Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nowy regulamin!

16.08.2017 | Dodał: Dyktator

Od dzisiaj obowiązuje nowy regulamin forum, polecamy jak najszybciej się z nim zapoznać. Ponadto opublikowaliśmy wcześniej obiecane forumowe (...) więcej

Czwartkowe blogi Bannerlord

03.08.2017 | Dodał: Dyktator

TaleWorlds zapowiedziało nową serię blogów dotyczących Bannerlorda. Będą się od teraz ukazywać co czwartek, również w (...) więcej

Nowy trailer i gameplay z Bannerlorda z E3 2017

12.06.2017 | Dodał: Dyktator

12 czerwca 2017 zaprezentowano nowy trailer Bannerlorda w ramach targów E3 2017.   więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

O czym teraz chciałbyś zobaczyć film z gry?

Walka!
Gród
Coś innego(napisz co)

Autor Wątek: [WB]Sclavinia  (Przeczytany 124809 razy)

Opis tematu: Słowianie, połowa X wieku, historyczny mod

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
Odp: [WB]Sclavinia
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 02, 2013, 21:02:32 »
Wikingowie będą na pewno. Jednak mieszanie się kultur było zjawiskiem rzadkim. Wikiński sprzęt znajdujemy w Polsce, ale praktycznie tylko w grobach przybyszów z północy. Ale pomyślimy :D
Sława!

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:23:18 »
No to macie wyzwanie przed sobą. Cóż jeśli chodzi o Pomorzan może znalazło by się rozwiązanie. Jak wiem w późniejszych czasach niz obejmują ramy czasowe maszego moda Książe Mieszko I miał w swej drużynie najemników ze skandynawii, z którą jak sie okazuje słowianie utrzymywali dość ożywione kontakty. Nie wiemy jak to było w czasach wcześniejsz z Polanami ale Pomorzanie z pewnością takie kontakty mieli. Być może więc niegłupim pomysłem było by dać im trochę niezo wikińskiego sznytu?  Wszak 8% dzisiejszej ludności polskiej ma skandynawskich prodków z czego asz 25% na pomorzu.

To jest jeden z głównych problemów. Jedynym sensownym wyjściem wydaje mi się zrobienie multum frakcji z których praktycznie wszystkie, poza nielicznymi wyjątkami, będą się składały z jednego opola- grodu i paru wsi służebnych. Frakcje danego plemienia będą miały ten sam kolor, różnić by miały się od siebie odcieniami. Rolą gracza byłoby albo wesprzeć któregoś z władców w utworzeniu nowego państwa praktycznie od zera lub zająć się tym samemu. Władców byłoby jedynie kilku, po 1-2 na plemię, w reszczie opol rządziłaby starszyzna. Pomysł może i głupi, jednak nic lepszego na ten moment nie przychodzi mi do głowy.

Kamil z Częstochowy@ Jeśli masz pomysły jakie jeszcze modele mogą urozmaicić wiejskie i grodowe widoki napisz mi listę(najlepiej z linkami do fotografii/rysunków) propozycji na nowe modele i wyślij w prywatnej wiadomości.

Miecze przeszły operację wymiany ostrzy, zobaczycie je później.
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Kamil z Częstochowy

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 1
  • Chawtowanie wycieraczek. Tanio, solidnie.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 03, 2013, 18:10:19 »
Wikingowie będą na pewno. Jednak mieszanie się kultur było zjawiskiem rzadkim. Wikiński sprzęt znajdujemy w Polsce, ale praktycznie tylko w grobach przybyszów z północy. Ale pomyślimy :D
Nie mówię że koniecznie musi sie to pojawiać w formie mieszania kultur. Ale może właśnie w formie najemników?

A i właśnie teraz mnie dopiero olśniło. Będzie że się czepiam... Kolczuga w tym kapturze kolczym pod chełmem orchowskim jak na mój gust jest za jasna. Kółka kolcze powinny być koloru czernionej stali bo tak właśnie wygląda kuta stal. Kółka kolczugi w odróżnieniu od powieszchni broni czy hełmów nie były polerowane(groty strzał równierz).
Ponad to kółka kolcze były płaskie bądź spłaszone a nie wykonane z okrągłego drutu. Niestety taki "wizerunek" kolczugi i wyobrażenie o niej utrfaliło się przez filmy i kiepskich rekonstruktorów robiących kolczą z kółek zaginanych.
Dobra już sie więcej nie odzywam bo mam syndrom perfekcjonisty.
"Przyprowadźcie tego sk***go syna!" - Wojewoda Stefan Czarniecki
"Okupacja niemiecka robi z Polaków bohaterów, opupacja sowiecka robi z nich gówno"
"Póki kopii i husarza staje, będzie Polak pan w polu. Skoro kopia zginie, zginie i polska cnota" - Andrzej Maksymilian Fredro

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 03, 2013, 18:14:42 »
Nie mówię że koniecznie musi sie to pojawiać w formie mieszania kultur. Ale może właśnie w formie najemników?
Prawie na pewno będą wikingowie jako najemnicy.

Ponad to kółka kolcze były płaskie bądź spłaszone a nie wykonane z okrągłego drutu. Niestety taki "wizerunek" kolczugi i wyobrażenie o niej utrfaliło się przez filmy i kiepskich rekonstruktorów robiących kolczą z kółek zaginanych.
Z tego co wiem to właśnie kółka były okrągłe, pomijając okolice nitu, co do ciemnienia zobaczy się. :)

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:31:02 »
Prawie na pewno będą wikingowie jako najemnicy.

Z tego co wiem to właśnie kółka były okrągłe, pomijając okolice nitu, co do ciemnienia zobaczy się. :)
Mogły się takie zdażyć ale pamiętaj że oprócz kółek nitowanych występowały również kółka sztańcowane wycinane z blachy (podoble do blaszek na monety), a więc te musiały być płaskie co więcej były kolczugi w którcyh kółka nitowane służyły tylko do złączenia ze sobą  kółek sztańcowanych. (wiadomo najpier w pajączki dalej w całe płaty).

Jak chcesz to moge Ci podesłać na maila(jęśli chcesz to wyślij mi adres na PW) zdjęcie kółek nitowanych odnalezionych w lubominie. Widać tam wyraźnie że kółka są płaskie, a tylko niektóre mają zaokrąglone krawędzie.

Pozdrawiam!
"Okupacja niemiecka robi z Polaków bohaterów, opupacja sowiecka robi z nich gówno"
"Póki kopii i husarza staje, będzie Polak pan w polu. Skoro kopia zginie, zginie i polska cnota" - Andrzej Maksymilian Fredro

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 160
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:44:05 »
Co do symboli czy znaków rodowych, to niestety z braku źródeł jesteś skazany na improwizację.
Ja mogę tylko podpowiedzieć, że wg. jednej z teorii typowo Polskie godła heraldyczne (w postaci różnych strzał, kresek etc. jak np. w herbie lis, awdaniec czy bogoria) to relikt dawnych plemiennych znaków używanych do identyfikacji np. swoich barci.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:56:26 »
Względnie na tarczach możecie umieścić jakieś święte symbole np. ręce boga. O ile tylko nie macie jakiegoś parcia na polityczną porawność bo świętym symbolem słowian była między innymi swastyka, która jak wiadomo źle sie w naszych czasach kojarzy.

Gdzieś też słyszałem że tarcze malowano na czerwono ale "słyszałem" to mało poważne źródlo więc muszę to jeszcze sprawdzić...

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 03, 2013, 21:25:10 »
To o czerwonych tarczach słyszałem. O scytyjskich korzeniach naszych symboli też słyszałem. Póki co ograniczamy się do symboli które na pewno u nas występowały, czyli różnego rodzaju swastyki(tak, mam gdzieś poprawność polityczną, wprost przeciwnie do tej poprawności historycznej), Ręce Boga itd.

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 03, 2013, 22:00:45 »
To o czerwonych tarczach słyszałem. O scytyjskich korzeniach naszych symboli też słyszałem. Póki co ograniczamy się do symboli które na pewno u nas występowały, czyli różnego rodzaju swastyki(tak, mam gdzieś poprawność polityczną, wprost przeciwnie do tej poprawności historycznej), Ręce Boga itd.
Jak babcie kocham, dawno sie tak gracko nie uśmiechnąłem czytając czyjegoś posta;) Mam nadzieję że ten mod ujży światło dzienne.
Na pewno nie zajmujesz się rekonstrukcją historyczną?

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 03, 2013, 23:33:20 »
Coś źle powiedziałem że się śmiejesz? ):
Nie zajmuję się rekonstrukcją historyczną, po prostu jestem pasjonatem :)

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 446
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 04, 2013, 13:26:10 »
No trochę takich symboli jest...  http://www.freha.pl/index.php?s=&showtopic=7297&view=findpost&p=165888
Do tego ten znak na ścianie w Kruszwicy, tkanina z grobu Ludmiły albo nawet z kodeksu Gertrudy... wszędzie te swastykopodobne symbole

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 04, 2013, 17:25:51 »
Coś źle powiedziałem że się śmiejesz? ):
Nie zajmuję się rekonstrukcją historyczną, po prostu jestem pasjonatem :)
Bynajmniej, uśmiechnąłem sie bo ktoś wreszcie stawia poprawność historyczną na pierwszym miejscu. Tak trzymać.

P.S. Mam pytanko, jak wam idą pracę nad fortyfikacjami? Ograniczacie się tylko do częstokołów (przepraszam ale nie lubie francuskiego słowa palisada) czy planujecie także bardziej rozbudowane rzeczy? Jak na przykład drewniane mury w systemie skrzyńcowym, dajmy na to takie jakie były w Krakowie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 17:40:53 wysłana przez Kamil z Częstochowy »

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 04, 2013, 18:39:59 »
Tutaj musiałby sie dokładniej wypowiedzieć Blitzwing, ale postaram się go chociaż w drobnym stopniu wyręczyć.
Będziemy się starali jak najróżniejsze typy murów z tamtych czasów odwzorować, na pewno będą jakieś podstawowe palisady, te o budowie skrzyńcowej, czy robić te o konstrukcji hakowej jeszcze się pomyśli, ale raczej tak.

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 04, 2013, 18:54:32 »
Postaramy się aby była jak największa różnorodność, czyli wykonać to co się da i będzie dobrze wyglądać w grze :) Niektóre grody spróbujemy przybliżyć do prawdziwych własnie przez konstrukcję fortyfikacji czy układ grodu :-)
A co do kolczugi: Masz jakieś namiary na te sztancowane? Kiedyś była dyskusja o tym i nikt nie pokazał wyraźnie płaskiego kółka kolczugi. Na Halli bodajże. Kolczugi z jeziora lednickiego kółka mają okrągłe. Jak możesz to podeślij fotki, sam jestem ciekawy. Pozdrawiam :D
Co do barwy drutu: Sam się wyciera w pewnym momencie. Częste zakładanie + zabiegi kosmetyczne (nasmarowanie, wytarganie w trocinach) daje bardzo dużo. Sprawdzone osobiście :P
Sława!

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 04, 2013, 19:31:17 »
Postaramy się aby była jak największa różnorodność, czyli wykonać to co się da i będzie dobrze wyglądać w grze :) Niektóre grody spróbujemy przybliżyć do prawdziwych własnie przez konstrukcję fortyfikacji czy układ grodu :-)
A co do kolczugi: Masz jakieś namiary na te sztancowane? Kiedyś była dyskusja o tym i nikt nie pokazał wyraźnie płaskiego kółka kolczugi. Na Halli bodajże. Kolczugi z jeziora lednickiego kółka mają okrągłe. Jak możesz to podeślij fotki, sam jestem ciekawy. Pozdrawiam :D
Co do barwy drutu: Sam się wyciera w pewnym momencie. Częste zakładanie + zabiegi kosmetyczne (nasmarowanie, wytarganie w trocinach) daje bardzo dużo. Sprawdzone osobiście :P
No tak przy czyszczeniu z rdzy i nasmarowywaniu faktycznie kółka się oczlifowują, nie pomyślałem o tym, bo moja kolczuga nie była wykonana z kółek kutych,a nie nawet czernionych więc nie mogłem tego zauwazyć.
Jeśli chodzi o kółka to idealnie płaskich czy idealnie okrągłych nie znajdziesz, ale część odnalezionych w Lubomii była idealnie płaska, jedyny problem mam z tym że nie pamiętam na które lata jest ta kolczuga datowana.

Jeśli chodzi o kółka sztańcowane to była na ich temat rozmowa na freha ale nie pamiętam w którym dziale (przedział czasowy uzbrojenia). Pamiętam że zaczeło sie od tego co to w ogóle jest to sztańcowanie, a później już poszło.

P.S. Ja tam swoją czyściłem zazwyczaj przy użyciu pisaku w betoniarce;)

Edit: Jeśli chodzi o tę ankietkę to zaznaczyłem cóś innego bo ja to bym z chęcią elementy strojów obejrzał;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 23:09:38 wysłana przez Kamil z Częstochowy »