Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Rządy Miecza vs Warband  (Przeczytany 7602 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 324
Rządy Miecza vs Warband
« dnia: Kwiecień 03, 2010, 20:44:03 »
Od dawna mnie to ciekawiło. A mianowicie to jak wypadną Rządy miecza w porównaniu z Warbandem, oficjalnym dodatkiem tworzonym przez twórców gry.

No i się stało jest już pewne że Warband wyprzedził premierą RM, nawet leży teraz na półkach sklepowych. Grałem w Warbanda i uznaję go za takiego M&B 2, nie sądzę też by Rządy Miecza go przebiły ale mogą też przykuć do komputera jeśli będzie to mod udany, tak więc Warbanda można uznać też za oficjalnego moda :D widać też od razu że moderzy dadzą radę wycisnąć z niego więcej niż z 1.011, byłoby więc miło żeby RM wyszło także w wersji na Warbanda.

Piszcie tu swoje porównania, wrażenia z Warbanda i to czy RM go przebije.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 20:47:35 wysłana przez Lord_OF-AtoM »

Offline Kasparus

• Pijus
  • *
  • Piwa: 1
Odp: Rządy Miecza vs Warband
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:11:01 »
A skąd mamy to wiedzieć?

Ale sądzę, że jeżeli połączy się grafikę i nowe animacje z WB plus nowości z RM to będzie idealnie.

Offline NIFN

• Wagant
  • *
  • Piwa: 19
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:22:04 »
Po tym, co pokazał mi Daedalus (zresztą jak i innym) Rządy Miecza, nawet nie będący jeszcze wydany, przebiją spokojnie Warbanda.

Można dojść do wniosku, że Twórcy M&B powinni uczyć się od pewnych osób, jak robić grę, która zresztą sami stworzyli. Nie powiem, że Warband jest do niczego. Po prostu brakuje mu takiego klimatu, jaki oddają filmiki, zdjęcia z  RES moda (a w grze oddadzą jeszcze więcej).
Jak RotS mod zostanie zaportowany do Warbanda, to już w ogóle...

Pozdrawiam!

Offline Zizka

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 0
  • Unsuccesfool
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:35:06 »
Jak RotS mod zostanie zaportowany do Warbanda, to już w ogóle...

To, to...  Mam nadzieję, że Daedalus to zrobi, i, że to nie jest jakiś niesamowicie trudny wyczyn.
"Czegoż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody -
Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody".
"Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę;
Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę".

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2010, 12:12:06 »
Na pewno wyciśnie więcej z Warbanda, jak już pisałem.

Może weźmie się za Warbanda gdy skończy RM na 1.011.

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
  • Ten który opowiada kretowi bajki do snu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:01:16 »
Jak dla mnie nie ma co tu porównywać obu produkcji. Warband to jak dla mnie kolejna wersja podstawki, tyle że z wersją multiplayer. Równie dobrze mógłbym ją nazwać Mount & Blade 1.2. Rozszerzenie nie wnosi prawie nic do samej rozgrywki, bo większość prezentowanych w nim nowości można osiągnąć poprzez połączenie odpowiednich modów. Ileż można uganiać się za lootersami czy Khergitami? Ileż razy można podbijać zamki jednym sposobem (wspinaczka na złamanie karku po drabinkach) albo wykonywać te same misje dla lordów (wprawdzie dodali dużo nowych questów, ale są one powtarzalne do bólu i gdzie tu fabuła, którą Armagan obiecywał jeszcze za czasów bety - mamy kilka unikalnych questów na początku, ale są one po prostu słabe). Podsumowując Warband to marna próba wyciągnięcia kasy od posiadaczy podstawki. Ci którzy jej nie posiadają, z pewnością zachwycą się grą.  A Rządy Miecza to już zupełnie inna bajka.  Wystarczy, że zacytuję NIFNa:

Po tym, co pokazał mi Daedalus (zresztą jak i innym) Rządy Miecza, nawet nie będący jeszcze wydany, przebiją spokojnie Warbanda.

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:53:42 »
No ja się z tobą Kolba nie zgodzę. Przy wielu grach na screenach i trailerach widać że może być wprost bajka, spełnienie marzeń (np. Just Cause 2) a wychodzi gniot, lub przeciętniak.
Może to podgrzewanie atmosfery przez twórcę RM zawładnęło głowami czekających na ten mod na tyle że uważają go za nie wiadomo co.

Wszyscy chwalą RM to ja będę tu sceptykiem, mimo że RM da wiele nowości (filmiki na you tube) to nie wiadomo jak wyjdą w połączeniu ze sobą, takie połączenie może też stworzyć masę bugów, a jak wiadomo bugi potrafią nawet zepsuć klimat i sens gry.

Oczywiście nie będę aż tak brutalny dla RM, myślę że co nieco nowości sprawi że momo bugów taki mod może być przeciętny, jeśli premiera będzie miała miejsce w nieodpowiednim momencie RM będzie miało problemy z wybiciem się z pomiędzy modów do Warbanda które zaoferują funkcje nad którymi Daedalus pracował bardzo długo, odpowiedna czas premiery dla tego moda więc minął.

Offline krzysioo

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2010, 15:11:00 »

Oczywiście nie będę aż tak brutalny dla RM, myślę że co nieco nowości sprawi że momo bugów taki mod może być przeciętny, jeśli premiera będzie miała miejsce w nieodpowiednim momencie RM będzie miało problemy z wybiciem się z pomiędzy modów do Warbanda które zaoferują funkcje nad którymi Daedalus pracował bardzo długo, odpowiedna czas premiery dla tego moda więc minął.

Kurczę, piszesz tak, że trudno Cię zrozumieć, jakoś dziwnie składasz te zdania... (trochę więcej przecinków i kropek w odpowiednich miejscach daj ;)

Uważam, że masa nowych rozwiązań i ulepszeń wcale nie oznacza też większej ilości bugów, pod warunkiem, że moda kreuje doświadczony moder.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2010, 15:12:58 wysłana przez krzysioo »

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2010, 16:17:41 »
Sorry pisałem w pośpiechu.

A teraz do rzeczy. Nieodpowiednie modyfikacje do danej gry, mogą ją zepsuć dajmy na to samochód dodany Gothica tak samo może być z niektórymi "innowacjami" w M&B.

Offline Grievous

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 2
  • Chwała Konfederacji Niezależnych Systemów.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2010, 16:21:53 »
Sorry pisałem w pośpiechu.

A teraz do rzeczy. Nieodpowiednie modyfikacje do danej gry, mogą ją zepsuć dajmy na to samochód dodany Gothica tak samo może być z niektórymi "innowacjami" w M&B.
Człowieku! Zauważ że Daedalus nie dodaje żadnych absurdalnych i groteskowych nowalijek, tylko ma zamiar urealnić M&B. Więc śpij spokojnie - nie ujrzysz w modzie rzeczy pasujących niczym świnia do chomąta. No chyba że dla Ciebie zmienne warunki pogodowe to "samochód w Gothiku".....
"I never risk my own skin if I don't have to."

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2010, 16:24:46 »
Lepsze by było "Jak świni siodło".

Każdy ma swoje przypuszczenia, w różnych sprawach, to jak uważam nie musi być na pewno, lecz według mnie może się zdarzyć, a tak właśnie myślę o wielkich nowościach do M&B.

Offline Grievous

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 2
  • Chwała Konfederacji Niezależnych Systemów.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2010, 16:38:13 »
Skoro obawiasz się nowalijek to graj w Nativa - czysty, pozbawiony nowości. Daedalus przykłada się swojego moda i nie tworzy go jak Młodopolski Cygan "sztuka dla sztuki". Zmiany jakie chce wprowadzić mają poprawić realizm M&B - ja zapewne będę omijał RES-a szerokim łukiem (sądząc po tym co ma się w nim znajdować będzie dla mnie za trudny), ale jestem pewien że nie znajdzie się w nim nic co zabije ducha Mount and Blade.
"I never risk my own skin if I don't have to."

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2010, 16:47:35 »
Pozwolę sobie odpowiedzieć, używając slangu multiplayer......Rządy Miecza OWNED ! Jak kiedyś pograsz i poznasz tego moda to od razu zmienisz zdanie.

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
  • Ten który opowiada kretowi bajki do snu
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2010, 17:04:32 »

Problem z wybiciem się z pomiędzy modów do Warbanda? Uwierz mi, nawet jeśli zostanie wydany po dwóch latach od udostępnienia module system do Warbanda, to nadal będzie jednym z najlepszych modów do gry. Takie zamartwiania czy mod wybije się ponad poprzeczkę postawioną przez mody do Warbanda to możesz przekopiować do tematu o modzie Rhodok=Japan.

Pamięta ktoś może o RPG mod? Powstał na wersję 0.751, sześć miesięcy po wydaniu 0.808. I jest wymieniany wśród najlepszych modów do Mount & Blade.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 140
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2010, 17:20:46 »
Nie rozumiem idei tego tematu. Próbujecie porównać moda, robionego przez moddera-amatora, z nową grą tworzoną przez doświadczony zespół. Gdzie tu sens?

Nie powiem, czasami bardzo się dziwię temu, co robi Armagan i spółka, nie pojmuję czemu zajmują się rzeczami takimi jak np. wesela, nie próbując poprawić elementów, które najbardziej w grze kuleją (np. turnieje), a które mogłyby znacznie polepszyć odbiór gry. Ale to już ich sprawa i ich wizja M&B. Ja idę w nieco innym kierunku, lecz nie oczekujcie od jeden osoby, która przez ostatni rok praktycznie uczyła się podstaw modowania M&B, że zrobi coś lepiej, czy wprowadzi więcej elementów, niż twórcy, którzy grę znają nie tylko jak własną kieszeń, ale też i mają możliwość edycji silnika gry i wprowadzenia takich zmian, jakie tylko będą chcieli.

Moda na Warbanda raczej przenosił nie będę. Na pewno będę chciał zrobić coś na Warbandzie po skończeniu obecnych prac i prawie na pewno będzie to nieco inny projekt, w którym chciałbym zacząć wklepywać kod od początku, korzystając z rzeczy, który się przez cały ten czas modowania nauczyłem. Inna sprawa, że na pewno też sporo pomysłów (a pewnie też i modeli, skryptów, dźwięków, animacji...) z obecnego moda znajdzie się w tym nowym projekcie...

Temat zamykam.