Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Echo Tawerny nr. 1

18.10.2018 | Dodał: Dyktator

Pierwszy numer reaktywowanej gazety forumowej już jest :) więcej

Co się dzieje z forum

31.08.2018 | Dodał: Dyktator

Wyjaśnienie sytuacji znajduje się na naszym facebooku: więcej

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Echo tawerny nr.1
Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Pasek Postępu, progress bar, czy inne dziwactwo  (Przeczytany 5808 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kulfon0801

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Pasek Postępu, progress bar, czy inne dziwactwo
« dnia: Czerwiec 25, 2010, 16:06:48 »
Witam. Mam do Ciebie prośbę, Daedalus. Każdy powinien chyba zrozumieć, że skoro Ci kradną pomysły to nie będziesz im jeszcze podrzucał dodatkowych materiałów i chrzanić ich, dziadów chędożonych. Wcale Ci się nie dziwię i żadnych pretensji mieć nie mogę ani ja ani inni fani, bo niby o co? Prośba moja jednak zasadza się na tym, że wszyscy chcielibyśmy wiedzieć, chociażby procentowo, w jakim stopniu zaawansowania jest RES mod. Nie możemy znać dokładnych postępów - trudno. Nie możemy cieszyć się screenami - szkoda, ale da się żyć. Ale weź chociaż zrób temat, w którym będziesz mówił np. "mod jest w 80% skończony", albo "mod ukończony w 3/4". Robisz go już tak dług, że mógłbyś, oczywiście pobieżnie, oszacować, jak wiele zrobiłeś i co zostało. Weź bądź człowiekiem i nie męcz nas:p

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
Odp: Pasek Postępu, progress bar, czy inne dziwactwo
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2010, 16:16:58 »
A ja mam pytanie czy ustaliłeś już granice moda. Bo do niedawna co chwilę coś dodawałeś i ulepszałeś, mod rozrastał się a premiera oddalała. Czy wciąż co chwilę myślisz "co by tutaj jeszcze dorobić" czy może masz już jakiś plan który chcesz zrealizować?
Sława!

Offline Argaleb

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 2
  • Asinus asinorum in saecula saeculorum
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2010, 19:38:33 »
Witam. Mam do Ciebie prośbę, Daedalus. Każdy powinien chyba zrozumieć, że skoro Ci kradną pomysły to nie będziesz im jeszcze podrzucał dodatkowych materiałów i chrzanić ich, dziadów chędożonych. Wcale Ci się nie dziwię i żadnych pretensji mieć nie mogę ani ja ani inni fani, bo niby o co? Prośba moja jednak zasadza się na tym, że wszyscy chcielibyśmy wiedzieć, chociażby procentowo, w jakim stopniu zaawansowania jest RES mod. Nie możemy znać dokładnych postępów - trudno. Nie możemy cieszyć się screenami - szkoda, ale da się żyć. Ale weź chociaż zrób temat, w którym będziesz mówił np. "mod jest w 80% skończony", albo "mod ukończony w 3/4". Robisz go już tak dług, że mógłbyś, oczywiście pobieżnie, oszacować, jak wiele zrobiłeś i co zostało. Weź bądź człowiekiem i nie męcz nas:p

Jak dla mnie to kolejne pytanie z cyklu "kiedy wyjdzie mod". Wiadomo Daedalus wyda mod wtedy kiedy go wyda więc po co go popędzać? Oczywiście jest to tylko moje zdanie:)

"Mistrz Świata 2011, Mistrz Polski 2010, Wicemistrz Polski 2011 Mistrz Europy 2012

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 1
  • Ten który opowiada kretowi bajki do snu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2010, 22:07:56 »
Powiem tylko tyle, że im więcej tematów w tym stylu tym mniejsza szansa na wydanie moda.

Offline Roland hr. Bretanii

• Utracjusz
  • *
  • Old, nervous and out of tune... RINGO!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2010, 23:08:42 »
Eee tam!
Jakby tak było jak mówisz to, by konkurencja, chociażby z Rosji, zleciałaby się na to forum i Daedalusa zasypali takimi pytaniami i tematami... ^^

Offline kulfon0801

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2010, 23:10:00 »
To nie jest pytanie o datę wydania. Nie mam zamiaru go popędzać ani tym bardziej wk****ać pytając co chwilę kiedy skończysz? daleko jeszcze? Chodzi mi o to, żeby raz na jakiś czas wrzucił posta z informacją i tyle. Poza tym to zależy tylko od niego. Jeśli ten temat go wnerwi może mnie spokojnie skląć i go zamknąć. Po prostu uważam, że całkowity brak informacji jest wobec graczy nie do końca fair. To tylko moje zdanie. Sam chciałbym mu pomóc, ale: 1. trzeba się choć trochę na tym znać; 2. Daedalus raczej nie lubi wpierdzielania się. To tyle.

Offline Skrzetusky

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2010, 01:39:20 »
Myślę ,że wystarczyło by w temacie ''Rządy Miecza - Informacje'' zaznaczyć pkty na zielono (te które są już skończone) a nie dokończone pozostawić jak są.To było by najlepsze odzwierciedlenie postępu prac.Ale to jest oczywiście moje zdanie:P

Offline Argaleb

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 2
  • Asinus asinorum in saecula saeculorum
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2010, 01:59:28 »
Ale weź chociaż zrób temat, w którym będziesz mówił np. "mod jest w 80% skończony", albo "mod ukończony w 3/4". Robisz go już tak dług, że mógłbyś, oczywiście pobieżnie, oszacować, jak wiele zrobiłeś i co zostało. Weź bądź człowiekiem i nie męcz nas:p

To nie jest pytanie o datę wydania. Nie mam zamiaru go popędzać ani tym bardziej wk****ać pytając co chwilę kiedy skończysz? daleko jeszcze?

Jak dla mnie to to samo:)

Poza tym zazwyczaj twórcy modów robią go dla siebie i dla własnej satysfakcji, gracze są na drugim miejscu.

"Mistrz Świata 2011, Mistrz Polski 2010, Wicemistrz Polski 2011 Mistrz Europy 2012

Offline kulfon0801

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2010, 09:41:06 »
Może i tak, może to i to samo. Najwyżej Daedalus usunie temat i po problemie.

Offline MikiBar

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2010, 17:47:25 »
Ten temat to po prostu SPAM. Nawet Daedalus tyle razy prosił, aby nie zasypywać go takimi sprawami. Jak ukończy moda to na pewno coś napisze, a narazie pozostaje tylko czekać. Może po prostu takie procentowe wyliczenie postępów jest bardzo trudne, a być może nawet niemożliwe do obliczenia. Jeśli już, to można było to napisać w Pytania odnośnie premiery, lub w ostateczności w Rządy Miecza - Ogólne sugestie, pomysły. Chociaż na Twoim miejscu, drogi autorze tematu - po prostu wysłałbym do niego PW na forum. Bądź co bądź, jest to prośba do niego, więc nie wiem po co to tutaj. Opinia ludzi oczekujących na moda nie ma znaczenia, bo Daedalus i tak zrobi co będzie chciał, a wiadomo że wszyscy będą ZA.

EDIT:
Ciekawe jak napiszesz w zamkniętych tematach :P
To trzeba było wysłać PW z prośbą o otworzenie, lub od razu z prośbą o ten pasek postępu. Cóż, nie zauważyłem, że są zamknięte. Tak czy siak, to wasza wina. Daedealus wkurzył się tym spamem wielkim i tyle.

Skoro to jest prośba do Daedalusa, to po co robić o tym wątek na forum? Opinia innych nie jest ważna. O tym zadecyduje tylko twórca moda, nie ważne jaka byłaby opinia innych.

( a to miała być mała paczka która wnosi parę poprawek xDm, a wyrasta z niej najlepszy mod jaki widziałem)
I co z tego? TO JEST SPAM. Po co oceniasz tego moda w temacie o paskach postępu? Właśnie dlatego wszystkie takie tematy są zamykane. Teraz to z tego tematu się zrobił taki spam w spamie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2010, 18:47:49 wysłana przez MikiBar »

Offline Kalindro

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2010, 18:37:03 »
Ciekawe jak napiszesz w zamkniętych tematach :P ( a to miała być mała paczka która wnosi parę poprawek xDm, a wyrasta z niej najlepszy mod jaki widziałem)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2010, 18:41:38 wysłana przez Kalindro »

Offline daver194

• Opój
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2010, 20:25:23 »
Dajcie się wypowiedzieć daedalowi ;D. Wszyscy wiecie najlepiej, a może autor faktycznie chciałby coś takiego zrobić..

Offline Kalindro

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2010, 21:10:33 »
Powiedzenie kiedy będzie RES to nie w stylu Daedala :P a może nas zaskoczy ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2010, 21:14:12 wysłana przez Kalindro »

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 140
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2010, 00:28:49 »
Wielokrotnie już mówiłem, że żadnego paska postępu czy procentowego wskaźnika nie będzie. Dlaczego? Bo nie lubię nikogo okłamywać, a nie mam pojęcia jak mógłbym w miarę wiarygodny sposób takie procenty obliczyć. Zaś procenty wyciągnięte z zadka mijają się z celem. W modzie, gdzie dodaje się trochę nowych tekstur, frakcji czy przedmiotów, coś takiego można sobie wprowadzić i procenty ustalać wedle ilości tekstur czy modeli. Jednak nie da się tego zrobić w momencie, gdy znaczna część podstawowego modułu jest zmieniona czy wręcz napisana na nowo i do tego wzbogacona o tony nowych skryptów.

To właśnie nad skryptami siedzi się najwięcej i bardzo często nie da się tu - w przeciwieństwie do np. modelowania czy teksturowania - powiedzieć, że skrypt się skończyło i że można dodać go do listy rzeczy ukończonych. O ile bowiem sam skrypt może działać w porządku, może on jednakże powodować błędy w innym skrypcie, lub inny skrypt może powodować błędy w nim. Ja do dziś poprawiam część skryptów, które pisałem jakiś rok temu, bo w niektórych z nich nagle wyskoczyły błędy, mimo iż wcześniej ich nie było, a inne zaś wydają mi się strasznie źle zoptymalizowane lub nie jestem zadowolony z ich działania.

Jeśli tak bardzo zależy wam na informacjach, to postaram się za jakiś czas coś wrzucić, może z dodatkiem nowych screenów...