Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Sugestie nazw  (Przeczytany 18988 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Sugestie nazw
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 17, 2009, 21:41:22 »
Mam już kilka własnych pomysłów, ciekaw jednak jestem Waszych propozycji co do nazwy, jaką powinien mieć mod. Można wpisywać zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

chyba się trochę gryzie z

Kurde, nazwa przecież jest już ustalona i jest to "Rządy Miecza". Raczej nie planuję tego zmieniać (choć przyznam, że "Res gestae" jeszcze mnie cholernie kusi :P ).

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 140
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 17, 2009, 21:52:57 »

Temat był założony w MARCU. Mamy SIERPIEŃ.

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 17, 2009, 21:56:07 »
Nie facepalmuj mi tutaj. Jakie to ma znaczenie, skoro mod nie jest jeszcze gotowy?
Odłóżmy na bok nazwy frakcji, jednostek, itp. Skupmy się na nazwie modu. Nawiązując do cytatów jakie podałem, wynika że wiedziałeś/zakładałeś, że i tak nazwiesz moda tak jak będziesz chciał, co nawet jest logiczne i oczywiste. To jaki był sens pisania [nie całego postu, ale] tekstu typu "dajcie swoje propozycje" , dawanie komuś choćby promila złudzeń, nadzieji, że jego nazwa będzie na tyle dobra i będzie pasowała do realiów nowego moda, że zostanie wykorzystana? Po prostu to przyznaj, że połowa tematu była zbędna, a niektórzy produkowali się nadaremno.

edit: No, widzę, że nie zamierzasz odpowiedzieć. To tylko świadczy o tym, że mam rację. Jak już prowadzimy dyskusję to wypadało by odpowiedzieć. Na PW odnośnie herbu "Leliwa" też nie raczyłeś wyrazić opini, no cóż...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2009, 13:19:47 wysłana przez Kalpokor »

Offline DrapiChrust

• Kmieć
  • *
  • SAY CHEESE
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 18, 2009, 16:08:00 »
Kalpokor, rządzisz :] Od razu widać że zostałeś stworzony do objęcia stanowisk kierowniczych...

A tak żeby nie całkiem oftopować.... nadal namiętnie lobbuje za nazwaniem Swadii imperium :]
Gdybym był moderem... bada bada bidu bada bada bidu bidu bam...

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 140
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 18, 2009, 18:04:16 »
Skupmy się na nazwie modu. Nawiązując do cytatów jakie podałem, wynika że wiedziałeś/zakładałeś, że i tak nazwiesz moda tak jak będziesz chciał, co nawet jest logiczne i oczywiste.

Boże... Jest mi niezmiernie przykro, że jestem takim aroganckim draniem i nie nazwę mojego moda tak, jak TY byś chciał. Normalnie nie da mi to spokoju i chyba się przez wyrzuty sumienia potnę, bo nie dam rady z tym żyć.

Jak by nie było, to w końcu jest mój mod i tak - od samego początku wiedziałem, że to ja sam zdecyduję jak mój mod się będzie nazywał. Ależ niespodzianka! Wszyscy poza Tobą dali się nabrać i cały czas wierzyli, że moda nazwę tak, jak oni wybiorą, mimo iż nazwa mi samemu podobać się nie będzie. Ale z nich frajerzy...

To jaki był sens pisania [nie całego postu, ale] tekstu typu "dajcie swoje propozycje"

Taki, że - kolejna niespodzianka! - nazwę wybierałem spośród nazw, które tutaj padły i które mi przypadły do gustu. Wiem, że to niesamowite i bardzo trudno to pojąć, ale może choć spróbujesz?

Po prostu to przyznaj, że połowa tematu była zbędna, a niektórzy produkowali się nadaremno.

Nikt tutaj się nie produkował na daremno, dotyczy to również propozycji nazwy moda, jeśli to było zanim już zdecydowałem jaką nazwę wybiorę, zmieniłem tematy wątków (także na TW) i zrobiłem logosy i sygnaturki. Po prostu przyznaj, że żal Ci poślady ściska, iż Twoja propozycja została od razu odrzucona, bo mi się nie podoba i padła trochę (bardzo) nie wczas.

Ponadto mój mod nie jest koncertem życzeń i nim nie będzie. Tematy, gdzie można składać propozycje i sugestie nie powstały po to, bym ja zaraz musiał zakasać rękawy i zapierdzielać z robotą, by wszystkich zadowolić. Można w nich zgłaszać własne propozycje i sugestie, ale na tym się sprawa kończy. Tylko i wyłącznie ode mnie zależy, czy choćby kiwnę małym palcem w kierunku, by czyjś pomysł zrealizować. Żądań nie realizuję. Do tej porty nikomu to nie przeszkadzało i jakoś większość ludzi była zadowolona.

Jednak nie ma sprawy - zatrudnisz mnie, odpowiednio zapłacisz, to się co do żądań możemy dogadać i mogę zacząć wprowadzać rzeczy, które mnie osobiście się nie podobają.

No, widzę, że nie zamierzasz odpowiedzieć.

Gdy czytałem Twoją wiadomość, to były w niej tylko dwa pierwsze zdania. I tak, nie miałem zamiaru odpowiedzieć, bo szkoda mi było czasu tracić na ciągłe powtarzanie tego samego. Normalnie mi ręce opadły i nawet facepalma zrobić nie mogłem.

Na PW odnośnie herbu "Leliwa" też nie raczyłeś wyrazić opini, no cóż...

Mam na skrzynce prawie 600 wiadomości, zdarza się, że coś przeoczę, albo najpierw przeczytam, a potem w natłoku zajęć zapomnę odpowiedzieć. Wbrew temu, co sobie myślą niektórzy, jestem człowiekiem. Mogłeś najzwyczajniej w świecie przypomnieć mi na PW, no ale to pewnie byłoby zbyt wiele... Poza tym to ja nie wiem po kiego grzyba się tłumaczę. Nikt mi w końcu nie płaci za siedzenie i odpisywanie na PW i dogadzanie inny co do zawartości mojego moda, więc soooorryy...

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 18, 2009, 19:28:49 »
Boże... Jest mi niezmiernie przykro, że jestem takim aroganckim draniem i nie nazwę mojego moda tak, jak TY byś chciał. Normalnie nie da mi to spokoju i chyba się przez wyrzuty sumienia potnę, bo nie dam rady z tym żyć.
Jak by nie było, to w końcu jest mój mod i tak - od samego początku wiedziałem, że to ja sam zdecyduję jak mój mod się będzie nazywał. Ależ niespodzianka! Wszyscy poza Tobą dali się nabrać i cały czas wierzyli, że moda nazwę tak, jak oni wybiorą, mimo iż nazwa mi samemu podobać się nie będzie. Ale z nich frajerzy...
Jakbyś dobrze przeczytał...to napisałem, że masz do tego prawo, coś jak dogmat, rzecz niezaprzeczalna. Wcale mi nie zależy, aby twój mod miał nazwę taką jaką chcę. Nie moj mod, więc mi to rybka. Nie chodzi o mnie, chodzi o sprawę ogółu.
Taki, że - kolejna niespodzianka! - nazwę wybierałem spośród nazw, które tutaj padły i które mi przypadły do gustu. Wiem, że to niesamowite i bardzo trudno to pojąć, ale może choć spróbujesz?
Fakt wybrałeś, nazwa "Reign of the Sword", w polskim tłumaczeniu "Rządy miecza" pojawiła sie w tym temacie po raz pierwszy w poście nr 4...w twoim poście.
Nikt tutaj się nie produkował na daremno, dotyczy to również propozycji nazwy moda, jeśli to było zanim już zdecydowałem jaką nazwę wybiorę, zmieniłem tematy wątków (także na TW) i zrobiłem logosy i sygnaturki. Po prostu przyznaj, że żal Ci poślady ściska, iż Twoja propozycja została od razu odrzucona, bo mi się nie podoba i padła trochę (bardzo) nie wczas.
Ponadto mój mod nie jest koncertem życzeń i nim nie będzie. Tematy, gdzie można składać propozycje i sugestie nie powstały po to, bym ja zaraz musiał zakasać rękawy i zapierdzielać z robotą, by wszystkich zadowolić. Można w nich zgłaszać własne propozycje i sugestie, ale na tym się sprawa kończy. Tylko i wyłącznie ode mnie zależy, czy choćby kiwnę małym palcem w kierunku, by czyjś pomysł zrealizować. Żądań nie realizuję. Do tej porty nikomu to nie przeszkadzało i jakoś większość ludzi była zadowolona.
Jednak nie ma sprawy - zatrudnisz mnie, odpowiednio zapłacisz, to się co do żądań możemy dogadać i mogę zacząć wprowadzać rzeczy, które mnie osobiście się nie podobają.
Tak strasznie ściska, bo jak wcześniej napisałem, to twoje prawo nadawania nazwy, więc mi to rybka, nie chodzi tylko o mnie.
"koncert życzeń"-wiele razy to powtarzałeś, ja to zrozumiałem za pierwszym razem, nie wiem po co to pisałeś, zresztą z mojej strony nigdy nie było głupich pomysłów, a już oskarżanie mnie o jakiekolwiek żądania to przesada, twój mod, ty decydujesz.
"zatrudnianie"?-nie wiem, może w przyszłości, ale wątpię. Tekst o "żądaniach", jak wyżej, niczego nie żądałem, abyś wprowadzał.
Gdy czytałem Twoją wiadomość, to były w niej tylko dwa pierwsze zdania. I tak, nie miałem zamiaru odpowiedzieć, bo szkoda mi było czasu tracić na ciągłe powtarzanie tego samego. Normalnie mi ręce opadły i nawet facepalma zrobić nie mogłem.
To zdanie anuluję, przepraszam, wiadomo czas to pieniądz.
Mam na skrzynce prawie 600 wiadomości, zdarza się, że coś przeoczę, albo najpierw przeczytam, a potem w natłoku zajęć zapomnę odpowiedzieć. Wbrew temu, co sobie myślą niektórzy, jestem człowiekiem. Mogłeś najzwyczajniej w świecie przypomnieć mi na PW, no ale to pewnie byłoby zbyt wiele... Poza tym to ja nie wiem po kiego grzyba się tłumaczę. Nikt mi w końcu nie płaci za siedzenie i odpisywanie na PW i dogadzanie inny co do zawartości mojego moda, więc soooorryy...
Nikt nie mówi, żeś jest ork, goblin albo inne pokraczne zwierzę :) To oczywiste, masz swoje życie, swoje sprawy, jak każdy. Każdemu zdarza się coś zapomnieć. Nie chciałem dopominać się o to moje pytanie, żebyś nie pomyśłał, że głowę truję albo coś w tym stylu. Po części masz rację, bo nie lubię sie narzucać. Napisanie /sonerowi/ "Byłbym wdzięczny za odpowiedź" przyszła mi z wielkim trudem, bo wiem, że jest zajęty, zapewne tak mocno jak ty. Jeżeli masz ponad 600 wiadomości na PW, to już twój problem żeby utrzymywać tam porządek i prejrzystość. Ze swojej strony mogę tylko poradzić, aby niepotrzebne wiadomości usuwać, a jak się jakieś otrzymuje to najlepiej odpowiadać zaraz po przeczytaniu. Właśnie, nikt ci nie płaci za śledzenie wiadomości na PW, tak jak mi. Robię to w czasie wolnym i traktuje jako przyjemność. Skoro zdecydowałeś się brać udział w życiu tego, jakże zacnego forum, to zobowiązuje to do przestrzegania pewnych zasad, chocby nawet niepisanych. Choćby wiadomość była durna, chamska czy wulgarna, albo czuję że nie chce mi się na nią odpowiadać, to i tak na nią odpowiem, żeby inny uzytkownik forum nie czuł się dotknięty pewnego rodzaju pominięciem. Co do zawartości moda j.w. .

Offline VainV

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 22
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 18, 2009, 21:55:22 »
Błagam was,skończcie tą niepotrzebną dyskusję,nie ma sensu dalej drążyć tego tematu i udowadniać sobie kto ma rację...tak będzie lepiej dla wszystkich.

Już nie będzie drążony, bo myślę, że wszystko zostało wytłumaczone.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2009, 22:23:44 wysłana przez Daedalus »

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 12, 2010, 23:51:27 »
Według mojego skromnego zdania To nazwy państw powinny być takie:
Cesarstwo (ewentualnie Imperium) Swadii
Wielkie Księstwo Veigerów
Królestwo Nordów
Chanat Khergitów
co do Rodoków to sam nie wiem ale coś co podkreślałoby ich charakter
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline acoaco122

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 13, 2010, 15:33:52 »
Potrafisz czytać:
Sierpień 18, 2009, 21:55:22
Archeologu?
"Aut inveniam viam aut faciam"

Offline Drwalu

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 13, 2010, 17:47:25 »
Skoro mod jeszcze nie wyszedł to znaczy że jest w fazie produkcji, a to z kolei znaczy że można przedstawiać swoje pomysły.

Offline Skrzetusky

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 13, 2010, 17:51:27 »
Według mojego skromnego zdania To nazwy państw powinny być takie:
Cesarstwo (ewentualnie Imperium) Swadii
Wielkie Księstwo Veigerów
Królestwo Nordów
Chanat Khergitów
co do Rodoków to sam nie wiem ale coś co podkreślałoby ich charakter

Czyli raczej nic nowego nie wymyśliłeś.
A po za tym Dedek pewnie tworzy tak jak by nową grę.Ten mod nie będzie zmieniał tylko nazw państw,miast czy dodawał parę itemów.To będzie wszystko inne niż w native ,tak wiec wątpię ,że nawet te nazwy by pasowały chociaż trochę ...

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 15, 2010, 14:44:00 »
Czyli raczej nic nowego nie wymyśliłeś.
A po za tym Dedek pewnie tworzy tak jak by nową grę.Ten mod nie będzie zmieniał tylko nazw państw,miast czy dodawał parę itemów.To będzie wszystko inne niż w native ,tak wiec wątpię ,że nawet te nazwy by pasowały chociaż trochę ...

Z tego co czytałem to ma być bardzo ulepszony native.Mapa ma być zmieniona ale państwa te które były zostają, ale pod zmodyfikowanymi nazwami.
wiem że to BARDZO rozbudowany mod ale mapa zostaje mniej więcej ta sama.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 14:55:47 wysłana przez rybopiotr »
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline matis245

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:39:23 »
sory że tak późne mam tu trzy nazwy Times of Sword and Ax Times of Blood and Glory  i   All or nothing   i   Endless War

Offline arek818

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 11, 2011, 10:49:31 »
Jak dobrze pamiętam to nazwa moda to "Rządy Miecza" i chyba nie zostanie zmieniona.
I co ja mam tu napisać ? I tak mało kto to czyta więc zostawię trochę pustego miejsca.

Offline Skrzetusky

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 11, 2011, 20:39:47 »
Odebrałeś mi resztki siły.Przeczytaj pierwszy post w tym temacie(zawsze to rób by wiedzieć o co chodzi xD)