Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nowy trailer i gameplay z Bannerlorda z E3 2017

12.06.2017 | Dodał: Dyktator

12 czerwca 2017 zaprezentowano nowy trailer Bannerlorda w ramach targów E3 2017.   więcej

Castellans wygrywa BoB 2017

22.05.2017 | Dodał: Prusak

Pierwszy turniej LAN na Warband dobiegł końca. więcej

Battle of Bucharest 2017

07.05.2017 | Dodał: Kradus

Pierwszy turniej na Mount&Blade: Warband, w którym do wygrania nagrody pieniężne! Zapisy do 9 (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Gry podobne do Mount & Blade - co to takiego  (Przeczytany 1704 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 446
Gry podobne do Mount & Blade - co to takiego
« dnia: Czerwiec 10, 2015, 18:59:13 »
Ileż można czekać na Bannerlorda i sporadyczne oficjalne informacje? W oczekiwaniu na Bannerlorda nie śpimy i chcemy poruszyć temat gier podobnych klimatem i gameplayem, od tych dopiero zapowiedzianych, przez te we wczesnych wersjach, jak i przypomnieć o WoTR i Chivalry. Będziemy informować o najważniejszych newsach, a na forum wydzielony został dział do dyskusji o poniższych grach:

- Reign of Kings - średniowieczny sieciowy survival, relacje z innymi graczami są tutaj bardzo ważne, dostępna wczesna wersja
- Northern Shadow - RPG w otwartym świecie z elementami strategii, nie ma jeszcze dostępnej żadnej wersji
- Life is Feudal - hardcore'owy realistyczny średniowieczny sandbox MMO, z możliwością gry we wczesną wersję;
- Kingdom Come: Deliverance - ambitny projekt cRPG twórców m.in. Mafii i Operation Flashpoint, obecnie dostępne demo technologiczne
- Medieval Engineers - nowy projekt twórców Space Engineers - gra o tym, czego brak w M&B - budowania, konstruowania i mechaniki
- Gloria Victis - ciekawy polski projekt MMORPG ze zręcznościową walką, możliwość gry we wczesną wersję
- War of the Roses - konkurent dla Warbanda w kwestii multiplayera inspirowany wojną Dwóch Róż
- War of the Vikings - chyba nie trzeba przedstawiać - WotR w świecie wikingów
- Chivalry Medieval Warfare - również gra nastawiona na multiplayer, udane średniowieczne Call of Duty
- Ku Karaibom! - kontrowersyjny projekt wykorzystujący silnik Warbanda, inspirowany złotym wiekiem piratów na Karaibach
- Blood of Old - na razie niszowy projekt hybrydy cRPG/strategii przy którym pomagał znany polski modder Akosmo

Listę gier podobnych do gier z serii M&B będziemy powiększać, na obecną chwilę kierowaliśmy się tym, z czym najbardziej kojarzy się seria M&B, czyli średniowiecznym klimatem, kierowaniem konkretną postacją, swobodą w sandboxowym świecie i elementami zręczniościowej walki, systemu statystyk, symulacji życia, strategii i odgrywania postaci. Czekamy na rozwinięcie się projektów związanych z wojną secesyjną i Napoleonic Wars.

Czekamy rówież na Wasze propozycje!

News z ogłoszeniem m.in. o powstaniu tej inicjatywy: http://www.mountblade.info/newsy/430
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2016, 15:28:55 wysłana przez firentis »

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
  • 21. Pułk Piechoty THD
Odp: Gry podobne do Mount & Blade - co to takiego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2017, 18:04:08 »
a takie, a takie jest podobne?
Takie, o...

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 101
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2017, 18:10:26 »
a takie, a takie jest podobne?
Takie, o...

(Link się nie wyświetla)
Dla mnie jest podobne, dla wielu osób nie. Mount&Blade w ogóle był prekursorem, ze swoim systemem walki, dla wielu gier. (Skorygujcie mnie jeżeli się mylę)

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 446
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2017, 00:39:32 »
powodem nie dołączenia do listy w tamtym okresie(krótko po ogłoszeniu gry, wyjściu trailerów itp. bo od dawna się nie zajmuje w ogóle tym) były hamerykańskość, konsolowość, slasherowatość, za ładna grafika, linearna narracja i Ubisoft :P

Teraz to mnie to wisi co tu się doda, ale jak to dodamy w kategorii podobnych, to jak dla mnie może tu być wszystko od Skyrima po God of War, w końcu wszędzie sieciesz wrogów na plasterki, ścierasz na proch i zgniatasz na miazgę. Jak nie ma sandboxa z narracją budowaną na działaniach gracza i/lub nie jest to staromodny meczowy multik teamów, to jakieś to mało M&Bladowe. Wyjątkiem będzie tu KCD(gra narracyjnie będzie bardziej jak GTA/Mafia chyba albo Gothic) ze względu na średniowieczny "histeryczny realizm". Medieval Engineers jest, bo to specyficzny gatunek, w którym pośrednio przez konstruowanie robi się to samo co w m&b.

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2017, 08:37:24 »
Tylko mi nie wyświetla się link Octaviana? o.O

Dopiero jak go zacytować chciałem, to się pojawił w jego poście.

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2017, 09:51:57 »
https://www.youtube.com/watch?v=yacXJqRFzj4&t=2634s

Baldwin, twój wpis jest dowodem na istnienie czegoś takiego jak paradoks - pozawerbalnej komunikacji na forum.
Odpisałeś na wnioski, których konsekwencją było nie napisanie przez mnie kolejnego postu. REWELACJA!

Uważam, że gra For Honor jest ciekawa ze względu na wyraziste postacie.

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2017, 10:06:53 »
Uważam, że gra For Honor jest ciekawa ze względu na wyraziste postacie.
Sporo pograłem w betę, była świetna. Jednakowoż jej powtarzalność, przyczyniła się do mojej decyzji o wstrzymaniu się z zakupem od razu po premierze (była słuszna), przez Buggysoft traci z miesiąca na miesiąc co raz więcej graczy, servery już w becie były jakąś porażką, teraz podobno to tragedia.

Offline Yuzu

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: -6
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2017, 13:58:06 »
Nie ma się co dziwić że ludzie stamtąd uciekają. Serwery lagują, szukanie gier to jakaś katorga. A teraz najlepsze, wraz z postępem odblokowujesz i kupujesz wyposażenie zmieniające twoje statystyki. A genialny system matchmakingu potrafi wrzucać do jednej gry świeżaka z wykoksowanym mistrzem. I teraz bij się z gościem który atakuje dwa razy szybciej, zadaje dwa razy więcej obrażeń i jednocześnie sam otrzymuje dwa razy mniej obrażeń.
Obrazu nędzy dopełnia waluta w grze, którą oczywiście można kupić za prawdziwe pieniądze. Kiedy jeszcze w to grałem ograniczyli jej przychód z grania w SP, żeby ratować serwery ściągając ludzi na MP. Teraz podobno w SP nie zarabia się już nic. Przepustka sezonowa za kilkadziesiąt euro to już temat na serial komediowy. Obrazu dopełniają oceny na steamie (oscyluje cały czas w okolicy 50%) i treść recenzji tam zamieszczanych. Trzymajcie się od tego z daleka.
-> Nie zdaj matur
-> Za karę mama odłącza ci kabel zasilający od kompa
-> Nie umiesz go wpiąć z powrotem, mimo że leży sobie obok
-> Koniec kariery na NW

Życie pewnego poległego wojownika w pigułce.
Zapalmy mu po świeczce (*)