Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Która trylogia Star Wars była najgorsza (a która najlepsza)?  (Przeczytany 253 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Szlachcic
  • *
  • Piwa: 721
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
Która trylogia Star Wars była najgorsza (a która najlepsza)?
« dnia: Czerwiec 01, 2018, 13:51:50 »
A więc widziałem nowego Solo. I jakość tego filmu tak mnie poraziła (bynajmniej nie w pozytywny sposób), że zacząłem się zastanawiać - która saga jest gorsza? "Pierwsza" nowa trylogia, czy może ta disnejowska. Potem odpaliłem sobie recenzję nowej trylogii Plinketta i okazało się tylko, że zapomniałem po prostu jak zła była tamta. Niemniej, pytanie pozostało. Testowo zadałem je na fb Gromowładnych i okazało się, że nawet tam jest w stanie wywołać sporą dyskusję, a więc... czemu nie przenieść by jej tutaj?

Która trylogia* Star Wars była najlepsza, a która najgorsza waszym zdaniem?

* uznajmy za część trylogii Disneya również Rogue One i Solo dla wygody tej dyskusji
Na konwentach, gdy ludzie podchodzą do stolika z Lucy [Lawless], to płaczą ze wzruszenia. Ci, którzy podchodzą do mnie, palą ze mną zioło i takie tam. ~Bruce Campbell

Online Laalaa

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 72
  • Lanos to mój ulubiony deludżowiec
Odp: Która trylogia Star Wars była najgorsza (a która najlepsza)?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2018, 13:59:33 »
Jako ktoś kto ktoś nie widział jeszcze nowego Solo powiem, że nowa trylogia(ta disneyowska) jest lepsza jakościowo i bardziej widowiskowa ale znowu strasznie boli mnie fakt jak pogrzebali niektóre rzeczy ze starej trylogii, chodzi mi tu głównie o Moc i Zakon Jedi. Mowa tu o Rey która mimo braku wyszkolenia potrafiła pokonać elitarną gwardię Snoka (oczywiście przy pomocy Bena Solo). Anakin musiał ćwiczyć latami by stać się taki potężny a  ona po prostu od tak wszystko umiała.

(click to show/hide)

Online Maciek.

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 136
  • #FreeRilv
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2018, 14:07:43 »
Nie lubię SW więc wszystkie trylogie są słabe

Taka nasza władza

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 790
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2018, 14:08:39 »
Wszystkie trzy mają swoje plusy i minusy oraz swoje smaczki. Ale koniec końców każda mi się podoba i cieszę się, że o ile główne filmy są kontrowersyjne i wymagają trochę czasu, by je polubić (siódemka była dobra, tylko bolało powtórzenie schematu, a ósemka wymagała przyzwyczajenia :P), o tyle spin-offy wychodzą jak dotąd udane. Disney może i wyciska teraz, co się da, ale przynajmniej po wielu latach marka ożyła i co roku coś nowego dostajemy. Jako fan jestem zadowolony, nawet jeśli nie wszystkie pomysły i rozwiązania mi się podobają. Zwłaszcza, że filmów i gier (bo książek z tego gatunku nie ruszałem) spod znaku jest dużo, więc gdy jedna historia się nie spodoba, jest cała masa innych, zrealizowanych w różnych stylach.

Jako ktoś kto ktoś nie widział jeszcze nowego Solo powiem, że nowa trylogia(ta disneyowska) jest lepsza jakościowo i bardziej widowiskowa ale znowu strasznie boli mnie fakt jak pogrzebali niektóre rzeczy ze starej trylogii, chodzi mi tu głównie o Moc i Zakon Jedi. Mowa tu o Rey która mimo braku wyszkolenia potrafiła pokonać elitarną gwardię Snoka (oczywiście przy pomocy Bena Solo). Anakin musiał ćwiczyć latami by stać się taki potężny a  ona po prostu od tak wszystko umiała.

No trochę za szybko poszlo jej szkolenie, to fakt. Ale też między filmami z poprzedniej trylogii były chyba większe odstępy czasu, więc można zrozumieć to uproszczenie, jakie zastosowali twórcy. Aczkolwiek sama idea pogrzebania zakonu wydaje mi się dobra. Czemu? Bo produkcji będzie jeszcze całe mnóstwo, a poczynając na grze Knight of the Old Republic i kończąc na filmach nowej trylogii, jest przestrzeń około 4000 lat do wykorzystania na historię zakonu Jedi i Sithów. Tutaj za to fabuła idzie w kierunku nowego podziału, czegoś w rodzaju szarych Jedi. A taka nowa koncepcja fajnie urozmaici serię, do tego widać dzięki temu w końcu jakąś ewolucję. Bo co? Tysiące lat i dalej istnieje ten sam zakon, ta sama republika? Żadnych zmian w galaktyce, żadnej ewolucji organizacji i spojrzenia ludzi na sprawy bieżące?

EDIT: jeśli nie ma takiego wątku jeszcze, możnaby to przemianować na ogólny temat o Star Wars ;) W końcu temat będzie już żywy na długie lata, skoro co roku jest film.

Online Laalaa

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2018, 15:44:59 »

No trochę za szybko poszlo jej szkolenie, to fakt. Ale też między filmami z poprzedniej trylogii były chyba większe odstępy czasu, więc można zrozumieć to uproszczenie, jakie zastosowali twórcy.
Z tego co pamiętam to pomiędzy Mrocznym Widmem a Atakiem klonów było około 20 lat różnicy a czas pomiędzy ujawnieniem się Najwyższego Porządku a wydarzeniami z 8 części to zaledwie parę dni. Na moje to twórce poszaleli aż za bardzo z tym skróceniem czasu ale to moja subiektywna opinia. W sumie fakt w jakim czasie NP zniszczyło Nową Republikę i zajęło "wszystkie" układy też jest ciekawym tematem do dyskusji bo poszło to szybciej niż Blitzkrieg.

(click to show/hide)

Online Laalaa

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2018, 22:04:45 »
@Dyktator chyba mogą się zniechęcić co do tych filmów co roku. Poza tym zlewanie opinii fanów nigdy nie wychodzi na dobra, wszyscy chcieli Obi Wana a dostali Solo.

http://pl.ign.com/han-sol-gwiezdne-wojny-historie/16618/news/han-solo-gwiezdne-wojny-moze-przyniesc-disneyowi-straty-powy

(click to show/hide)

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 790
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2018, 22:26:42 »
@Dyktator chyba mogą się zniechęcić co do tych filmów co roku. Poza tym zlewanie opinii fanów nigdy nie wychodzi na dobra, wszyscy chcieli Obi Wana a dostali Solo.

http://pl.ign.com/han-sol-gwiezdne-wojny-historie/16618/news/han-solo-gwiezdne-wojny-moze-przyniesc-disneyowi-straty-powy

Moim zdaniem spaprali po prostu marketing. Prawie do ostatniej chwili krążyło przekonanie, że premiera będzie jednak przełożona na grudzień, tak słabo to reklamowali.  A że fani właśnie liczyli na inny film, to nie było też tej oddolnej siły, która w przypadku głównej sagi sama by wytworzyła hype. Więc są sami sobie winni porażce finansowej dobrego filmu. Sądzę, że wyciągną wnioski, bo idzie o zbyt duże pieniądze i dalej będąrobili film co roku (zresztą 2019 i 2020 też już zaplanowane). Założyłbym się wręcz, ze jak w przypadku MCU, liczba filmów z uniwersum Star Wars, która wychodzi na rok będzie rosła.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2018, 22:28:09 wysłana przez Dyktator »

Offline Stasiulek

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 88
  • 2002 <3
    • Kanał Yt
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2018, 22:40:28 »
Moim zdaniem spaprali po prostu marketing. Prawie do ostatniej chwili krążyło przekonanie, że premiera będzie jednak przełożona na grudzień, tak słabo to reklamowali.
Zrobili to, żeby twórcy Bannerlorda mogli się uczyć na ich błędach.
(click to show/hide)

Offline Druidus

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 5
  • "You can't wake up, this is not a dream"
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2018, 23:45:29 »
Fajnie jest pomachać świecącym mieczem ale jakoś mnie to uniwersum nie przekonuje. Oczywiście te starsze części się oglądało ale nie rozumiem po co w nowej trylogii najpierw uśmiercają Hansa Solo a potem wpadają na genialny pomysł żeby zrobić film o jego przeszłości. Pewnie forsa się nie zgadza :)
Po za tym schemat ten sam co kiedyś, walka ciemnej strony z jasną i pewnie to się szybko nie zmieni, można tworzyć dalsze części.

P.S   To ja już wole nowe filmy o ksenomorfach. :)
"Drzewa i kamienie nauczą Cię rzeczy, których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela" - Bernard z Clairvaux

Offline beniek

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2018, 10:04:45 »
Obejrzałem wszystkie części oprócz 2 ostatnich (trzech, jeśli liczyć Hana Solo), chociaż bardzo długo się do nich zabierałem. Ten klimat nie był dla mnie, uważałem, ze to się trochę zestarzało itd.
Najbardziej jednak podobała mi się część Nowa Nadzieja. Harrison Ford był fenomenalny, kupiłem go od początku do końca. Reszta to... momentami się kupy nie trzymała. Ale muszę przyznać, ze Ostatni Jedi też był ciekawy, ze względu na zakończenie :)