Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: BattleServer- propozycje i dyskusje ogólne [2013-2014]  (Przeczytany 9525 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 702
BattleServer- propozycje i dyskusje ogólne [2013-2014]
« dnia: Październik 14, 2013, 01:56:53 »
Tu możecie zgłaszać Wasze propozycje nt. tego serwera. Tu też będą toczona dyskusje-ankiety.

Jako że koniec PP coraz bliżej, tym bardziej potrzeba adminów do ogarnięcia sytuacji. Wciąż czekamy na kolejne kandydatury, ale na razie jest ich zbyt mało, by robić ankietę dla każdego. Z tego powodu proszę Was o wypowiadanie się, czy jesteście za tym, by dana osoba została adminem, czy wręcz przeciwnie. Argumentacja wymagana. Można też zadać pytanie, kandydaci powinni rozwiać wątpliwości ;) Osoby, wobec których będzie więcej kontrowersji/sprzeciwów będą musiały przejść ankietę. Brak dialogu odbieram jako Waszą zgodę na takich administratorów serwera Tawerny.

Obecni kandydaci:
 •Filcefix
 •Arthasan
 •Teblar
 •Rome
 •Prussak
 •Luther
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2015, 20:53:52 wysłana przez Dyktator »
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 132
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: BattleServer- propozycje i dyskusje ogólne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2013, 10:47:23 »
No to może na początek stanowisko admina;-) Proszę nie traktować tego jako oficjalne zatwierdzenie przez nas tych kandydatur, wykorzystam raczej ten temat w celu rozwiania pewnych wątpliwości i szansę obrony dla niektórych kandydatów.
  • Filcefix- wydajesz się w odpowiednim stopniu szurnięty aby administrować takim serwerem ale czy znajdziesz czas? Czy twoja aktywność nie ograniczy się do comiesięcznej inspekcji?
  • Arthasan- wcześniej uważałem cię za rozsądnego i rozważnego, niestety ostatnie wypowiedzi na forum podważają ten osąd, czy jesteś w stanie zagwarantować nam swoją bezstronność i bezkonfliktowość w czasie sprawowania obowiązków administratora naszego serwera?
  • Teblar- zupełnie cię nie znam, możesz pochwalić się nam jakimś doświadczeniem w administrowaniu serwerów do Warbanda?
  • Rome- myślę, że znamy się dostatecznie dobrze ale podobnie do Filecefix'a, znajdziesz czas na dodatkowe obowiązki?
  • Prussak- co najmniej raz w tygodniu prosisz o umożliwienie ci pisania w dziale klanów ale swoimi postami skutecznie nas odwodzisz od takiej decyzji. Parokroć już banowany byleś na forum a ostatnich szans otrzymałeś jeszcze więcej, czemu tym razem mielibyśmy ci zaufać?
  • Luther- podobnie do Teblara, możesz pochwalić się jakimś doświadczeniem w administrowaniu serwerów?
Wybaczcie jeśli zbyt bezpośrednio ale chciałbym aby każdy miał szanse rozwiać nasze wątpliwości. Nie mam zamiaru nikogo skreślać ale chcę uniknąć przekazania uprawnień na serwerze osobom nieodpowiedzialnym i działającym na szkodę serwera.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2013, 14:07:39 wysłana przez sir Luca »
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline SaddamKrK

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2013, 13:17:31 »
Jak dla mnie:
- Filcefix - ok;
- Arthasan - ok;
- Teblar - ok;
- Rome - ok;
- Prusak - nie jestem przekonany;
- Luther - nie znam, ale można go sprawdzić;

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 238
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2013, 13:45:21 »
Prussak- co najmniej raz w tygodniu prosisz o umożliwienie ci pisania w dziale klanów ale swoimi postami skutecznie nas odwodzisz od takiej decyzji. Parokroć już banowany byleś na forum a ostatnich szans otrzymałeś jeszcze więcej, czemu tym razem mielibyśmy ci zaufać?
Ok, fajnie że bierzesz przykłady z forum. Byłem adminem wcześniej na Battleserverze i na serwerze Deluge klanowym i jakoś nikt do mnie nie miał żadnych pretensji ani zastrzeżeń. Proszę dać przykłady spoza forum, gdzie jako osoba z uprawnieniami jestem stronniczy. W dodatku dwie wiadomości w przeciągu 2 miesięcy to według ciebie jest "co najmniej raz w tygodniu"? Radzę spojrzeć na podstawy matematyki ponownie.

- Prusak - nie jestem przekonany;
Nie jestem przekonany, bo co? Dobry argument.

W ogóle jak ma ktoś spinać się jakby miał problemy z dostatecznym wypróżnieniem się jak pan Luca to wypiszcie mnie z tej listy. Nie mam zamiaru pracować z takimi ludźmi, co wbiją raz na rok na warbanda i mają najwięcej do powiedzenia.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2013, 13:50:45 »
Wydaje mi się, że ta wiadomość rozwiązuje wszelkie wątpliwości. Przypomnę tylko, że BattleServer jest oficjalnym serwerem Tawerny, więc chyba oczywiste, że administratorzy tego serwera będą podlegali naszej ocenie. Zupełnie tez nie rozumiem skąd w twojej wiadomości cała ta agresja? Wydaje mi się, że w dość spokojny i zrównoważony sposób określiłem moje stanowisko, zadałem konkretne i rzeczowe pytanie a zamiast rozważnej odpowiedzi odbieram personalnie skierowany atak. I to niby ja się tu spinam...

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2013, 13:53:46 »
Prusak
- źle zachowuje się na tawernie
BARDZO WYRAFINOWANY ARGUMENT
- dobrze sprawował wcześniej funkcje, był jednym z najczęściej widywanych adminów
O TYM NIE WSPOMNIMY BO ŹLE ZACHOWYWAŁ SIĘ NA TAWERNIE!1!11!
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2013, 14:03:20 »
Chyba mamy tu do czynienia z pewnym nieporozumieniem... To ty ubiegasz się o pozycję administratora naszego serwera, nie na odwrót. Jakbyś jeszcze nie zauważył, zgłaszam swoje zastrzeżenia i daję ci szanse na nie odpowiedzieć. W twoim chyba interesie powinno być rozwianie tych wątpliwości i zapewniam, ironia (średnio udana) wcale ci w tym nie pomaga. Ale żeby nikt nie zarzucał mi personalnych uprzedzeń poczekam na zdanie Dyktatora (on ma nadzorować zespół serwera) i samych użytkowników.

Zresztą spójrzmy na problem z mojej strony, jaką mam gwarancję, że skoro na forum nie potrafisz zachować się poprawnie nagle na serwerze zachowasz się inaczej? Może dopadają mnie już jakieś starcze dolegliwości ale ja w tym rozumowaniu luk logicznych nie dostrzegam...

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2013, 14:08:05 »
To, że zachowanie z forum przerzucasz na to, jak mógłbym dać sobie radę z pilnowaniem serwera. Cały czas powtarzam tylko, żeby nie łączyć jednego z drugim... Ostatnim razem jakoś nic nie zjebałem i nic mi nie odbiło. Jestem ogarnięty jak chce... A to, że lubię luźno sobie tutaj popisać świadczy o tym, że wszędzie taki jestem? Jak ktoś wypije sobie w weekend to będzie świadczyło o tym, że w pracy też łyknie? XD
POZDRO

Offline Arthasan

• Wagant
  • *
  • Piwa: 65
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2013, 14:09:45 »
Arthasan- wcześniej uważałem cię za rozsądnego i rozważnego, niestety ostatnie wypowiedzi na forum podważają ten osąd, czy jesteś w stanie zagwarantować nam swoją bezstronność i bezkonfliktowość w czasie sprawowania obowiązków administratora naszego serwera?

Uważam, że jestem w stanie. Nie jestem do końca pewny, o które wypowiedzi chodzi, jednakże jestem w stanie zagwarantować bezstronność i bezkonfliktowość ze względu na to, że jako Saracen nie mam z nikim konfliktu i nie mam powodu, aby być stronniczym. Byłem sędzią na jednym Nations Cupie oraz lidze, zatem wiem co to obiektywność. Dodatkowo, w życiu prywatnym jestem sędzią sportowym w biathlonie, co również wymusza na mnie bezstronność, zatem nie widzę powodu, aby uważać, że mogę być stronniczy.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2013, 14:19:06 »
Ok, Arthasan, mnie przekonujesz, przynajmniej na razie;-)

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2013, 15:21:29 »
W takim razie się wypowiem ..

Przez miesięczny/dwumiesięczny okres, kiedy serwer był w miarę odwiedzany, Prussak aktywnie pełnił rolę administratora. Już wtedy były wątpliwości, co do jego osoby, ale dostał ode mnie szansę. Osobiście się nie zawiodłem- nadużyć nie było, a wieksza część obowiązków została wykonana. Gdybym decydował, to dałbym mu szansę pokazania się w bardziej oficjalnej ekipie, ze względu na wykorzystanie pierwszej szansy. Ale zadecyduje ogół- ja tylko będę vetował multikonta (ze względu na ukryty dział) oraz osoby ewidentnie nienadające się do pełnienia funkcji (większość zbanowana).

Rozumiem też stanowisko Luci. Pisze na podstawie swojej wiedzy i chce rozwiać wątpliwości- i dobrze. Trochę za ostro zareagowałeś Prussak. Wiem, że niezbyt się lubicie, ale warto czasem pohamować emocje. Wystarczyło napisanie tego, co ja wyżej ;)

Wypowiedzą się też inni, czy tylko właściciele serwera są zainteresowani przekazaniem swojej opinii? :P

Offline Luther

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 27
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2013, 19:43:50 »
Doświadczenie w administracji. Jest tego nie wiele takie dwie ważniejsze sprawy to:
- admin na serwerze PW moda ( nie długo ale było i się grało )
- oraz dostęp do admina na turnieju ENL
Oprócz tego to jedynie admin na klanowych serwerach nic więcej.

Offline Teblar

• Opój
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2013, 22:04:29 »
Teblar- zupełnie cię nie znam, możesz pochwalić się nam jakimś doświadczeniem w administrowaniu serwerów do Warbanda?
Admina miałem na serwerze PE, kiedyś był to najbardziej grywalny polski serwer i jeden z najbardziej grywalnych ogólnie na Native. Sam wgrywałem mapki, banowałem i odbanowywałem również w plikach serwera, więc coś tam potrafię. Nie wiem czy to liczyć, ale gdy regularnie grałem i moje klany (Polish Eagles, Trinity) brały udział w ENL (a później WNL) również miałem dostęp do admina. Miałem jeszcze krótkie epizody w adminowaniu na RNGD i dwóch serwerach małych polskich klanów.
  Mistrzostwa Świata 2012 Europejska Liga (ENL) 2012 Puchar Polski 2012 Puchar Polski 2013

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Moderator
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 128
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2013, 23:58:46 »
  • Filcefix- wydajesz się w odpowiednim stopniu szurnięty aby administrować takim serwerem ale czy znajdziesz czas? Czy twoja aktywność nie ograniczy się do comiesięcznej inspekcji?

Tak.
Nie.

Tak w skrócie xD

Czas się zawsze znajdzie, zwłaszcza jak na tygodniu z pracy się wróci, to fajnie przysiąść do kriegbanda (w sumie to moja jedyna gra na tym kompie, pomijając sapera, pasjansa... ), więc tym bardziej inne giercowanie mnie nie wciąga, a że lubię po rodzimych serverach polatać, choćby tylko po to, by napisać o tym, że nachylona lanca ładnie od tyłu wchodzi ze wspomaganiem konia, więc tym bardziej jest choćby aktywność istnienia i reagowania na jakie kolwiek rzeczy i w ogóle takie tam szmery bajery ;)

Tak w nie skrócie xD

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2013, 12:36:23 »
Za tydzień przewidziany jest start serwera.

W tym czasie rozpatrujemy (do wtorku/środy jeszcze przyjmujemy) ostatnie kandydatury na adminów tego serwera. Potem ewentualni nowi kandydaci będą dobierani w gronie aktywnych administratorów.

Wciąż możecie zgłaszać uwagi dotyczące pierwszej szóstki, podanej w pierwszym poście. Tymczasem są trzy kolejne osoby, chętne by się tym zająć:
  • IvE
  • Prince17
  • Teoiss

Czekamy na uwagi/pytania do kandydatów.

EDIT: dodano Teoissa.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2013, 13:01:03 wysłana przez Dyktator »