Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Sugestie nazw  (Przeczytany 18910 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jędrek13

• BANITA
  • Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
  • S.W.A.T.4 ForEveR ! !
Odp: Sugestie nazw
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 04, 2009, 13:29:08 »
Moim zdaniem Swadian należy przekształcić w coś związanego ze starym imperium Calradyjskim. W większości modów akurat odwołuje się Swadian właśnie do tego imperium.

Offline Ibran

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 04, 2009, 14:06:28 »
Chanat Khergicki, z Sanjar Chanem (Kaganem?) na czele i Chanami poszczególnych plemion. Myślę też nad zmianą niektórych Chanów na Bejów - byliby oni mniej Mongołami a bardziej Turkami (choć w sumie to nie ma zbyt wielkiego sensu, bo jednostki nadal by były mongolskie).
Kagan oznaczało, o ile dobrze pamiętam, "Chan Chanów". Problem w tym, że ten tytuł bardziej pasuje mi do plemion tureckich, niż mongolskich. Dlatego zostałem na razie przy Chanie.
Witam.
Z tego co mi wiadomo, Kagan był tytułem przyjmowanym zarówno przez władców plemion tureckich jak i mongolskich. Podczas gdy Chan jest oprócz tytułu, świadectwem wysokiego urodzenia danej osoby. Także Chanem może być ktoś kto nie jest najwyższym władcą plemion. Kagan natomiast to tytuł, który wywyższa danego Chana nad wszystkich innych.
Większość przyszłych graczy i tak raczej nie zwróci uwagi na to, czy Sanjar powinien być Chanem czy Kaganem(wątpię by ta większość kiedykolwiek spotkała się z pojęciem Kagana). Tak samo spora część utożsamia Turków wyłącznie z Turcją, sułtanami, kebabem i oblężeniem Wiednia.

Offline Roland hr. Bretanii

• Utracjusz
  • *
  • Old, nervous and out of tune... RINGO!
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 04, 2009, 19:54:31 »
Moje przypuszczenia związane z zamiennością tytułów zostały rozwiane http://www.historycy.org/index.php?showtopic=56380&hl=

I zgodzę się z tym, że większość graczy nie zwróci uwagi na tytuły. Ba niektórzy będą główkować nad znaczeniem słowa Konung o ile Daedalus zmieni ten tytuł RAgnarowi.

Offline Beast_Face_666

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 11, 2009, 14:01:21 »
Moim skromnym zdaniem nazwa moda mogła by wiele zyskać  gdyby była łacińska choć tłumaczenie od Res gestae jakoś tak nie do końca mi pasuje.
Poza tym u Nordów zdecydowanie powinien być Konung a w Swadi Imperator.

Offline gamer96

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 11, 2009, 14:10:51 »
Nie zgadzam się. "Imperator (pochodzi od łac. imperium) – tytuł, który w czasach republiki przyznawano w Rzymie zwycięskim wodzom. Przyznanie tytułu oznaczało, że wódz wykazał w boju, iż jest godnym władzy pochodzącej od bogów, jaką powierzył mu lud, oraz, że bogowie mu sprzyjają.

Pierwszym wodzem, który używał tego tytułu był najprawdopodobniej Scypion Afrykański Starszy obwołany imperatorem przez podległe mu wojska podczas walk z Kartagińczykami w Hiszpanii w końcu III w. p.n.e.

W 45 r. p.n.e. senat przyznał ten tytuł Juliuszowi Cezarowi z prawem jego przekazywania potomkom. Był jednym z tytułów używanych przez Oktawiana Augusta i kolejnych cesarzy rzymskich (formalnie funkcjonował jako pierwsze imię każdego cesarza). Po podziale cesarstwa używali go również władcy wschodniorzymscy. Panujący w Konstantynopolu w latach 610-641 Herakliusz I zarzucił jego stosowanie na rzecz greckiego tytułu basileus (dosłownie "król"), który przynajmniej od III w. n.e. uznawany był za grecki ekwiwalent łacińskiego słowa "imperator".

Od tytułu imperator pochodzą: włoski imperatore, hiszpański emperador, francuski empereur oraz, za pośrednictwem francuskiego, angielski emperor, czyli cesarz."

Powinno zostać tak jak jest. Przynajmniej jeśli chodzi o Swadii.

Offline Beast_Face_666

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 11, 2009, 14:17:05 »
Niby nie mogę się nie zgodzić ... ale Swadia jest podobno czymś w rodzaju spadkobiercy dawnego imperium a w imperium włada imperator pozatym skoro Daedalus chce zostawić lordom zmieniającym frakcje stary tytuł ze względu ans entymeny to władca swadi powinien być imperatorem ze względu na sentyment.

Offline gamer96

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 11, 2009, 15:40:33 »
Powinien zostać król ewentualnie cesarz. Imperator... powinien mieć imperium a Swadii jest wielkości, każdego innego kraju w grze. Sentymenty? TO IMHO mało ważny powód dal nazwy :], ale to tylko moja opinia.

Offline Beast_Face_666

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 11, 2009, 15:57:39 »
No fakt sentymenty to może nie jest wielki powód ale wiesz jak juz raz byłeś imperatorem lub twój ojciec był itp to od tak sobie powiesz " Dobra Panowie od dziś jestem król a nie Imperator bo cosik nam ziemi ubyło" ? myślę że On trzymał by się tego tytułu choćby z powodów politycznych. Jestem imperatorem więc roszczę sobie prawa do waszych ziem i daltego mogę od tak wypowiadać wam wojnę, a wracając do sentymentów to Daedalus powiedział że ordowie będą zachowywać swoje tytuły nawet po zmianie frakcji tłumacząc to sentymentem :p

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 11, 2009, 21:32:00 »
Co do imperatora...
W "Historii powszechnej. Średniowiecze" Tadeusza Manteuffela sprawa wygląda tak: "Na czele państwa stał cesarz (imperator), w którego rękach, jako monarchy absolutnego (dominus), spoczywała najwyższa władza. Był on uosobieniem i źródłem prawa... bla bla bla...

Offline Beast_Face_666

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 11, 2009, 21:53:23 »
dobrze ja rozumiem ale powiedz..
 załóżmy że twój ojciec był imperatorem, potem przypałętały się 4 ludy i każdy skroił Ci trochę terenu .. rezygnujesz z tytułu i ogłaszasz się królem czy dążysz do odbudowy imperium ?

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 11, 2009, 21:56:32 »
Odpowiedz sobie sam. Czy cesarze rzymscy zrezygnowali z tytułu cesarza w chwili załamania się Cesarstwa na Zachodzie?

Offline gamer96

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 11, 2009, 22:04:18 »
Ale jak dużego? Ja myślę ze Swadii jest wielkości Polski. Cesarz w Cesarstwie Rzymskim Narodu Niemieckiego tak. W Bizancjum. Jeśli tak jest w LORE napisane to tak może być Cesarz ew. Imperator. Teraz dojdzie taka rzecz że trzeba będzie się zastanawiać na nazwą dla innych państw.

załóżmy że twój ojciec był imperatorem, potem przypałętały się 4 ludy i każdy skroił Ci trochę terenu .. rezygnujesz z tytułu i ogłaszasz się królem czy dążysz do odbudowy imperium ?

Jak dacie mi tekst w którym jest napisane że Caldaria byłą najpierw całą Swadii to tak. NIe będę się sprzeczał. Tylko mi go dajcie.

• Utracjusz
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 11, 2009, 22:08:13 »
Chodzi Ci o fabułę. To ją napisz i daj Daedalusowi może ją doda;D

Offline Beast_Face_666

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 11, 2009, 22:12:54 »
chodzi mi o to że z tego co Wiem to Swadia jest dziedzicem imperium.. Nordowie przybyli za morza
o Veagirach tu wyczytałem że też są z innego miejsca
Rhodocy to rebelia a Khergici to lud pustyni wątpliwe zęby oni tworzyli to imperium

Offline gamer96

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 11, 2009, 22:13:52 »
O LORE. Zresztą fabułą chyba będzie w modzie?

Tylko gdzie to wyczytałeś?