. W czasie meczu wszyscy członkowie drużyny muszą mieć wybraną tę samą klasę. Nie jest dozwolona  zmiana klasy lub frakcji w czasie meczu. Zarówno wybraną frakcję jak i klasę należy zgłosić sędziemu tuż przed meczem.

Nie chcę żeby wygrało gówno ~ autor nieznany

Offline JonSnow|JanŚnieg

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
  • VIe_10ph_Wchm_JanSnieg
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2018, 16:25:12 »
W głosowaniu podanie zostało odrzucone: 3 osoby były przeciw, 1 się wstrzymała. Powodem jest zbyt krótki staż w pułku oraz niestabilna sytuacja w pułku sugerująca iż pułk ten może nie dotrwać do końca ligi. Jeżeli przetrwacie do następnego sezonu to nie powinno być problemów z zapisaniem.
Czekam na dodanie linków do profili.
"Powodem jest zbyt krótki staż w pułku"
~kto ma tam mały staż? Praktycznie każdy jest od początku istnienia.
"oraz niestabilna sytuacja w pułku"
~Sytuacja jest stabilna i to bardzo, nie ma żadnych sprzeczek itp. po prostu chwilowo nie ma na tyle czasu ,żeby dowodzić więc do "rezerwy"
"Jeżeli przetrwacie do następnego sezonu to nie powinno być problemów z zapisaniem".
~Czyli mamy zakaz gry na pierwszy sezon ? Ciekawi mnie tylko dlaczego.

Po 1. Nie przyjmujemy nowopowstalych klanow bo z reguły nje są one stabilne a liga będzie trwać kilka miesięcy, po 2.  Czy o tym, że w 1psl źle się dzieje może świadczyć fakt iż Jerzy Burza jest szeregowym w pułku ktory dopiero co sam założył. Tak mamy wywiad w postaci Filsona który jest z nimi w korpusie i dokładnie przedstawił sytuację tego pułku. W przeciwieństwie do twojego turnieju Fiksie tutaj zapobiegamy za wczasu aby turniej w całości przebiegł zgodnie z poszanowaniem obowiązujących zasad. Tak jak pisałem wcześniej: Jeżeli tylko 1psl dotrwa, to nie sidzę przeszkód aby grało w następnym sezonie. Następne takie posty będę usuwał. Od takich dyskusji jest specjalny temat
"Jerzy Burza jest szeregowym w pułku ktory dopiero co sam założył".
Jestem rezerwistą lel.
"Jeżeli tylko 1psl dotrwa, to nie sidzę przeszkód aby grało w następnym sezonie".
~Czyli jednak mamy zakaz na ligę?
Edit
"Nie przyjmujemy nowopowstalych klanow".
Powstaliśmy we wrześniu to nie są 2 tygodnie ,że może się pułk rozpaść w każdej chwili. lol
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 16:35:12 wysłana przez JonSnow|JanŚnieg »

Offline Fiks

• Tawerniany Jedi
  • Pijus
  • *
  • Piwa: 34
  • We can be Heroes, just for one day
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2018, 16:26:48 »
Droga administracjo, lożo szyderców wraz z Ganczem, szanowna widownio, oponenci.
Cytat: Monitor
Po 1. Nie przyjmujemy nowopowstalych klanow bo z reguły nje są one stabilne a liga będzie trwać kilka miesięcy, po 2.  Czy o tym, że w 1psl źle się dzieje może świadczyć fakt iż Jerzy Burza jest szeregowym w pułku ktory dopiero co sam założył. Tak mamy wywiad w postaci Filsona który jest z nimi w korpusie i dokładnie przedstawił sytuację tego pułku. W przeciwieństwie do twojego turnieju Fiksie tutaj zapobiegamy za wczasu aby turniej w całości przebiegł zgodnie z poszanowaniem obowiązujących zasad. Tak jak pisałem wcześniej: Jeżeli tylko 1psl dotrwa, to nie sidzę przeszkód aby grało w następnym sezonie. Następne takie posty będę usuwał. Od takich dyskusji jest specjalny temat

No to ten, żeby życie miało smaczek, raz piechota, raz koniarze. Na koniec zostawię odpowiedź na tekst odnośnie mojego turnieju, bo to będzie wisienka na torcie :)

Primo: Jak się już udzielasz, to używaj przecinków tam gdzie trzeba, bo oczy bolą miszczu. (23-latek powinien chyba opanować podstawy interpunkcji, mój polonista mówi, że na maturze się tego srogo czepiają)

Secundo: Jeśli już przyjmiecie nas (7pp) w ogóle do waszej ligi, to już będą 4 pułki zaangażowane w rozgrywki. Nie wiem ile wy meczy chcecie rozegrać przez te KILKA MIESIĘCY, ale sądzę, że powinniście raczej starać się zachęcić jak najwięcej nowych pułków do grania, bo przez powtarzające się bitwy przeciwko tym samym adwersarzom sami się rozpadniecie.

Tertio: Fakt, że pułkownicy się zmieniają w pułkach, nie jest chyba niczym aż tak nadzwyczajnym. Pamiętam, że odszedłeś z 13ph kiedyś na jakiś czas, po czym, gdy nigdzie cię nie chcieli, wróciłeś na rekruta, a po kilku dniach nagle na steamie większość twojej podoficerki już była bez tagów, a ty z powrotem na stanowisku pułkownika xD

Quatro: Widać Filson jest znacznie lepiej poinformowany niż, jak mówisz, EX-pułkownik zainteresowanego dołączeniem pułku i bardziej polegasz na jego opinii, czy pułk jest stabilny i się nie rozpadnie. Nie no, spoko, ale nie dziwię się już, że cię pewna część sceny nie lubi. Masz w końcu okazję pokazać, jak bardzo masz wywalone jajca na niektórych ludzi, szanuję. (Sorki za kolokwializm) Zostawmy każdemu dowolność interpretacji, czym można sobie zasłużyć na takie wysokie poważanie z twojej strony.

Quinto: No i dochodzimy do porównania tego czegoś do mojego turnieju. Gdy organizowałem turniej, choć jak Dykciu stwierdził:
Cytat: Dykciu
nie był jeszcze zdecydowanie gotowy do tej roli
to wzorowałem się na spisanych już i wykorzystanych w innym turnieju zasadach, które bądź co bądź nie były uniwersalne i perfekcyjne, ale jednak były w miarę rozsądne i dawały graczom jasne wymogi, czego się od nich oczekuje, gdy chcą dołączyć. MPNW2017 były pełne luk i niedopracowań, za co będę pokutował cały czas na tym forum, ale jednak stwierdzenie, że tutaj "w przeciwieństwie do mojego turnieju" zapobiegacie łamaniu zasad, to jest już po prostu chamstwo mordeczko ;)

- Przy ograniczaniu możliwości zapisów dla premade teamów, jasno daliśmy znać Karpiom, że to o nich chodzi.
- Złamano w trakcie turnieju zasady, które były wcześniej spisane i jasno określone, więc po prostu zamilcz, jak nie jesteś w temacie. Pamiętam jak płakałeś, że powinniśmy zmienić nazwę na "Mistrzostwa Piechoty", bo nie chcieliśmy dać wam grać cav, przez co nie zapisałeś 13ph.
- Starałem się zachęcić jak największą ilość mniejszych pułków do udziału, żeby pokazać im, jak można się na polskiej scenie dobrze pobawić. Latałem po teamspeakach tych wszystkich 20pp i 18ps, bo mi na nich zależało. U was chyba nie jest już  celem rozruszanie sceny, a raczej wyłonienie, który z waszych lichych pułków to Ubermenschen. (Proszę mi nie dawać punktów, bo to jest tematyczne nawiązanie z historii, a nie nazistowska agitacja xd)

Dziękuję za uwagę. Proszę już nie porównywać tej pseudo-ligi do mistrzostw, bo uwłacza to zarówno uczestnikom, jak i wszystkim organizatorom.

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 16:36:52 wysłana przez Fiks »

(click to show/hide)

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2018, 16:35:38 »
Ale mnie denerwuje usuwanie postow eh. Powtarzam ponowbie: zmiencie nazwe na Liga Czterech Pułków Wzajemnej Adoracji i Tych Ktorzy Nie Graja Kawaleria
Wachistrz Emeryt 10ph
(click to show/hide)