Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Vikings  (Przeczytany 2389 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 170
Odp: Vikings
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 11, 2015, 09:02:40 »
Fabuła, owszem, jest świetna. Boli mnie tylko totalny brak poszanowania realiów historycznych. A przecież na Wyspach rekonstruktorów robiących tę epokę nie brakuje. Ba, nawet przeciętny uczestnik Wolina wygląda lepiej niż każdy z aktorów i statystów.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Veinrus

• Gracz Roku NW
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 159
  • Od 4 listopada 2015 Obywatel Polshy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2015, 17:22:01 »
Fabuła, owszem, jest świetna. Boli mnie tylko totalny brak poszanowania realiów historycznych. A przecież na Wyspach rekonstruktorów robiących tę epokę nie brakuje. Ba, nawet przeciętny uczestnik Wolina wygląda lepiej niż każdy z aktorów i statystów.
Taki już jest świat, że to co się sprzedaje "LEPIEJ" ceni się mocniej w średniej klasie społecznej. Ja również chciałbym zobaczyć film/serial (nie dokument) a'la historical. Ale jak się nie pokarze tu dupcia, a tu cycuszek to się nie sprzeda... ach ten świat. Oczywiście kilku argumentów jeszcze brakuje, ale nie chcę mi się rozpisywać i przynudzać.
Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego for ever

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2015, 17:29:27 »
To nawet nie o to chodzi. Cycki we wczesnym średniowieczu przecież też były. Ale wkurza mnie to, że w serialu wyprodukowanym dla kanału History historię traktuje tak lekko. To nie jest duży wysiłek zajrzeć do pierwszego lepszego Ospreya i zauważyć, że w VIII wieku burgonetów raczej nie było. Ani stalowych tarcz. Natomiast to, co wtedy było jest na tyle zajebiste że można spokojnie to pokazywać w TV. Chociaż ja już dawno przestałam oczekiwać od kanałów historycznych rzetelności. Nie po emisji tak merytorycznych programów jak starożytni kosmici, wojny magazynowe czy to coś o aukcjach.

Offline Veinrus

• Gracz Roku NW
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 159
  • Od 4 listopada 2015 Obywatel Polshy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2015, 17:48:13 »
No tak dobrze piszesz, lecz naprawdę, nie chciałem się rozpisywać, bo problem jest jeszcze, jeszcze, ah... JESZCZE dłuższy. Też i po co pisać, kiedy owa "TV wie lepiej" co puszczać, dwa - hajs się nie zgadza. To jest ten sam problem, jak i u mnie, kiedy w RMF Classic od roku zaczęli puszczać jbn Kayah - j.prdl schlag mnie trafia. Dlatego rozumiem, też ból i problem w tym temacie.
Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego for ever

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 141
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2015, 21:31:58 »
Ale wkurza mnie to, że w serialu wyprodukowanym dla kanału History historię traktuje tak lekko. To nie jest duży wysiłek zajrzeć do pierwszego lepszego Ospreya i zauważyć, że w VIII wieku burgonetów raczej nie było. Ani stalowych tarcz. Natomiast to, co wtedy było jest na tyle zajebiste że można spokojnie to pokazywać w TV. Chociaż ja już dawno przestałam oczekiwać od kanałów historycznych rzetelności. Nie po emisji tak merytorycznych programów jak starożytni kosmici, wojny magazynowe czy to coś o aukcjach.
Przynajmniej TVP historia z tego co mi się wydaję trzyma poziom.

A ten obrazek najlepiej pokazuje jak obecnie wyglądają znane programy "naukowe", "przyrodnicze" i "podróżne":
(click to show/hide)

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 239
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 18, 2015, 14:46:31 »
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 18, 2015, 15:14:11 »
A o czymś takim czytałam w jakieś sadze.

Offline jurdas

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 23
  • PE_giermek_Jurdas
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2015, 17:27:11 »
Cały odcinek na plus pod względem widowiska. :) Z niecierpliwością czekam na zakończenie sezonu i mam nadzieję na następne :)
Co do samych postaci, pomijając Ragnara i synów w czymś na kształt kroniki przetłumaczonej na polski wyczytałem pare ciekawych rzeczy, ale że to wy tu jesteście spece od historii, więc zapytam: Czy możliwe, że Rollo to ten na wpół legendarny władca Normandii?
[wycięte z banlisty]blackhawk (13.08.2012) - prowokacje- zakaz pisania do odwołania. //sir Luca

Offline jurdas

• Utracjusz
  • *
  • PE_giermek_Jurdas
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 24, 2015, 15:31:37 »
Co prawda double post ale to i tak karczma ;) Mamy koniec sezonu. Moje przypuszczenia się sprawdziły i rzeczywiście Rollo okazał się pierwszym władcą Normandii :) Poza tym fajny motyw ze zdobyciem Paryża. Z niecierpliwością czekam na 2k16
[wycięte z banlisty]blackhawk (13.08.2012) - prowokacje- zakaz pisania do odwołania. //sir Luca

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 25, 2015, 01:02:32 »
Co to za kawałek leci na samym początku odcinka ósmego? Jest przekozacki.

Offline jurdas

• Utracjusz
  • *
  • PE_giermek_Jurdas
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 25, 2015, 02:51:55 »

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 25, 2015, 03:56:00 »
Tak, dzięki.
BTW- właśnie obejrzałam ostatni odcinek. Normalnie fifty shades of Odo...

Offline Fiks

• Tawerniany Jedi
  • Pijus
  • *
  • Piwa: 34
  • We can be Heroes, just for one day
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2018, 23:12:39 »
To ten, za niedługo koniec 5 sezonu, przydałoby się nieco ożywić dyskusję xD

Żeby nie było, moje spostrzeżenia są w spoilerach, otwieracie na własną odpowiedzialność :3 Chyba wszystkie dotyczą fabuły tego sezonu, więc jak ktoś nie oglądał...

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

To tak na rozruszanie tematu, liczę że ktoś podejmie pałeczkę :P

(click to show/hide)

Offline Bazi

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 41
  • Bazi tańczy !!! Tańczy Tańczy Tańczy!! Na lodzieee
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 16, 2018, 00:07:51 »
Pięć sezonów już się klepią, a nadal nie zupgradowali sobie eq. Nawet potężni i dziani władcy beztrosko pędzą do bitwy bez hełmów i w kamizelkach ze sztucznej skóry zakupionych w sklepie h&m.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 514
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2018, 20:59:04 »
Pięć sezonów już się klepią, a nadal nie zupgradowali sobie eq. Nawet potężni i dziani władcy beztrosko pędzą do bitwy bez hełmów i w kamizelkach ze sztucznej skóry zakupionych w sklepie h&m.

Ty już 8 lat grasz w tę gra i nadal nie zupgradowałeś manuala a co to za pomysł aby w bitwę iść bez manuala co nie ChZ_Bazi?

Co do serialu to muszę nadrobić bo chyba się zatrzymałem na 3 sezonie.