Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Kto z anty-PiSowskiej opozycji powinien dostać się do II tury wyborów prezydenckich 2020?

Donald Tusk
10 (45.5%)
Grzegorz Schetyna
3 (13.6%)
Ryszard Petru
2 (9.1%)
Robert Biedroń
6 (27.3%)
Mateusz Kijowski
1 (4.5%)
Andrzej Rzepliński
0 (0%)

Głosów w sumie: 22

Autor Wątek: Sondaż prezydencki 2017 - opozycja anty-PiS  (Przeczytany 610 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 702
Sondaż prezydencki 2017 - opozycja anty-PiS
« dnia: Kwiecień 08, 2017, 17:08:37 »
Wiem, że nie minęło jeszcze nawet pół obecnej kadencji prezydenckiej, jednak w środowiskach opozycji anty-PiSowskiej (chodzi głównie o lewicę i środowiska KODu, dlatego nie ma tutaj Korwina, czy Kukiza) drugi rok padają nazwiska potencjalnych kandydatów, którzy najpewniej zmierzą się z Andrzejem Dudą w II turze (bo mało prawdopodobne, by PiS cofnął mu poparcie, a wygląda na to, że będzie miał najmniej podzielony elektorat, stąd II tura jest dla niego najbardziej prawdopodobna ze wszystkich kandydatów).

Oczywiście pytanie w ankiecie jest czysto teoretyczne. Nie jest to skierowane tylko do osób popierających tę opcję polityczną. Kieruję to do wszystkich w celu wywołania merytorycznej dyskusji. Ciekawy jestem po prostu co sądzicie o poszczególnych kandydaturach i jakie dajecie im szanse w starciu z pozostałymi.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Kradus

• Anty Swadia od 0.808
  • Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 223
  • Sanctus Nicolaus
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Sondaż prezydencki 2017 - opozycja anty-PiS
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2017, 17:36:50 »
Poglądy moje znacie, więc nie muszę ich tu przedstawiać. Szczerze mówiąc, nie wiem czy nie cyniczne będzie wypowiadanie się osób, które nie mają ochoty głosować na nikogo z tych w/w Panów w najbliższej przyszłości (tak mniej więcej do czasu, aż Słońce się zmieni w czarnego karła). Ale patrząc jednak z perspektywy szerszej... Dla takiej opozycji bez dwóch zdań, jedyną opcją jest Donald Tusk. Jedyny prawdziwy polityk z tej całej szóstki.

Dla dobra Polski, jeśli chodzi o gospodarkę, również to byłby raczej wybór numer jeden (głównie z powodu pozycji w Europie, a co za tym idzie możliwości użycia "swoich kontaktów"). Jeśli zaś, gdyby był taki "cud", że główną siłą w sejmie i senacie byliby konserwatyści (w sensie prawica światopoglądowa), to chciałbym zobaczyć na tym stanowisku Biedronia. Z czystej ciekawości. Oczywiście nigdy w życiu bym na niego nie zagłosował, ale gdyby ktoś mi "stworzył" taki alternatywny świat, spróbowałbym takiego rozwiązania. Wydaje się on najmniej wpływowym z tej szóstki (no może poza Kijowskim, ale bądźmy poważni... jeśli Polskę uznać za dziecko, to nie chciałbym takiego ojca dla niej) ale za to z totalnie innym spojrzeniem na politykę niż Ci "bardziej rasowi". A jeśli by się mu nie udało po całości, to zawsze jest to prztyczek w nos liberalnych durni.

Szczerze mówiąc, dziwi mnie fakt nie umieszczenia tutaj takich postaci jak Leszek Miller czy Włodzimierz Czarzasty. Aczkolwiek mogę to oczywiście zrozumieć małą siłą przebicia na lewicy (w porównaniu do takiego Biedronia, którego fenomenu do dzisiaj nie rozumiem), jednakże mają nadal większe szanse niż taki Kijowski czy Rzepliński).

Na dobrą sprawę, gdybyś umieścił jednak takiego Millera w tej ankiecie, byłby to zdecydowanie numer jeden w moim odczuciu. Jedyny który zasługiwałby na szacunek w takim rozrachunku.

Edit: W sumie nie, cofam swoje słowa... Nie warto umieszczać tutaj Millera, bo po prostu inna liga (no może poza Tuskiem) niż te popierdółki. Przede wszystkim wątpię, by bawił się w "totalną opozycję" jak to robi większość właśnie z tych w/w okołopolityków.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 17:41:47 wysłana przez Kradus »

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 238
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2017, 18:05:53 »
Napiszę dłuższy post jak będę miał wiecej czasu :)
Ale co do jednego to muszę się zgodzić z Kradusem!! Zarówno Rzepliński jak i Kijowski nie mają szans...

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 166
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2017, 19:05:25 »
Rzepliński jeszcze jako tako. Ale Kijowski jest skompromitowany totalnie.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 250
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2017, 21:52:56 »
Raz już napisałem i się powtorzę. Odnosząc się do słów Kradusa, że Miller to inna liga, tutaj się zgadzam. Jednak w dalszym ciągu szkoda mi, że pan Cimoszewicz wycofał się z polityki :/ Wg mnie on by był najlepszą osobą na prezydenta.

Offline Raichu

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 2
  • Przyboczny marszałka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2017, 12:47:12 »
Prawda jest taka, że opozycja nie ma obecnie poważnego kandydata na prezydenta poza ... Tuskiem. Reszta jest nijaka, czyli bez charyzmy, obycia i wyraźnie zdefiniowanych poglądów politycznych. Na sloganach antypisowskich daleko się nie zajedzie i to widać po KOD-dzie i Nowoczesnej, które są obecnie cieniem samych siebie.